See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Fjällbo ishall - Generalkonsultuppdrag
Beschreibung: Upphandlingen omfattar ett generalkonsultuppdrag (GK) för projektering av program- och systemhandlingar samt färdigprojektering av den planerade Fjällbo ishall. Uppdraget består i att projektera handlingar för upphandling av en utförandeentreprenad. Framtagande av bygglovhandlingar kommer preliminärt att ingå i uppdraget.
Interne Kennung: I50177
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0000