2. Verfahren
Verfahren
Titel: MZM Brno - úklidové služby
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je pravidelné a průběžné provádění úklidu ploch a místností (vnitřních i vnějších prostor) Moravského zemského muzea a dalších objektů, které jsou blíže specifikovány v přílohách této zadávací dokumentace, a to v přílohách č. 4 až 10 zadávací dokumentace (dále rovněž jen „paušální služby“ nebo „pravidelný úklid“). Četnost úklidu v rámci paušálních služeb dle jednotlivých kategorií prostor je specifikována v příloze č. 6 ZD – Standard úklidových služeb. Četnost úklidu v rámci paušálních služeb u prostor dle kategorie I, která není ve Standardu úklidových služeb specifikována, je stanovena v příloze č. 7 – Kategorie prostor – výstavní a expoziční prostory. Specifikace požadavků na dobu a typy úklidu jsou dále obsaženy v příloze č. 8 ZD – Seznam a otevírací doba objektů MZM a v příloze č. 9 ZD –Typy úklidu. Specifikace rozsahu venkovního úklidu je obsažena v příloze č. 10 ZD. Předmětem této veřejné zakázky je dále rovněž provádění mimořádného úklidu nad rámec paušálních služeb, a to na základě dílčích objednávek zadavatele (dále rovněž jen „mimořádný úklid“). Zadavatel upozorňuje, že přístup do depozitářů je možný pouze v doprovodu kompetentní osoby ze strany zadavatele. Dodavatel bude používat k zajištění úklidu v rámci paušálních služeb a rovněž v rámci mimořádného úklidu vlastní úklidové prostředky (tzn. všechny nezbytné úklidové pomůcky a čistící prostředky) k realizaci celého předmětu zakázky a tyto musí být zahrnuty v nabídkové ceně. Dodavatel je současně povinen průběžně a dle potřeby během provádění úklidu doplňovat hygienický a jiný spotřební materiál. Jedná se zejména o materiál na hygienická zařízení – toaletní papír (zadavatel stanovuje minimální požadovanou specifikaci toaletního papír takto: bílý, min. 2vrstvý, role 280 mm - žádný recyklát (ucpává odpad), papírové ručníky, tekutá mýdla, osvěžovače vzduchu, hygienické sáčky, a podobně. Uvedený spotřební materiál dodá dodavatel a musí být zahrnut do celkové nabídkové ceny. Úklidové práce budou prováděny v době podle přílohy č. 8 a 9 zadávací dokumentace.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Vyhrazená změna závazku - rozsah mimořádného úklidu Zadavatel na tomto místě informuje dodavatele, že na základě předchozích zkušeností předpokládá vznik potřeby realizace mimořádného úklidu ve finančním objemu do 5 % z celkového finančního objemu pravidelného úklidu . Zadavatelem může být uplatněna vyhrazená změna závazku ze smlouvy na realizaci veřejné zakázky, a to v souladu s § 100 odst. 1 zákona umožňující v důsledku potřeb zadavatele odebrat větší či menší množství plnění spočívajícího v mimořádném úklidu. Vyhrazená změna závazku je obsažena v článku II. odst. 3 smlouvy. Vyhrazená změna závazku - navýšení rozsahu pravidelného úklidu (paušálních služeb) Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje možnost rozšíření paušálních služeb u objektu č. 6 – Kapucínské náměstí 2/4. Navýšení rozsahu úklidu souvisí s předpokládaným otevřením nově zrekonstruovaných částí tohoto objektu (v současné době - stávající stav - jsou tyto části objektu z důvodu jejich nevyhovujícího stavu uzavřeny a nejsou předmětem úklidu). Předpokládané navýšení úklidu, tj. otevření nově zrekonstruovaných částí objektu č. 6 – Kapucínské náměstí 2/4, je očekáváno cca k termínu 01/2030. O otevření těchto částí objektu a navýšení úklidu bude dodavatel odběratelem písemně informován s dostatečným časovým předstihem, a to minimálně 3 měsíce předem. Rozsah navýšení paušálního úklidu je specifikován v příloze č. 2 této smlouvy. Cena za paušální úklid celého objektu č. 6 – Kapucínské náměstí 2/4 po navýšení rozsahu úklidu bude stanovena jako součet ceny uvedené u položky č. 6 (stávající stav) a položky č. 6plus (rozšíření). Vyhrazená změna závazku je obsažena v článku II. odst. 2 smlouvy. Vyhrazená změna závazku - inflační doložka Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje možnost změny výše jednotkových cen uvedených v příloze č. 2 Smlouvy – Položkový rozpočet, a to následujícím způsobem: Jednotkové ceny mohou být od 1. 1. 2029 každoročně upraveny na základě inflační doložky sjednané v článku VI, odst. 12 a 13 Smlouvy. Vyhrazená změna závazku - změna dodavatele Zadavatel (dále též objednatel) si v souladu s § 100 odst. 2 zákona vyhrazuje možnost provést změnu v osobě dodavatele v průběhu plnění smlouvy, pokud bude naplněna některá z podmínek pro ukončení smluvního vztahu ze strany odběratele dle v čl. IX. smlouvy nebo pokud dodavatel odstoupí od smlouvy nebo zanikne bez právního nástupce. Změna dodavatele bude provedena formou ukončení smlouvy a uzavření nové smlouvy. Zadavatel si pro takový případ vyhrazuje možnost uzavřít smlouvu na realizaci veřejné zakázky s dodavatelem, jehož nabídka podaná do této veřejné zakázky (dále jen „Původní zadávací řízení“) se umístila jako další v pořadí v rámci provedeného hodnocení, a to při zachování stejných podmínek, které tento dodavatel uvedl ve své nabídce. Cena za realizaci veřejné zakázky bude stanovena dle nabídky takového dodavatele podané v Původním zadávacím řízení. Nový dodavatel musí splňovat kritéria kvalifikace stanovená v zadávací dokumentaci Původního zadávacího řízení a musí splnit další podmínky na uzavření smlouvy stanovené v zadávací dokumentaci Původního zadávacího řízení ve smyslu § 104 ZZVZ, pokud jsou s ohledem na předmět plnění stále relevantní. Popsanou možnost změny v osobě dodavatele může zadavatel uplatnit i opakovaně.