2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu gminy Bolków
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi pod nazwą „Odbiór i transport odpadów komunalnych terenu gminy Bolków”. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) odbiór zmieszanych oraz selektywnie zebranych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, mieszanych i niezamieszkałych położonych na terenie gminy Bolków, w terminach ustalonych w harmonogramie, w każdej ilości, jaka zostanie wyprodukowana w czasie realizacji zamówienia (tj. od dnia 1 stycznia 2026 roku do dnia 31 grudnia 2026 roku), 2) odbiór selektywnie zebranych odpadów komunalnych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Wierzchosławicach 165, w każdej ilości, jaka zostanie wyprodukowana w czasie realizacji zamówienia (tj. od dnia 1 stycznia 2026 roku do dnia 31 grudnia 2026 roku), 3) transport odebranych odpadów do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej „Sanikom” w Lubawce lub do Stacji Przeładunkowej PGK Sanikom w Jaworze lub w wyjątkowych sytuacjach do innego odbiorcy świadczącego usługę zagospodarowania odpadów, 4) zorganizowanie zbiórki akcyjnej odbioru i transportu odpadów wielkogabarytowych odebranych z terenu gminy Bolków, 5) promocja selektywnej zbiórki odpadów w placówkach oświatowych położonych na terenie gminy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ. 2. Łączna ilość odpadów odebranych z terenu gminy Bolków w okresie od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2024 r. tj. w ostatnim pełnym roku wyniosła 3 652,00 Mg, tym samym przewiduje się, że w okresie zawarcia umowy, tj. 12 miesięcy (od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.) do odebrania i transportu będzie około 3 652,00 Mg odpadów. 3. Wyżej wymieniona ilość odpadów stanowi wielkość orientacyjną, przyjętą dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Wykonawcy, z którym Zamawiający podpisze umowę nie przysługuje roszczenie o realizację usługi w wyżej wymienionych wielkościach.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132-139 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, z 2025 r. poz. 620, 769, 794. z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp” oraz aktów wykonawczych do ustawy Pzp. 2. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. 3. Zamawiający zgodnie z art. 139 ustawy Pzp informuje, iż w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. . 4. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 Ustawy Pzp. 5. Na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 7 ust. 1 w/w ustawy, tj. 1) wykonawcę wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3; 2) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2023 r. poz. 1124, z późn. zm.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3; 3) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 120, 295 i 1598 oraz z 2024 r. poz. 619, 1685 i 1863) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3. 6. Na podstawie Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 5k w/w Rozporządzenia. 7. Oprócz informacji zawartych w treści niniejszego ogłoszenia Rozdziale X Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) wyszczególniono podmiotowe środki dowodowe potwierdzające brak podstaw wykluczenia (również dla wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP) i spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 8. Opis sposobu przygotowania oferty został określony w rozdziale XVI SWZ. 9. Sposób komunikacji oraz wymagania formalne dotyczące składania ofert, oświadczeń i dokumentów szczegółowo określone zostały w rozdziale XII SWZ. 10. Kryteria wyboru oferty najkorzystniejszej zawarto w rozdziale XX SWZ. 11. Zamawiający ustala zabezpieczenie należytego wykonania umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia w wysokości 5% umownej ceny podanej w ofercie. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy zawarto w rozdziale XXIII SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość korzystania z prawa opcji polegającej na przedłużeniu okresu realizacji usług oraz odpowiednio okresu obowiązywania umowy o okres maksymalnie 12 miesięcy (tj. od dnia 1 stycznia 2027 roku do dnia 31 grudnia 2027 roku). 2. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji wskazanej w par. 1 ust. 4 istotnych postanowień umowy w przypadku wystąpienia potrzeby zachowania ciągłości świadczenia usług, o których mowa w ust. 1, w szczególności ze względu na brak zawarcia do czasu upływu terminu realizacji usług w zakresie podstawowym nowej umowy w przetargu na odbiór i transport odpadów w komunalnych pochodzących z terenu gminy Bolków lub brak rozpoczęcia świadczenia usług przez wykonawcę w ramach zawartej umowy. 3. Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest posiadanie środków finansowych przez Zamawiającego na realizację zamówienia opcjonalnego. 4. Maksymalna wartość opcji wynika z ceny wskazanej przez Wykonawcę w ofercie na usługi objęte zamówieniem opcjonalnym. 5. Wykonawca zostanie poinformowany pisemnie lub drogą elektroniczną o skorzystaniu z prawa opcji przez Zamawiającego w terminie na 30 dni przed terminem zakończenia realizacji usług odbioru w ramach zamówienia podstawowego. 6. Celem usunięcia wątpliwości, Strony potwierdzają, że skorzystanie z opcji, o której umowa w par. 1 ust. 4 istotnych postanowień umowy skutkuje obowiązywaniem umowy, wraz ze wszystkimi obowiązkami w niej określonymi. W szczególności Wykonawca zobowiązany będzie do przedłużenia i zapewnienia ciągłości zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Skorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego oznacza realizację przedmiotu umowy przez Wykonawcę na dotychczasowych warunkach przewidzianych w umowie, bez konieczności ich negocjacji przez Strony, w szczególności wynagrodzenie płatne będzie na zasadach określonych w §4 umowy, a waloryzowane na zasadach określonych w § 13 umowy. 10. Decyzja o realizacji lub rezygnacji z zamówienia opcjonalnego jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego. Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania do skorzystania z prawa opcji, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania zamówienia opcjonalnego.