562806-2025 - Wettbewerb
Polen – Schleifmittel – Dostawa materiałów grupy B (materiały i akcesoria eksploatacyjne/warsztatowe) - sprawa nr 64/2025
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa materiałów grupy B (materiały i akcesoria eksploatacyjne/warsztatowe) - sprawa nr 64/2025
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów grupy B (materiały i akcesoria eksploatacyjne/warsztatowe), zgodnie z wymaganiami określonymi w dokumentacji postępowania. Na przedmiot zamówienia składa się - 97 pozycji asortymentowych składających się m.in. na: Tarcza do cięcia metalu, Tarcza do szlifowania metalu, Kamień szlifierski, Krążek samoprzylepny na rzep (..).
Interne Kennung64/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 14810000 Schleifmittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18141000 Arbeitshandschuhe, 19510000 Gummiwaren, 24000000 Chemische Erzeugnisse, 35113400 Schutz- und Sicherheitskleidung, 39224210 Malerpinsel, 44176000 Filme, 44510000 Werkzeug, 34324100 Ausrüstung zum Auswuchten von Rädern
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa materiałów grupy B (materiały i akcesoria eksploatacyjne/warsztatowe)
Interne Kennung1
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia określonego w kolumnie nr 5 Formularza ofertowego - Załącznik nr 1 do SWZ o ilości wynikające z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego. Granicą maksymalną realizacji opcji będzie ustalona na podstawie oferty Wykonawcy wartość opcji. Zasady realizacji przez Zamawiającego „opcji” oraz warunki są takie same jak dla zamówień realizowanych dla zakresu podstawowego umowy. Zamawiający zastrzega, iż ilości produktów stanowiących zakres opcji określone w kolumnie nr 6 Formularza ofertowego - Załącznik nr 1 do SWZ są orientacyjne – szacunkowe co oznacza, iż w zakresie realizacji prawa opcji Zamawiający może zamówić jeden, kilka lub wszystkie produkty w ilościach, na które jest zapotrzebowanie. Zamawiający w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany w jej ramach do zamawiania każdego asortymentu składającego się na przedmiot umowy. Przedmiot zamówienia każdorazowo będzie określony potrzebami Zamawiającego (w składanym zamówieniu), które są w pełni uzależnione od aktualnych nieprzewidzianych przedsięwzięć i potrzeb oraz posiadanych środków finansowych. Powyższe oznacza, iż Zamawiający może realizować zamówienia w zwiększonych lub zmniejszonych ilościach poszczególnych produktów niż ustalone powyżej, jak i Zamawiający może nie wykorzystać poszczególnych produktów w ogóle (pod warunkiem, iż łączna ustalona wartość opcji nie zostanie przewyższona). Wartość opcji, która zostanie ustalona na podstawie oferty Wykonawcy, jest maksymalną wartością jaką może zapłacić Zamawiający za realizację zamówień. Granicą realizacji opcji będzie jej maksymalna wartość określona w postanowieniach umowy. Opcja będzie miała zastosowanie w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia w dniu zawarcia umowy, spowodowanych w szczególności nieprzewidzianymi przedsięwzięciami, ale niemożliwymi do określenia co do ilości organizowanych przedsięwzięć, zużycia bieżącego, zwiększania potrzeb, które nie są znane ani prognozowane na obecnym etapie wszczynanego postępowania. Ceny jednostkowe dla zakresu opcji są tożsame odpowiednio dla poszczególnych przedmiotów jak dla zakresu podstawowego – określone na podstawie oferty Wykonawcy w Załączniku nr 1 do SWZ. Termin realizacji zamówienia w ramach opcji wynosi 7 dni kalendarzowych od dnia otrzymania zamówienia przez Wykonawcę, z zastrzeżeniem, że ostatnie zamówienie zostanie złożone Wykonawcy nie później niż na 7 dni kalendarzowych przed upływem terminu obowiązywania umowy (tj. 45-dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy). Skorzystanie Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu, realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.