563783-2026 - Wettbewerb
Schweden – Dienstleistungen zur Durchsetzung von Parkvorschriften – Parkeringsbevakning
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Parkeringsbevakning
Beschreibung: Entreprenaden avser parkeringsbevakning och tillhörande tjänster i syfte att upprätthålla ordning, tillgänglighet och trafiksäkerhet inom Beställarens fastigheter. Bevakning av vakanta, tillståndskrävande, avgiftsbelagda - och fria parkeringsplatser samt otillåten parkering Dokumentering och utfärdande av kontrollavgift. Tillhandahållande av digitalt betalsystem. Bemannad samt digital kundtjänst för service och felanmälan.
Interne Kennung: 26/256
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98351110 Dienstleistungen zur Durchsetzung von Parkvorschriften
5. Los
Los: LOT-0000