563786-2025 - Wettbewerb
Polen – Hausmüllbeseitigung – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie gminy Milanówek
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie gminy Milanówek
BeschreibungI. Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie gminy Milanówek. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w załączniku nr 8 do SWZ (zwana w ogłoszeniu "SOPZ"), a szczegółowe warunki w Projektowanych postanowieniach umowy (Załączniku nr 7 do SWZ), zwana w ogłoszeniu „PPU”. II. Zamawiający przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp (zwaną dalej „opcją”) na zasadach określonych w PPU i w ogłoszeniu. III. 1) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z art. 214 ust. 1 pkt 7) Pzp tj. udzielenia zamówienia w trybie z wolnej ręki Wykonawcy zamówienia podstawowego, w okresie do 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego. 2) Wartość zamówienia uzupełniającego będzie wynosiła maksymalnie do 50% wynagrodzenia umownego Wykonawcy w ramach zamówienia podstawowego (§6 ust. 1 pkt a) PPU). 3) Przedmiot zamówienia uzupełniającego (nowo zawartej umowy) będzie ten sam co przedmiot zamówienia podstawowego (bez opcji), który został określony w SOPZ i PPU dla zamówienia podstawowego (bez opcji), przy uwzględnieniu zmian ilości odpadów do odebrania i zagospodarowania oraz zmian całkowitego wynagrodzenia brutto Wykonawcy za zamówienie podstawowe (§6 ust. 1 pkt a) PPU), z zastrzeżeniem pkt 2 i 4. 4) Przedmiot zamówienia uzupełniającego obejmuje do 50% ilości ton każdej frakcji odpadów określonych w SOPZ w ramach zamówienia podstawowego (ofercie Wykonawcy): a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (wraz z popiołem); b) papier i tektura; c) tworzywa sztuczne; d) metale; e) opakowania wielomateriałowe; f) szkło; g) bioodpady; h) przeterminowane leki i chemikalia; i) odpady niebezpieczne; j) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek; k) meble i inne odpady wielkogabarytowe; l) odpady budowlane i rozbiórkowe; m) zużyte opony, n) odpady tekstyliów i odzieży; o) oleje przepracowane, oleje i tłuszcze jadalne, przy uwzględnieniu zmian ilości odpadów do odebrania i zagospodarowania. 5) Zamówienie uzupełniające zostanie udzielone przy zastosowaniu podobnych warunków, jak zamówienie podstawowe tj.: A) Istotne postanowienia umowy w zamówieniu uzupełniającym będą zawierały w szczególności zapisy wzoru umowy dla zamówienia podstawowego (z wyłączeniem zapisów dotyczących opcji) w zakresie paragrafów: przedmiot umowy, obowiązki w zakresie podwykonawstwa i podmiotu trzeciego, warunki płatności, wynagrodzenie wykonawcy, kontrola realizacji zamówienia i reklamacje , kary umowne, obowiązki stron, zabezpieczenia należytego wykonania umowy, odstąpienie od umowy oraz wypowiedzenie umowy, osoby uprawnione do reprezentowania stron, doręczenia – z uwzględnieniem zapisów pkt 1)-4). B) Warunki udziału w postępowaniu przynajmniej takie same jak w zamówieniu podstawowym. C) Termin realizacji: maksymalnie do 12 miesięcy. D) Przepis art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp nie może stanowić podstawy domagania się przez Wykonawcę rozszerzenia podstawowego zakresu przedmiotu zamówienia nawet wówczas, gdy byłoby to możliwe w procedurze z wolnej ręki. Decyzja o udzieleniu zamówienia, a zatem również o skorzystaniu z dyspozycji komentowanego przepisu, należy do Zamawiającego. IV. Realizując zamówienie objęte umową Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia w zakresie odpowiadającym Przedmiotowi Umowy i jego właściwościom dostępności (architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej) osobom ze szczególnymi potrzebami, co najmniej w zakresie określonym przez minimalne wymagania, o których mowa w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. V. Minimalna wymagana częstotliwość odbioru odpadów wielkogabarytowych oraz zużytych opon z nieruchomości jednorodzinnych w ciągu każdego jednego roku realizacji umowy (tj. w ciągu każdych 12 miesięcy) wynosi 2 razy. VI. Pełen zakres usług oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z warunkami technicznymi wykonania usługi przedstawiony jest w SOPZ oraz w PPU.
Interne KennungBZP.271.4.12.2025.AS
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensI.1.Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp na usługi o wartości zamówienia przekraczającej progi unijne, o jakich stanowi art. 3 Pzp oraz SWZ. 2.Szacunkowa wartość zamówienia przekracza kwotę określoną w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 ustawy Pzp. 3.Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 4.Zamawiający korzystając z dyspozycji art. 138 ust. 4 ustawy Pzp wyznacza termin składania ofert o 5 dni krótszy, gdyż składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Pzp. 5.Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp (zwanego dalej „zamówieniem uzupełniającym”). 6.Zamawiający przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp (zwaną dalej „opcją”). 7.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Wykonawca może złożyć jedną ofertę. 8.Zamawiający uwzględnił w w SOPZ dostępność dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników. 9.Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących realizacji przedmiotu zamówienia. 10.Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez poszczególnych Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia kluczowych zadań dotyczących realizacji przedmiotu zamówienia. 11.Zamawiający, poza art. 255 ustawy Pzp, nie przewiduje możliwości unieważnienia postępowania. 12.Zgodnie z przepisem art. 95 ustawy Pzp zobowiązuje się, aby czynności w zakresie realizacji umowy tj.: obsługa pojazdów do odbioru odpadów komunalnych (kierowcy, pracownicy fizyczni do obsługi śmieciarki i zbierania worków) w okresie obowiązywania umowy pod rygorem naliczenia kary umownej, były wykonywane przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, odpowiednio przez Wykonawcę lub jego Podwykonawcę, zgodnie z wykazem osób zawartym w treści oświadczenia (wzór – załącznik nr 8 do PPU). Nie dotyczy osób prowadzonych działalność gospodarczą w formie samozatrudnienia. 13.Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 14.Zamawiający nie przewiduje wymogu ani możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy Pzp. 15.Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 16.Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w postępowaniu, w szczególności z przygotowaniem i złożeniem ofert ponosi Wykonawca składający ofertę. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. II. 1.Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 61 ustawy Pzp, za pośrednictwem elektronicznej platformy zakupowej (dalej: „Platforma”) pod adresem: https://milanowek.eb2b.com.pl/, która spełnia wymagania opisane w art. 64 ustawy Pzp. 2.Wymagania techniczne i organizacyjne korzystania z Platformy określa Regulamin Platformy Zakupowej (dostępny pod adresem internetowym https://milanowek.eb2b.com.pl/user/terms. 3.Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na Platformie. 4.Instrukcja korzystania z Platformy znajduje się w rozdziale XII SWZ. 5.W celu złożenia oferty należy zarejestrować (zalogować) się na Platformie oraz postępując zgodnie z instrukcją lub filmem instruktażowym umieścić ofertę w systemie - szczegóły w rozdziale XIII SWZ. 6.Ofertę z załącznikami, w tym Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), sporządza się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). III. 1.Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 2.Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. 3.Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, Wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (o ile są mu wiadome na tym etapie) nazwy (firmy) tych podwykonawców. IV. Zapisy dotyczące RODO Zamawiający określił w SWZ. Pozostałe informacje Zamawiający określił w SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
LosLOT-0001
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie gminy Milanówek.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Uruchomienie opcji następuje z chwilą poinformowania Wykonawcy przez Zamawiającego o zamiarze skorzystania z prawa opcji odrębnym jednostronnym oświadczeniem Zamawiającego złożonym Wykonawcy za pośrednictwem poczty e-mail na adres .....(uzupełniony przez Wykonawcę przed podpisaniem Umowy), najpóźniej 30 dni przed upływem terminu realizacji Umowy (dla zakresu zamówienia podstawowego, określonego w §5 ust. 1 PPU). Informacja powinna zawierać w szczególności zakres opcji, którą Zamawiający uruchamia. 2. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji, na zasadach określonych poniżej (z uwzględnieniem ust. 1): 1) w ramach jednej, kliku lub wszystkich frakcji odpadów w przypadku wykorzystania ilości ton odpadów dla zakresu zamówienia podstawowego określonego w SOPZ i zwiększonego zapotrzebowania na odbiór i zagospodarowanie odpadów dla jednej, kliku lub wszystkich frakcji odpadów określonych w SOPZ w ramach zamówienia podstawowego (ofercie Wykonawcy – załączniku nr 3 do Umowy) lub 2) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w ramach jednej, kliku lub wszystkich frakcji odpadów, w przypadku gdy Zamawiający będzie chciał wydłużyć termin realizacji Umowy lub zwiększyć ilość ton odpadów do odebrania i zagospodarowania (na skutek wykorzystania ilości ton odpadów dla zakresu zamówienia podstawowego określonego w SOPZ). Termin realizacji Umowy w ramach prawa opcji może ulec wydłużeniu maksymalnie o 12 miesięcy. 3. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub częściowo, przy czym maksymalnie w ramach opcji (ust 2 pkt 1 i 2) Wykonawca może odebrać łącznie do 7931,28 Mg wszystkich odpadów, tj. do 40% ilości każdej frakcji odpadów określonych w SOPZ w ramach zamówienia podstawowego (ofercie Wykonawcy – załącznik nr 3 do Umowy), do 40% wartości wynagrodzenia Wykonawcy w ramach zamówienia podstawowego określonego w § 6 ust. 1 pkt a) PPU. 4. Ceny jednostkowe dla zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji będą takie same jak ceny jednostkowe określone dla zamówienia podstawowego, określone w ofercie Wykonawcy – załączniku nr 3 do Umowy, z uwzględnieniem zmian przewidzianych w PPU. 5. Wysokość wynagrodzenia za realizację Umowy w ramach prawa opcji będzie stanowiła kwota będąca iloczynem ilości faktycznie odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych oraz cen jednostkowych za odebrane i zagospodarowane odpady (z uwzględnieniem zmian przewidzianych w PPU), określonych w ofercie Wykonawcy - załączniku nr 3 do Umowy. 6. Skorzystania z prawa opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 7. Realizację Umowy w ramach prawa opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu drogą elektroniczną informacji od Zamawiającego, o której mowa w ust. 1. 8. Pozostałe zasady dotyczące realizacji Umowy w ramach prawa opcji będą zgodne z zapisami PPU.