See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: 2 stk. automatiske vævsindstøbningsmaskiner med proprietære forbrugsvarer
Beschreibung: Delaftale 1: 1 stk. Tissue-Tek AutoTEC® a120 Automatisk Indstøbningssystem til Herlev Gentofte Hospital, Herlev, afd. for patologi med option på, efter to års løbetid at indgå en serviceaftale. Delaftale 2: 1 stk. Tissue-Tek AutoTEC® a120 Automatisk Indstøbningssystem til Rigshospitalet, afd. for patologi med option på, efter to års løbetid at indgå en serviceaftale. Delaftale 3 (4 årig rammeaftale): Proprietære forbrugsvarer og service til Tissue-Tek AutoTEC® a120 Automatisk Indstøbningssystem til regionens bestand af Tissue-Tek AutoTEC® Automatiske Indstøbningssystemer
Interne Kennung: 25048020
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33124100 Diagnostikausrüstung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: 2 stk. automatiske vævsindstøbningsmaskiner
Menge: 2 Stück