563269-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Świadczenie usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości znajdujących się na terenie Gminy Sadki w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości znajdujących się na terenie Gminy Sadki w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług na terenie Gminy Sadki w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych: - od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy; - od właścicieli określonych nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, tj. z budynków i obiektów administracji publicznej, jednostek organizacyjnych i pomocniczych administracji publicznej Gminy Sadki oraz jednostek oświatowych; - podczas zorganizowanej objazdowej zbiórki odpadów; - z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK); - z punktów aptecznych (przeterminowane leki); w sposób zapewniający: osiągnięcie ustawowo określonego poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych, nieprzekroczenie ustawowo określonego poziomu odpadów komunalnych przekazanych do składowania oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie obowiązującymi zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r., poz. 733) oraz obowiązującymi aktami wykonawczymi do wyższej wymienionej ustawy. Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania odpadów komunalnych zebranych z terenu Gminy Sadki w instalacjach, zgodnych z dokumentem pn.: „Plan gospodarki odpadami województwa kujawsko-pomorskiego” oraz zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o których mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.). Odpady komunalne odebrane od właścicieli nieruchomości objętych przedmiotem zamówienia znajdujących się na terenie Gminy Sadki Wykonawca zobowiązany będzie zagospodarować zgodnie z zapisami aktualnie obowiązującej Uchwały Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego dot. „Plan gospodarki odpadami województwa kujawsko-pomorskiego”, ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawy o odpadach oraz ustawy Prawo ochrony środowiska. Do przedmiotu zamówienia należy, także odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Sadki, których dotyczą szczególne rygory sanitarne wynikające z przepisów szczególnych, związane z sytuacją epidemiologiczną i ochroną zdrowia. Organizacja odbioru odpadów zostanie ustalona pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą odrębnie, z uwzględnieniem zasad wynikających z przepisów szczególnych, o ile będzie istniała taka potrzeba. Wykonawca realizując niniejsze zamówienie ma obowiązek zastosowania się do wymagań wynikających z przepisów ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1289 ze zm.), w szczególności do art. 68a ust. 1 pkt 2 ustawy. Szczegółowe informacje związane z przedmiotem zamówienia zawarte są w SWZ w szczególności Rozdział II SWZ oraz w załącznikach.
Interne KennungRI.271.3.9.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungOpis szczegółowy przedmiotu zamówienia zawierają dokumenty zamówienia (SWZ)