563702-2026 - Ergebnis
Rumänien – Fleisch – Furnizare carne la centrele din subordinea DGASPC Tulcea
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare carne la centrele din subordinea DGASPC Tulcea
Beschreibung: Autoritatea contractanta intentioneaza sa achizitioneze prin incheierea unui acord cadru cu un singur operator economic pe perioada a 12 luni, produsele ce vor fi livrate la centrele din municipiu si judet aflate in subordinea DGASPC Tulcea. In derularea activitatilor din cadrul etapelor procesului de achizitie publica sunt implicate doua persoane din cadrul compartimentului Achizitii-Publice-Contractare-Servicii-Sociale si Aprovizionare. Contractele subsecvente vor fi atribuite fara reluarea competitiei. Cel mai mare contract subsecvent urmeaza a se incheia pe durata a 6 luni. Contractele subsecvente se preconizeaza a se incheia dupa cum urmeaza: - Un contract subsecvent in perioada iunie 2026 – noiembrie 2026, valoare estimata 907.921,93 lei fara TVA; - Un contract subsecvent in perioada decembrie 2026 – mai 2027, valoare estimata 876.680,73 lei fara TVA; Pe toata perioada de derulare a contractului/acordului cadru, autoritatea contractanta isi rezerva dreptul sa suplimenteze sau sa diminueze cantitatile prevazute initial, conform prevederilor legale in vigoare, modificarile urmand a fi comunicate si prestatorului, avand in vedere fluctuatia de asistati din cadrul centrelor din subordinea DGASPC Tulcea. Nu se accepta depunerea de oferte alternative. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 15 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare care au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, pana in a 11 zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 9574414_2026_PAAPD1608549
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15110000 Fleisch
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pui fara cap si picioare
Beschreibung: Acord cadru minim 36 kg, maxim 1416 kg; contracte subsecvente minim 36 kg, maxim 708 kg - carcasa de pui eviscerat, curatat de pene, ghiare si condeie, fara cap, gat, gusa, organe interne si picioare, fara impuritati mecanice, cu suprafata umeda dar nelipicioasa, consistenta ferma si elastica, curat, fara urme de sange sau rupture de oase; - se va prezenta fisa tehnica a produsului, emisa de producator care sa contina detalii privind caracteristicile tehnice ale produsului ofertat
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 15112130 Hühner
Los: LOT-0002
Titel: Pulpe pui
Beschreibung: Acord cadru minim 60 kg, maxim 6530 kg; contracte subsecvente minim 60 kg, maxim 3265 kg - pulpe pui - curate, fara impuritati mecanice, cu suprafata umeda dar nelipicioasa, culoare roz-rosiatica caracteristica, consistenta ferma si elastica, la suprafata si in sectiune miros caracteristic, fara miros strain; fără grasime în exces, fără resturi de pene sau fulgi, - se va prezenta fisa tehnica a produsului, emisa de producator care sa contina detalii privind caracteristicile tehnice ale produsului ofertat
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Pulpe pui inferioare
Beschreibung: Acord cadru minim 90 kg, maxim 9990 kg; contracte subsecvente minim 90 kg, maxim 4995 kg - pulpe pui - curate, fara impuritati mecanice, cu suprafata umeda dar nelipicioasa, culoare roz-rosiatica caracteristica, consistenta ferma si elastica, la suprafata si in sectiune miros caracteristic, fara miros strain; fără grasime în exces, fără resturi de pene sau fulgi, - se va prezenta fisa tehnica a produsului, emisa de producator care sa contina detalii privind caracteristicile tehnice ale produsului ofertat
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Pulpe pui superioare
Beschreibung: Acord cadru minim 60 kg, maxim 10460 kg; contracte subsecvente minim 60 kg, maxim 5230 kg - pulpe pui - curate, fara impuritati mecanice, cu suprafata umeda dar nelipicioasa, culoare roz-rosiatica caracteristica, consistenta ferma si elastica, la suprafata si in sectiune miros caracteristic, fara miros strain; fără grasime în exces, fără resturi de pene sau fulgi, - se va prezenta fisa tehnica a produsului, emisa de producator care sa contina detalii privind caracteristicile tehnice ale produsului ofertat
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Piept pui
Beschreibung: Acord cadru minim 96 kg, maxim 6928 kg; contracte subsecvente minim 96 kg, maxim 3464 kg pieptul de pasăre cu os, curat, fără resturi de conţinut intestinal sau impurităţi mecanice, suprafaţă netedă, nelipicioasă , - culoarea: caracteristică speciei, - consistenţa musculaturii: fermă şi elastică, - miros: la suprafaţă şi în secţiune caracteristic normal, fără miros străin - grăsimea de culoare specifică, glazură de gheaţă curată, transparentă. După decongelarea lentă la maximum + 5°C caracteristicile organoleptice sunt asemănătoare cărnii refrigerate; culoarea lichidului rezultat (după decongelare) alb-gălbuie; se admite o nuanţă roz-roşiatică a ţesutului conjunctiv lax. - se va prezenta fisa tehnica a produsului, emisa de producator care sa contina detalii privind caracteristicile tehnice ale produsului ofertat
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Ficat de pasare
Beschreibung: Acord cadru minim 12 kg, maxim 3994 kg; contracte subsecvente minim 12 kg, maxim 1997 kg - aspect: curat, fără vezică biliară, grăsime şi alte impurităţi, cu suprafaţa umedă dar nelipiciosă, - culoare : roşiatică, caracteristică, - consistenţă: fermă, - miros: la suprafaţă şi în secţiune caracteristic, fără miros străin, Proprietăţi organoleptice dupa decongelare: - aspect: curat,fără resturi de impurităţi mecanice; suprafaţă netedă, nelipicioasă , - culoarea: caracteristică speciei, - consistenţa: fermă şi elastică, - miros: la suprafaţă şi în secţiune caracteristic normal, fără miros străin. - se va prezenta fisa tehnica a produsului, emisa de producator care sa contina detalii privind caracteristicile tehnice ale produsului ofertat
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 15112300 Geflügelleber
Los: LOT-0007
Titel: Carne tocata porc/vita
Beschreibung: Acord cadru minim 72 kg, maxim 6078 kg; contracte subsecvente minim 72 kg, maxim 3039 kg - carne de porc si vita in proportie de 80% si slanina in proportie de 20%, fara proteină vegetala, fara sorici, tendoane sau cartilagii, fără adaos de apă, de substanţe amidonoase, organe sau ţesuturi conjunctive, să aibă miros plăcut specific, gust placut, - fara mucegai sau corpuri straine, fara gust şi miros strain (rânced, inchis, alterat); culoare specifică, fără corpuri străine sau fragmente de os, - ambalarea carnii tocate se va face în pungi de polietilena în gramaj de 0,500 grame sau 1000 grame - se va prezenta fisa tehnica a produsului, emisa de producator care sa contina detalii privind caracteristicile tehnice ale produsului ofertat
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 15113000 Schweinefleisch
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15111100 Rindfleisch
Los: LOT-0008
Titel: Oase garf
Beschreibung: Acord cadru minim 5 kg, maxim 2998 kg; contracte subsecvente minim 5 kg, maxim 1499 kg - zona osoasă cuprinsă între prima vertebră cervicala, ultima vertebră lombară precum şi coada, - fara gust şi miros strain (rânced, inchis, alterat), - culoare specifică. - se va prezenta fisa tehnica a produsului, emisa de producator care sa contina detalii privind caracteristicile tehnice ale produsului ofertat.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Picioare porc
Beschreibung: Acord cadru minim 3 kg, maxim 2084 kg; contracte subsecvente minim 3 kg, maxim 1042 kg - sortimentul reprezinta piciorul curatat, musculatura cu oasele, cartilagiile si soriciul in aderenta naturala, - fara gust şi miros strain (rânced, inchis, alterat), - culoare specifică. - se va prezenta fisa tehnica a produsului, emisa de producator care sa contina detalii privind caracteristicile tehnice ale produsului ofertat
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Pipote si inimi pui
Beschreibung: Acord cadru minim 3 kg, maxim 3729 kg; contracte subsecvente minim 3 kg, maxim 1865 kg - organele de pasare trebuie sa aiba culoarea specifica produsului, fara gust si miros strain, fara resturi de pene sau fulgi, fara urme de impuritati, curate, fara urme de sange, bine curatate, culoare corespunzatoare, consistenta ferma, elastica, intregi din punct de vedere anatomic. - se va prezenta fisa tehnica a produsului, emisa de producator care sa contina detalii privind caracteristicile tehnice ale produsului ofertat
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 15114000 Innereien
Los: LOT-0011
Titel: Carne lucru porc
Beschreibung: Acord cadru minim 15 kg, maxim 3250 kg; contracte subsecvente minim 15 kg, maxim 1625 kg - carne de porc fara miros neplacut sau semne de alterare, avand un continut redus de grasime - bine fasonata, dezosata, fara slanina, fara carcasa de gheata, - aspect exterior: la suprafata pelicula uscata, in sectiune usor umeda, tendoane lucioase, elastice, lichidul sinovial limpede, tesutul conjuctiv alb-sidefiu, la atigerea cu degetul senzatia de rece fara a se lipi, - culoarea: la suprafata pelicula de culoare roz pana la rosu, - consistenta: ferma, elastica. - se va prezenta fisa tehnica a produsului, emisa de producator care sa contina detalii privind caracteristicile tehnice ale produsului ofertat
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Carne de porc
Beschreibung: Acord cadru minim 40 kg, maxim 7756 kg; contracte subsecvente minim 40 kg, maxim 3878 kg - bine fasonata, dezosata, fara slanina, putand prezenta la suprafata un strat discontinuu de grasime de cel mult 5 mm, pe o suprafata totala de max 10%, fara carcasa de gheata, - aspect exterior: la suprafata pelicula uscata, in sectiune usor umeda, elastica, lichidul sinovial limpede, tesutul conjuctiv alb-sidefiu, la atigerea cu degetul senzatia de rece fara a se lipi, - culoarea: la suprafata pelicula de culoare roz pana la rosu, - consistenta: ferma, elastica. - se va prezenta fisa tehnica a produsului, emisa de producator care sa contina detalii privind caracteristicile tehnice ale produsului ofertat
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Ficat de porc
Beschreibung: Acord cadru minim 3 kg, maxim 94 kg; contracte subsecvente minim 3 kg, maxim 47 kg - aspect: la suprafata pelicula uscata, curat, fara cheaguri de sange, fara fiere, sa nu prezinte urme de arsuri de la congelare, - consistenta: la decongelare, ferma si elastica, - culoare: la suprafata rosu, in sectiune culoarea caracteristica, - miros: placut, caracteristic, fara mirosuri straine. - se va prezenta fisa tehnica a produsului, emisa de producator care sa contina detalii privind caracteristicile tehnice ale produsului ofertat
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Inima porc
Beschreibung: Acord cadru minim 3 kg, maxim 20 kg; contracte subsecvente minim 3 kg, maxim 10 kg - organele trebuie să fie fără urme de impurităţi, curate, fără urme de sânge, bine curăţate, culoare corespunzătoare, - consistenţă la decongelare: fermă, elastică, - miros: placut, caracteristic, fara mirosuri straine. - se va prezenta fisa tehnica a produsului, emisa de producator care sa contina detalii privind caracteristicile tehnice ale produsului ofertat
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Rinichi de porc
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Carne vita
Beschreibung: Acord cadru minim 12 kg, maxim 2598 kg; contracte subsecvente minim 12 kg, maxim 1299 kg - carne de vita congelata, slaba,fara cheaguri de sange sau portiuni murdare, - culoare rosie; miros placut, - fără os, curată, fără urme de impurităţi, curaţată de contuzii sau de părţi hemoragice, - să nu prezinte aşchii de os pe suprafaţă, - fără gust şi miros străin (rânced, mucegai, acru), - de consistenţă fermă şi elastică, la suprafaţa cărnii pelicula va fi uscată iar în secţiune uşor umedă. - se va prezenta fisa tehnica a produsului, emisa de producator care sa contina detalii privind caracteristicile tehnice ale produsului ofertat
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 15111100 Rindfleisch
Los: LOT-0017
Titel: Carne de miel
Beschreibung: Acord cadru minim 10 kg, maxim 439 kg; contracte subsecvente minim 10 kg, maxim 439 kg (pentru sarbatorile pascale) - este de culoare roz pal, elastica la atingere, nu este lipicioasa si nu are miros. Are o textura ferma si curata, grasimea este de culoare alba iar oasele sectionate terbuie sa aiba un aspect poros si sa nu fie uscate. - se va prezenta fisa tehnica a produsului, emisa de producator care sa contina detalii privind caracteristicile tehnice ale produsului ofertat
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 15115100 Lammfleisch
Los: LOT-0018
Titel: Aripioare pui
Beschreibung: Acord cadru minim 72 kg, maxim 4998 kg; contracte subsecvente minim 72 kg, maxim 2499 kg - aripi neseparate ambalate la punga, - aripi in aderenta naturala cu o portiune toracica a carei greutate nu trebuie sa depaseasca 45% din greutatea totala a piesei, - fara resturi de pene sau fulgi, fara urme de impuritati, curate, fara urme de sange, bine curatate, culoare corespunzatoare, consistenta ferma, elastica. - se va prezenta fisa tehnica a produsului, emisa de producator care sa contina detalii privind caracteristicile tehnice ale produsului ofertat
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Genunchi de porc
Beschreibung: Acord cadru minim 1 kg, maxim 240 kg; contracte subsecvente minim 1 kg, maxim 120 kg - aspect: suprafata curata, nelipicioasa, fara mucegai sau corpuri straine, - culoare specifica sortimentului, - aspect in sectiune: caracteristic piesei anatomice in sectiune, - fara gust si miros strain - se va prezenta fisa tehnica a produsului, emisa de producator care sa contina detalii privind caracteristicile tehnice ale produsului ofertat
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Ciolan de porc
Beschreibung: Acord cadru minim 6 kg, maxim 24 kg; contracte subsecvente minim 6 kg, maxim 12 kg -in sectiune fara aglomerari de gel, cu mai multe straturi de carne. -aspect exterior: suprafata curata, uscata, nedeteriorata, fara mucegai, -aspect in sectiune: straturi de carne de culoare rosie spre roz, alternate cu slanina de culoare alba, fara cartilagii si flaxuri tari. -consistenta: specifica sortimentului. - fara gust sau miros strain - se va prezenta fisa tehnica a produsului, emisa de producator care sa contina detalii privind caracteristicile tehnice ale produsului ofertat
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Soric de porc
Beschreibung: Acord cadru minim 2 kg, maxim 8 kg; contracte subsecvente minim 2 kg, maxim 8 kg piele de porc parlita si curatata - aspect: strat de piele alb-gălbui, uneori cu un strat subțire de grăsime dedesubt; - textură: elastică sau ușor crocantă (în funcție de preparare) - grosime: aproximativ 2–5 mm - miros: specific de carne de porc pârlită; - culoare: albă până la galben deschis - se va prezenta fisa tehnica a produsului, emisa de producator care sa contina detalii privind caracteristicile tehnice ale produsului ofertat
Interne Kennung: 21