563169-2025 - Wettbewerb
Polen – Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren – Dostawy części zamiennych do pojazdów służbowych marki KIA i HYUNDAI dla KWP w Łodzi
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawy części zamiennych do pojazdów służbowych marki KIA i HYUNDAI dla KWP w Łodzi
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są dostawy części zamiennych do samochodów służbowych marki KIA i HYUNDAI dla KWP w Łodzi. 2. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z art. 139 ust. 1 uPzp (tzw. procedura odwrócona) 3. W związku z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1uPzp (JEDZ-a). Zamawiający będzie żądał tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. 4. Na podstawie art. 257 pkt. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania
Interne KennungFZ-2380/65/25/RK
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są dostawy części zamiennych do pojazdów służbowych marki KIA i HYUNDAI dla KWP w Łodzi. 2. Szczegółowy opis warunków zamówienia został określony we wzorze umowy – Załącznik nr 8 do SWZ. 3. Wykaz części zamiennych będących przedmiotem zamówienia określony został w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. Określone w formularzu asortymentowo-cenowym ilości nie mogą stanowić podstawy roszczeń ze strony Wykonawcy w razie mniejszych potrzeb Zamawiającego. 4. Zamawiający gwarantuje realizację umowy w wysokości nie niższej niż 50 % wartości umowy. 5. Miejscem dostawy są magazyny Zamawiającego znajdujące się w następujących lokalizacjach: • w Łodzi, ul. Stokowska 21/25 • w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Szkolna 30/38 • w Sieradzu, ul. Sikorskiego 2. 6. Magazyny są czynne w dni robocze od poniedziałku do piątku godzinach 8:00 –15:00. 7. Wszelkie koszty dostarczenia części zamiennych do miejsca przeznaczenia, w tym koszty ubezpieczenia i transportu ponosi Wykonawca. 8. Zamawiający dopuszcza również zakup części zamiennych nie wymienionych w formularzu asortymentowo-cenowym dla następujących modeli pojazdów KIA i HYUNDAI z przykładowymi numerami VIN: - KIA CEE’D: rocznik 2007 przykładowy VIN U5YFF52528L022050; rocznik 2008 przykładowy VIN U5YFF24328L096966; rocznik 2009 przykładowy VIN U5YFF24529L162983; rocznik 2012 przykładowy VIN U5YHM816ADL010632; rocznik 2015 przykładowy VIN YHM813AGL151941; rocznik 2019 przykładowy VIN U5YH4814ALL050587; rocznik 2019 przykładowy VIN U5YH2515GPL192504. - KIA SORENTO: rocznik 2007 przykładowy VIN KNEJC524575746346; rocznik 2008 przykładowy VIN KNEJC524585834609; - KIA SPORTAGE: rocznik 2014 przykładowy VIN U5YPB814REL557271; rocznik 2019 przykł. VIN U5YPG816CLL834100; rocznik 2020 przykł. VIN U5YPG814AML956482; - KIA VENGA: rocznik 2014 przykł. VIN U5YEG812AEL099353; rocznik 2019 przykładowy VIN U5YEH812AKL203032; - HYUNDAI ELANTRA rocznik 2011 przykładowy VIN KMHDH41CACU289845; - HYUNDAI KONA rocznik 2019 przykładowy VIN KMHK2815HLU449682; - HYUNDAI i-20: rocznik 2014 przykładowy VIN NLHBA51BAFZ341395; rocznik 2018 przykładowy VIN NLHB251BAKZ497909 - HYUNDAI i-30: rocznik 2014 przykładowy VIN TMAD251BAEJ235113; rocznik 2018 przykł. VIN TMAH2513AKJ089891; roczniki 2019 przykładowy VIN TMAH2813GLJ062173; rocznik 2019 przykładowy VIN TMAH2813ALJ067280; - HYUNDAI i-35: rocznik 2013 przykładowy VIN TMAJU81AADJ471070; - HYUNDAI TUSCON rocznik 2020 przykładowy VIN TMAJ2812CLJ156194. 9. Zakup części zamiennych niewymienionych w formularzu asortymentowo-cenowym może stanowić nie więcej niż 40 % wartości umowy, pod warunkiem, że cena zaoferowana przez wykonawcę nie będzie wyższa niż średnia cena takiej części tożsamego producenta u innych dystrybutorów. 10. Składanie zamówień odbywać się będzie sukcesywnie za pomocą poczty elektronicznej na adres podany przez Wykonawcę. 11. Wielkość zamawianych partii wynikać będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. 12. Termin realizacji zamówienia od chwili zgłoszenia nie może być dłuższy niż 2 dni robocze. 13. Zamawiający dopuszcza zarówno części oryginalne jak i alternatywne, ale wymaga, aby były fabrycznie nowe, kompletne, wolne od wad technicznych i prawnych, dopuszczone do obrotu i będą posiadały gwarancję producenta. 14. Wykonawca oświadcza, że dostarczane części zamienne zarówno oryginalne jak i alternatywne będą zgodne z Rozporządzeniem Komisji (UE) nr 461/2010 z dnia 27 maja 2010 r. w sprawie stosowania art. 101 ust.3 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej do kategorii porozumień wertykalnych i praktyk uzgodnionych w sektorze pojazdów silnikowych. 15. Numery katalogowe widniejące w formularzu asortymentowo-cenowym zostały podane w celu określenia przedmiotu zamówienia i nie oznacza, że Zamawiający żąda wyłącznie części zamiennych o wskazanych numerach katalogowych, ale dopuszcza również zamienniki. 16. Przez części oryginalne (OE i OEM) Zamawiający rozumie części zamienne wprowadzone na rynek przez producenta pojazdu, które są zapakowane w opakowania koncernu samochodowego z trwałym oznaczeniem jego logo i o numerach katalogowych wpisanych przez Zamawiającego do formularza asortymentowo-cenowego. 17. Przez części alternatywne Zamawiający rozumie części, które jakością odpowiadają jakości elementów stosowanych w montażu fabrycznym. 18. W przypadku zaproponowania części alternatywnej, co do której Zamawiający ma wątpliwości, że została wyprodukowane zgodnie ze specyfikacjami i standardami ustalonymi przez producenta pojazdu, na Wykonawcy spoczywa obowiązek potwierdzenia powyższego. 19. Jeżeli nazwa przedmiotu zamówienia budzi wątpliwości (ze względu na różną terminologię) to zawsze należy odnosić się do numeru katalogowego. 20. Numery katalogowe i producenci wpisani przez Wykonawcę do formularza asortymentowo-cenowego muszą odpowiadać numerom i producentom, które widnieją na opakowaniach produktów dostarczanych do magazynów i muszą być tożsame z danymi występującymi na fakturze. 21. Oryginalne części zamienne wprowadzone na rynek przez producenta pojazdu winny być zapakowane w opakowania koncernu samochodowego i tam, gdzie jest to stosowane z trwałym oznaczeniem jego logo, a wprowadzone na rynek przez producenta części winny być zapakowane w opakowania producenta danej części. 22. Na części, dla których producent określa termin gwarancji, Wykonawca zobowiązany jest udzielić takiego samego terminu gwarancji liczonego od daty dostawy do Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest wydać Zamawiającemu dokumenty gwarancyjne dostarczonych części, jeśli takich udzielił producent. 23. Na części, dla których producent nie określa terminu gwarancji, odpowiedzialność za jakość dostarczonego towaru przyjmuje Wykonawca przez okres minimum 12 miesięcy od dnia dostarczenia. 24. W trakcie realizacji umowy Wykonawca nie może dostarczyć zamawiającemu produktów równoważn