2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostawa energii elektrycznej dla Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Buku na okres od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r.”
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa (sprzedaż) energii elektrycznej dla obiektów (punktów poboru energii, dalej również PPE) wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ, w tym również obiektów posiadających instalację fotowoltaiczną (instalacja PV) na okres 24 miesięcy nie wcześniej niż od 01.01.2027 r. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 2 309 640 kWh, planowana ilość energii wyprodukowana w oze i oddanej do sieci 79 100 kWh. 2. Zamawiający posiada PPE z zainstalowanymi źródłami oze tj. instalacjami fotowoltaicznymi (instalacje PV), mikroinstalacje oraz małe instalacje - informacja podana została w załączniku nr 1 do SWZ, zawarcie umów na PPE z instalacjami PV nastąpi: na zasadzie wytworzenia (odsprzedaży) energii wyprodukowanej w oze i oddanej do sieci, wg projektu zaproponowanego przez wykonawcę, po zatwierdzeniu jej zapisów przez zamawiającego, 3. W toku realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia do 15% lub zwiększenia do 15% podstawowej ilości energii elektrycznej podanej w ust. 4.1. powyżej. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2 do SWZ, § 1 ust. 5). 4. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy sprzedaży energii elektrycznej – załącznik nr 2 do SWZ. 5. Usługi dystrybucyjne będą świadczone na podstawie odrębnej umowy zawartej przez zamawiającego z właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (zwany OSD) – dane OSD zawarte są w załączniku nr 1 do SWZ. Sprzedawcą rezerwowym jest: Enea S.A. 6. Wymagania (obowiązki) stawiane wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy sprzedaży stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ. Wykonanie czynności wynikających z pełnomocnictwa, stanowiącego Załącznik nr 2 do Umowy sprzedaży energii elektrycznej. Zamawiający udzieli wyłonionemu w postępowaniu wykonawcy pełnomocnictwa 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
Interne Kennung: ZP.360.04.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Termin składania ofert jest skrócony na podstawie art. 138 ust. 4 Pzp (składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa (sprzedaż) energii elektrycznej dla obiektów (punktów poboru energii, dalej również PPE) wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ, w tym również obiektów posiadających instalację fotowoltaiczną (instalacja PV) na okres 24 miesięcy nie wcześniej niż od 01.01.2027 r. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 2 309 640 kWh, planowana ilość energii wyprodukowana w oze i oddanej do sieci 79 100 kWh. 2. Zamawiający posiada PPE z zainstalowanymi źródłami oze tj. instalacjami fotowoltaicznymi (instalacje PV), mikroinstalacje oraz małe instalacje - informacja podana została w załączniku nr 1 do SWZ, zawarcie umów na PPE z instalacjami PV nastąpi: na zasadzie wytworzenia (odsprzedaży) energii wyprodukowanej w oze i oddanej do sieci, wg projektu zaproponowanego przez wykonawcę, po zatwierdzeniu jej zapisów przez zamawiającego, 3. W toku realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia do 15% lub zwiększenia do 15% podstawowej ilości energii elektrycznej podanej w ust. 4.1. powyżej. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2 do SWZ, § 1 ust. 5).
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W toku realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia wielkości zamówienia do 15% względem podstawowej ilości energii elektrycznej. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2 do SWZ).