563843-2026 - Ergebnis
Rumänien – Reagenzien für Bluttests – Achizitie REACTIVI PENTRU LABORATOR
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitie REACTIVI PENTRU LABORATOR
Beschreibung: Achizitie REACTIVI PENTRU LABORATOR impartiti in 3 loturi astfel: LOT 1 - PACHET - Reactivi pentru determinare grupe OABD format din 5 repere. LOT 2 - PACHET - Reactivi compatibili cu analizorul GENOMERA CDX format din 4 repere. LOT 3 - PACHET - Reactivi pentru analizor SYSMEX XN 1000 PURE DIFF format din 12 repere. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 21 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare, în a 12 a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor, pentru clarificările solicitate cu 21 zile înaintea termenului limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4318016
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: PACHET - Reactivi pentru determinare grupe OABD
Beschreibung: PACHET - Reactivi pentru determinare grupe OABD format din 5 repere astfel: - Anti - A IgM; - Anti - B IgM; - Anti - A B IgM; - Anti D IgM+IgG; - Control Rh negativ; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: minim 690,00 LEI -maxim 10 350,00 LEI.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33696100 Reagenzien zur Blutgruppenbestimmung
Los: LOT-0002
Titel: PACHET - Reactivi compatibili cu analizorul GENOMERA CDX
Beschreibung: PACHET - Reactivi compatibili cu analizorul GENOMERA CDX format din 4 repere, astfel: - Genomera SARS-COV-2 sau echivalent - Genomera MRSA/SA AC Assay kit sau echivalent - Genomera C. DIFFICILE Assay kit sau echivalent - Genomera SARS-CoV-2 + FluA/B + RSV Assay kit sau echivalent. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: minim 11 210,00 LEI -maxim 138 570,00 LEI.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33698100 Mikrobiologische Kulturen
Los: LOT-0003
Titel: PACHET - Reactivi pentru analizor SYSMEX XN 1000 PURE DIFF
Beschreibung: PACHET - Reactivi pentru analizor SYSMEX XN 1000 PURE DIFF format din 12 repere, astfel: - CELLPACK DCL sau echivalent pentru analizor SYMEX XN 1000 PURE DIFF - SULFOLYSER sau echivalent pentru analizor SYMEX XN 1000 PURE DIFF - LYSERCELL WNR sau echivalent pentru analizor SYMEX XN 1000 PURE DIFF - FLUOROCELL WNR sau echivalent pentru analizor SYMEX XN 1000 PURE DIFF - LYSERCELL WDF sau echivalent pentru analizor SYMEX XN 1000 PURE DIFF - FLUOROCELL WDF sau echivalent pentru analizor SYMEX XN 1000 PURE DIFF - CELLCLEAN sau echivalent pentru analizor SYMEX XN 1000 PURE DIFF - XN - CHECK L1 sau echivalent pentru analizor SYMEX XN 1000 PURE DIFF - XN - CHECK L2 sau echivalent pentru analizor SYMEX XN 1000 PURE DIFF - XN - CHECK L3 sau echivalent pentru analizor SYMEX XN 1000 PURE DIFF - XN CHECK BF sau echivalent pentru analizorul SYSMEX XN 1000 PURE DIFF - XN - CAL sau echivalent pentru analizor SYMEX XN 1000 PURE DIFF. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: minim 46 623,00 LEI -maxim 126 139,00 LEI.
Interne Kennung: 3