See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Keskeytysilmoitus: Varasto- ja varastokuljetuspalvelujen hankinta
Beschreibung: Länsi-Uudenmaan hyvinvointialue keskeyttää varasto- ja varastokuljetuspalvelujen hankinnan 1286/2026. Hankintayksikkö on havainnut tarjouspyynnössä olennaisia muutostarpeita, joiden toteuttamiseksi tämä hankintamenettely keskeytetään. Päätös hankinnan keskeyttämisestä annetaan tiedoksi erikseen. Hankintayksikkö käynnistää kilpailutuksen uudelleen arviolta syys-lokakuussa 2026. Länsi-Uudenmaan hyvinvointialue (myöhemmin myös Tilaaja) pyytää tarjouksia varasto- ja varastokuljetuspalvelujen hankintaan. Hankinnan ennakoitu arvo mahdollisine lisähankintamahdollisuuksineen on 7 450 000 euroa (alv 0 %). Hankintaan valitaan 1 Toimittaja ja 1 varatoimittaja. Sopimus tehdään toistaiseksi voimassa olevaksi. Tarkempi kuvaus hankinnan sisällöstä on tarjouspyynnön liitteissä 2 Hankinnan kohteen kuvaus ja 9 Vaatimuslomake.
Interne Kennung: 1286/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 63100000 Frachtumschlag, Frachtlagerung und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0000