See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: FURNIZARE ECHIPAMENTE MEDICALE (II) (3 LOTURI)
Beschreibung: Obiectul viitorului contract îl reprezintă furnizarea a doua echipamente medicale, inclusiv activitățile de montaj, punere în funcțiune, instruire, mentenanță și service pe perioada de garanție a echipamentului: Lot 1- Aparat pentru monitorizarea perfuziei cerebrale Lot 2- Amnioscop LOt 3- Hota cu flux laminar Valoarea totală a echipamentelor medicale aferente celor 3 loturi, este de 154.229,26 lei (fără TVA), valoarea estimată aferentă fiecărui lot în parte fiind detaliată atât în cadrul caietului de sarcini (tabelul nr. 3) cât și în cadrul fișei de date a achiziției (cap.II.2). Specificațiile tehnice ale fiecărui echipament în parte se regăsesc în fișele tehnice anexate caietului de sarcini. In aplicarea dispozițiilor art. 161 alin. (2) și art. 161 alin. (1) din Legea 98/2016 , autoritatea contractanta stabilește următoarele termene cu privire la solicitările de clarificări: a) termenul limita de primire a solicitărilor de clarificări: 15 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor; b) termenul in care autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și concret la toate solicitările de clarificări: 10 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4278710_2026_PAAPD1609305
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Aparat pentru monitorizarea perfuziei cerebrale
Beschreibung: Furnizare Aparat pentru monitorizarea perfuziei cerebrale - 1 buc conform cerințelor caietului de sarcini respectiv Fișa tehnică nr. 1
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33195100 Monitoren
Los: LOT-0002
Titel: Amnioscop
Beschreibung: Furnizare Amnioscop - 1 buc conform cerințelor caietului de sarcini respectiv Fișa tehnică nr. 2
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33168100 Endoskopen
Los: LOT-0003
Titel: Hota cu flux laminar
Beschreibung: Furnizare Hota cu flux laminar - 1 buc conform cerințelor caietului de sarcini respectiv Fișa tehnică nr. 3
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39141500 Dunstabzugshauben