562803-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Schwerlastfahrzeuge – Indkøb af 4-akslet og 2-akslet elektrisk lastbil til Entreprenørenheden (genudbud)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelIndkøb af 4-akslet og 2-akslet elektrisk lastbil til Entreprenørenheden (genudbud)
BeschreibungUdbuddet omfatter kontrakt på to delaftaler af hhv. levering af 4-akslet elektrisk lastbil med wirehejs og frontmonteret kran og 2-akslet elektrisk lastbil med fast lad inkl. serviceaftaler til Entreprenørenheden Aarhus Kommune, Teknik og Miljø.
Interne Kennung774066
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34140000 Schwerlastfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144900 Elektrofahrzeuge, 34142000 Kranwagen und Muldenkipper, 34134100 Pritschenlastwagen, 34134000 Pritschen- und Kipplastwagen, 34142100 Lastwagen mit Hebeplattform, 34130000 Kraftfahrzeuge für den Gütertransport
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1, Aftale om levering af 4-akslet elektrisk lastbil
BeschreibungAftale om levering af 4-akslet elektrisk lastbil med wirehejs og frontmonteret kran til Entreprenørenheden
Interne Kennung774067
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144900 Elektrofahrzeuge, 34142000 Kranwagen und Muldenkipper, 34140000 Schwerlastfahrzeuge
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2, Aftale om levering af 2-akslet elektrisk lastbil
BeschreibungAftale om levering af 2-akslet elektrisk lastbil med fast lad til Entreprenørenheden
Interne Kennung774068
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144900 Elektrofahrzeuge, 34134100 Pritschenlastwagen, 34140000 Schwerlastfahrzeuge