563513-2025 - Ergebnis
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 6 314 788,89 zł dla Gminy Krośniewice
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 6 314 788,89 zł dla Gminy Krośniewice
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 6 314 788,89 zł dla Gminy Krośniewice z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu na rok 2025 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu pożyczek i kredytów zgodnie z Uchwałą Nr XVI/90/2025 Rady Miejskiej w Krośniewicach z dnia 28 marca 2025 r. w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego. 1) Dzień podpisania umowy będzie dniem postawienia kredytu do dyspozycji Zamawiającego. Wypłata kredytu nastąpi w trzech transzach, w terminach dostosowanych do potrzeb Zamawiającego, z wykorzystaniem do dnia 31.12.2025 r., na podstawie pisemnych dyspozycji Zamawiającego. 2) Karencja w spłacie rat kredytu – do 25 lutego 2027 r. 3) Spłata rat kredytu od 26 lutego 2027 r. do 31 marca 2038 r. - wg harmonogramu stanowiącego załącznik nr 6 do niniejszej SWZ. 4) Raty kredytu płatne zgodnie z harmonogramem spłaty kredytu (załącznik nr 6 do SWZ). 5) Odsetki od wykorzystanego kredytu naliczane w okresach miesięcznych i płatne do ostatniego dnia każdego miesiąca. 6) Odsetki naliczane są za każdy dzień wykorzystania kredytu, zgodnie ze stanem faktycznego zadłużenia. 7) Dla celów porównania ofert cena oferty (koszt kredytu) powinna być wyliczona w oparciu o oprocentowanie wg formuły: stawka WIBOR 3M na dzień 30 kwietnia 2025 r. – tj. 5,36 plus marża bankowa. 8) Forma zabezpieczenia kredytu - weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową (podpisane przez Burmistrza Krośniewic przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy). 9) Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania wcześniejszej spłaty kredytu, bez poboru przez bank pozostałych do zapłaty odsetek oraz dodatkowych opłat i prowizji związanych z obsługą kredytu. 10) Zamawiający zastrzega sobie prawo nie wykorzystania pełnej kwoty kredytu bez dodatkowych opłat i prowizji. W przypadku zaciągnięcia kredytu w wysokości niższej od planowanej nie będzie skutkować to rozwiązaniem umowy kredytowej oraz nie będzie powodować żadnych innych roszczeń Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. 11) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wydłużenia spłaty kredytu bez dodatkowych opłat i prowizji – maksymalnie przez okres 2 lat. 12) Bank nie będzie pobierał żadnych dodatkowych opłat i prowizji z tytułu udzielenia i obsługi kredytu poza wymienionymi w SWZ. 13) Wszelkie informacje i dokumenty dotyczące sytuacji finansowej Zamawiającego dostępne są na jego stronie internetowej pod adresem www.bip.krosniewice.pl Jednocześnie Zamawiający nie dopuszcza możliwości sporządzenia dla potrzeb Wykonawców danych i informacji w postaci przetworzonej wg wzorów i wytycznych wynikających z ich indywidualnego zapotrzebowania. 14) Waluta kredytu i odsetek – polski złoty (PLN). 4.4. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części i tym samym nie dopuszcza składania ofert częściowych. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone. Uzasadnienie niedokonania podziału zamówienia na części: ewentualny podział zamówienia na części mógłby spowodować wzrost kosztów wykonania zamówienia (np. koszty udzielenia i obsługi kredytu). Ponadto dzielenie zamówienia na części nie wpłynie na możliwość wzięcia udziału w postępowaniu innych wykonawców niż przy zamówieniu w całości. 4.5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 4.6. Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, której wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy - Kodeks pracy (Dz.U. z 2023 r. poz. 1465 z późn.zm.), tj. wykonujących czynności związanych z udzieleniem i obsługą przedmiotowego kredytu. Wykonawca lub podwykonawca zatrudni wyżej wymienione osoby co najmniej na okres realizacji zamówienia. W przypadku rozwiązania stosunku pracy przed zakończeniem tego okresu wykonawca lub podwykonawca, zobowiązuje się do niezwłocznego zatrudnienia na to miejsce innej osoby/innych osób. Wykonawca jest zobowiązany zawrzeć w każdej umowie o podwykonawstwo stosowne zapisy zobowiązujące podwykonawców do zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących wskazane wyżej czynności. W dniu podpisania umowy, a w trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie zamawiającego, w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie, wykonawca przedłoży zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących ww. wskazane czynności w trakcie realizacji zamówienia tj. oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o każdym przypadku zmiany osób wykonujących dane czynności przy realizacji zamówienia lub zmiany sposobu zatrudnienia tych osób, nie później niż w terminie 7 dni od dokonania takiej zmiany. W przypadku rozwiązania stosunku pracy osób przed zakończeniem okresu realizacji danych czynności, wykonawca lub podwykonawca zobowiązuje się do przekazania oświadczenia potwierdzającego sposób zatrudnienia nowych osób, jeżeli ich zatrudnienie niezbędne jest do prawidłowej i terminowej realizacji zamówienia nie później niż w terminie 7 dni od rozwiązania stosunku pracy. W przypadku nie zatrudnienia na to miejsce nowych osób - uzasadnienie dla tego faktu.
Vorherige Bekanntmachung306059-2025
Interne KennungIŚZ.271.5.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001