See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utilități edilitare și sistematizare pe verticală ob. inv. Construire Locuinte pentru Tineri - Lot Nr. 2, Strada Marin Preda, Nr. 1, Municipiul Targu Jiu.
Beschreibung: Obiectul contractului il constituie Execuţia de lucrări – utilități edilitare și sistematizare pe verticală: - asigurare utilități tehnico edilitare: alimentare cu apă, canalizare menajeră, alimentare cu energie electrică și termică, asigurarea condițiilor de salubritate; - sistematizare și canalizare pluvială: realizarea de alei pietonale/carosabile, parcări, iluminat stradal, canalizare pluvială, la obiectivul de investitii ,,Construire Locuinte pentru Tineri - Lot Nr. 2, Strada Marin Preda, Nr. 1, Municipiul Targu Jiu”. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari sau informatii suplimentare, in legatura cu documentatia de atribuire, inainte de data limita de depunere a ofertelor 19 zile. Solicitarea de clarificari sau informatii se va transmite prin intermediul S.E.A.P. prin accesarea Sectiunii dedicate ,,SOLICITARE DE CLARIFICARI/INTREBARI/COMUNICARI”. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, raspunsurile cat si intrebarile in legatura cu documentatia de atribuire vor fi publicate in S.E.A.P. la SECTIUNEA ,,SOLICITARE DE CLARIFICARI/INTREBARI/COMUNICARI” cat si in SECTIUNEA ,,LISTA CLARIFICARI, NOTIFICARI SI DECIZII” in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. In cazul decalarii termenului de depunere al ofertelor se va extinde corespunzator (cu zilele de decalare). Executantul are obligaţia de a respecta si a aplica principiul de „a nu prejudicia in mod semnificativ” (DNSH - „Do No SignificantHarm”) , conform solicitărilor asumate prin Declaratia privind respectarea aplicarii principiilor DNSH in implementarea proiectului
Interne Kennung: E161 - 24
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Asigurare utilități edilitare și sistematizare pe verticală: - asigurare utilități tehnico edilitare: alimentare cu apă, canalizare menajeră, alimentare cu energie electrică și termică, asigurarea condițiilor de salubritate; - sistematizare și canalizare pluvială: realizarea de alei pietonale/carosabile, parcări, iluminat stradal, canalizare pluvială.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233140 Straßenarbeiten