See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Extindere retea de alimentare cu apa si extindere retea de canalizare in comuna Ion Creanga, respectiv in satul Ion Creanga- rest de executat
Beschreibung: Lucrarile din prezenta procedura sunt descrise in PROIECTUL TEHNIC atasat.Se vor avea in vedere listele cu cantitati de lucrari atasate la documentatia de atribuire.Se vor ignora orice alte prevederi contrare acestor liste. Numar zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 20 zile (înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor) Termenul limita în care A.C. va raspunde în mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare este de 12 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 2613753_2024_PAAPD1474852
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Lucrarile din prezenta procedura sunt descrise in PROIECTUL TEHNIC atasat.Se vor avea in vedere listele cu cantitati de lucrari atasate la documentatia de atribuire.Se vor ignora orice alte prevederi contrare acestor liste. Valoarea estimata cuprinde: Cheltuieli pentru asigurarea utilitatilor necesare obiectivului = 396,513.60 lei fara T.V.A. Cheltuieli pentru investia de baza = 19,425,688.10 lei fara T.V.A. Organizare de santier = 291,844.18 lei fara T.V.A. Probe tehnologice si teste = 229,106.16 lei fara T.V.A. TOTAL = 20,343,152.04 lei fara T.V.A.
Interne Kennung: 1