See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi związane z zimowym utrzymaniem ulic i dróg gminnych oraz niektórych powiatowych na terenie Gminy Czersk w sezonie zima 2026/2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są: Usługi związane z zimowym utrzymaniem ulic i dróg gminnych oraz niektórych powiatowych na terenie Gminy Czersk w sezonie zima 2026/2027. Przedmiot obejmuje 6 części, w tym: Część 1. Miasto Czersk – zimowe utrzymanie ulic, dróg, parkingów i placów gminnych w mieście. Część 2. Miasto Czersk - zimowe utrzymanie chodników gminnych w mieście. Część 3. Zimowe utrzymanie dróg, wybranych chodników, placów i parkingów gminnych w sołectwach: Rytel, Gutowiec, Krzyż, Zapora i Zapędowo. Część 4. Zimowe utrzymanie dróg gminnych, wybranych dróg powiatowych, wybranych chodników w sołectwach: Gotelp, Łubna, Łąg – Kolonia, Mokre i Malachin. Część 5. Zimowe utrzymanie dróg gminnych i wybranych chodników w sołectwach: Odry i Wieck. Część 6. Zimowe utrzymanie dróg, wybranych chodników i parkingów gminnych oraz wybranych dróg powiatowych w sołectwach: Będźmierowice, Kurcze, Klaskawa, Mosna, Lipki, Łąg, Złotowo i Łukowo.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1. Miasto Czersk – zimowe utrzymanie ulic, dróg, parkingów i placów gminnych w mieście
Beschreibung: 1. przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 380. 2. Należy uwzględnić wszystkie ulice, drogi gminne, w tym również parkingi gminne oraz parking przy hali sportowej przy ul. Starego Urzędu. 3. Wielkość zamówienia jest uzależniona od warunków atmosferycznych w sezonie zimowym. Wynagrodzenie za wykonanie usług będzie wynagrodzeniem za faktycznie przepracowane godziny sprzętu udokumentowane poprzez raporty pracy sprzętu potwierdzone przez sołtysów, przewodniczących osiedli lub upoważnione osoby w Urzędzie Miejskim w Czersku. Wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie pracy płatne będzie na podstawie miesięcznej faktury. Pierwszą fakturę będzie można wystawić po 01.01.2027 r. 4. Jeżeli w danym miesiącu tj. listopad, grudzień 2026 r., styczeń, luty, marzec 2027 r. wynagrodzenie za świadczone usługi związane z zimowym utrzymaniem ulic/dróg gminnych/chodników dla poszczególnej części nie przekroczy kwoty w wysokości 50.000,00 zł brutto (w tym 8% VAT) Wykonawcy należy się wynagrodzenie za utrzymanie gotowości do pracy ludzi i sprzętu określone w OPZ - zał. nr 4 do SWZ. Wynagrodzenie za gotowość płatne będzie na podstawie miesięcznej faktury. Pierwszą fakturę (za listopad i grudzień 2026 r.) będzie można wystawić po 01.01.2027 r. 5. Zakres zamówienia obejmuje: 5.1. odśnieżanie ulic, dróg i parkingów/placów (część 1, 3 – 6) przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu, 5.3. usuwanie śliskości zimowej przy zastosowaniu odpowiednich (właściwych) środków chemicznych i uszorstniających dostosowanych do warunków pogodowych (mieszanka solno-piaskowa – własność Zamawiającego będzie składowana na placu przy ul. Klaskawskiej 23, Złotowo – teren bazy. Z tego miejsca będzie pobierana przez Wykonawcę. Wyjątek stanowi Sołectwo Rytel, Sołectwo Zapora i Sołectwo Zapędowo, które zostały ujęte w Części 3 – dla tych sołectw miejscem składowania mieszanki solno-piaskowej będzie teren przy oczyszczalni ścieków w Rytlu przy ul. Jatowskiej. W cenę oferty należy wliczyć załadunek solarki mieszanką solno-piaskową, dojazd do miejsca świadczenia usługi, koszt pracy sprzętu przeznaczonego do akcji zimowego utrzymania dróg, koszt paliwa i oleju silnikowego, koszt pracy, dyspozycyjności operatorów sprzętu i osób odpowiedzialnych za prowadzenie akcji zimowej oraz inne koszty niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia, 5.4. przy odśnieżaniu należy zwrócić uwagę, aby śnieg usuwany z jezdni nie był przemieszczany na inne krzyżujące się drogi, 5.5. prowadzenie obserwacji warunków atmosferycznych w celu podjęcia działań dla utrzymania zimowego dróg i ulic lub chodników i parkingów, 5.6. przystąpienie do prowadzenia akcji zimowej niezwłocznie po ustaniu opadów śniegu lub w ich trakcie gdy pokrywa śniegu jest grubsza niż 5 cm, w przypadku występowania ciągłych opadów, zawiei i zamieci śnieżnych, zagrażających bezpieczeństwu ruchu z powodu powstania zatorów drogowych, 5.7. przystąpienie do prowadzenia akcji zimowej niezwłocznie w przypadku wystąpienia gołoledzi, 5.8. rozpoczęcie świadczenia usług niezwłocznie, nie później jednak niż w czasie do (zgodnie z ofertą Wykonawcy – maksymalnie do 2 godz.) od otrzymania od upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego, sołtysa, przewodniczącego osiedla, wezwania telefonicznego, ustnego, 5.9. bezwzględne respektowanie poleceń przedstawicieli Zamawiającego odpowiedzialnych za bezpośrednie prowadzenie akcji zimowej w zakresie odśnieżania i posypywania, 5.10. rozpoczęcie świadczenia usług związanych z utrzymaniem przejezdności dróg w godzinach nocnych, w przypadkach zaistnienia sytuacji wyjątkowych tj.: intensywnych opadów śniegu, 5.11. usuwanie śniegu z ulic, dróg, chodników, parkingów (płużenie) – odpowiednio dla zadania, przez zgarnianie pokrywy śnieżnej na całej szerokości i długości. Zgarnięty śnieg nie może uniemożliwiać lub utrudniać ruchu pojazdów szczególnie na skrzyżowaniach, wjazdach, zjazdach, przystankach autobusowych, miejscach przeznaczonych do ruchu pieszych, 5.12. ręczne odgarnięcie pokrywy śnieżnej w miejscach niedostępnych dla pługów oraz doczyszczanie ręczne błota pośniegowego i zmarzliny przykrawężnikowej jezdni w strefie przejść dla pieszych, 5.13. wyrażenie gotowości do pracy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu umożliwiając kontakt telefoniczny w celu zapewnienia dyspozycyjności, 5.14. wyznaczenie osób pełniących dyżury w dni wolne od pracy i święta, odpowiedzialnych za przystąpienie do akcji zimowej w przypadku wystąpienia opadów śniegu, 5.15. wyposażenie operatora zatrudnionego przy zimowym utrzymaniu dróg w telefon komórkowy umożliwiający bezpośredni kontakt z przedstawicielem Zamawiającego odpowiedzialnym za prowadzenie akcji zimowej, 5.16. używanie sprzętu w pełni sprawnego technicznie, w przypadku awarii sprzętu Wykonawca zobowiązany jest do podstawienia sprzętu zastępczego, 5.17. w czasie wykonywania usług związanych z zimowym utrzymaniem dróg przestrzeganie przepisów BHP, oraz przepisów wynikających z Kodeksu Ruchu Drogowego. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za właściwe wykonanie usług, zapewnienie bezpieczeństwa oraz metody organizacyjno-techniczne, 5.18. w okresie trwania umowy utrzymanie w gotowości technicznej solarek, lemieszy, nośników oraz lamp pulsujących i dodatkowego oświetlenia drogowego, 5.19. informowanie na bieżąco Zamawiającego o momencie rozpoczęcia i zakończenia akcji odśnieżania przez wiadomość sms na nr telefonu podany przez zamawiającego. 6. Kontrolowanie oczyszczania terenów odbywać się będzie na bieżąco przez upoważnionych przedstawicieli Zamawiającego. Z uwagi na ograniczona liczbę znaków pełen opis przedmiotu zamówienia znajduje się w OPZ - zał. nr 4 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Nie dotyczy.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2. Miasto Czersk - zimowe utrzymanie chodników gminnych w mieście
Beschreibung: 1. przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 380. 2.Należy uwzględnić wszystkie chodniki gminne w Czersku, a także Plac Kalinowskich oraz Plac Józefa Ostrowskiego. 3.Odśnieżanie przejść dla pieszych. 3. Wielkość zamówienia jest uzależniona od warunków atmosferycznych w sezonie zimowym. Wynagrodzenie za wykonanie usług będzie wynagrodzeniem za faktycznie przepracowane godziny sprzętu udokumentowane poprzez raporty pracy sprzętu potwierdzone przez sołtysów, przewodniczących osiedli lub upoważnione osoby w Urzędzie Miejskim w Czersku. Wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie pracy płatne będzie na podstawie miesięcznej faktury. Pierwszą fakturę będzie można wystawić po 01.01.2027 r. 4. Jeżeli w danym miesiącu tj. listopad, grudzień 2026 r., styczeń, luty, marzec 2027 r. wynagrodzenie za świadczone usługi związane z zimowym utrzymaniem ulic/dróg gminnych/chodników dla poszczególnej części nie przekroczy kwoty w wysokości 50.000,00 zł brutto (w tym 8% VAT) Wykonawcy należy się wynagrodzenie za utrzymanie gotowości do pracy ludzi i sprzętu określone w OPZ - zał. nr 4 do SWZ. Wynagrodzenie za gotowość płatne będzie na podstawie miesięcznej faktury. Pierwszą fakturę (za listopad i grudzień 2026 r.) będzie można wystawić po 01.01.2027 r. 5. Zakres zamówienia obejmuje: 5.2. odśnieżanie chodników przy zastosowaniu sprzętu o masie nośnika nie przekraczającym 3,5 Mg i rozstaw osi max. 1,5 m 5.3. usuwanie śliskości zimowej przy zastosowaniu odpowiednich (właściwych) środków chemicznych i uszorstniających dostosowanych do warunków pogodowych (mieszanka solno-piaskowa – własność Zamawiającego będzie składowana na placu przy ul. Klaskawskiej 23, Złotowo – teren bazy. Z tego miejsca będzie pobierana przez Wykonawcę. Wyjątek stanowi Sołectwo Rytel, Sołectwo Zapora i Sołectwo Zapędowo, które zostały ujęte w Części 3 – dla tych sołectw miejscem składowania mieszanki solno-piaskowej będzie teren przy oczyszczalni ścieków w Rytlu przy ul. Jatowskiej. W cenę oferty należy wliczyć załadunek solarki mieszanką solno-piaskową, dojazd do miejsca świadczenia usługi, koszt pracy sprzętu przeznaczonego do akcji zimowego utrzymania dróg, koszt paliwa i oleju silnikowego, koszt pracy, dyspozycyjności operatorów sprzętu i osób odpowiedzialnych za prowadzenie akcji zimowej oraz inne koszty niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia, 5.4. przy odśnieżaniu należy zwrócić uwagę, aby śnieg usuwany z jezdni nie był przemieszczany na inne krzyżujące się drogi, 5.5. prowadzenie obserwacji warunków atmosferycznych w celu podjęcia działań dla utrzymania zimowego dróg i ulic lub chodników i parkingów, 5.6. przystąpienie do prowadzenia akcji zimowej niezwłocznie po ustaniu opadów śniegu lub w ich trakcie gdy pokrywa śniegu jest grubsza niż 5 cm, w przypadku występowania ciągłych opadów, zawiei i zamieci śnieżnych, zagrażających bezpieczeństwu ruchu z powodu powstania zatorów drogowych, 5.7. przystąpienie do prowadzenia akcji zimowej niezwłocznie w przypadku wystąpienia gołoledzi, 5.8. rozpoczęcie świadczenia usług niezwłocznie, nie później jednak niż w czasie do (zgodnie z ofertą Wykonawcy – maksymalnie do 2 godz.) od otrzymania od upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego, sołtysa, przewodniczącego osiedla, wezwania telefonicznego, ustnego, 5.9. bezwzględne respektowanie poleceń przedstawicieli Zamawiającego odpowiedzialnych za bezpośrednie prowadzenie akcji zimowej w zakresie odśnieżania i posypywania, 5.10. rozpoczęcie świadczenia usług związanych z utrzymaniem przejezdności dróg w godzinach nocnych, w przypadkach zaistnienia sytuacji wyjątkowych tj.: intensywnych opadów śniegu, 5.11. usuwanie śniegu z ulic, dróg, chodników, parkingów (płużenie) – odpowiednio dla zadania, przez zgarnianie pokrywy śnieżnej na całej szerokości i długości. Zgarnięty śnieg nie może uniemożliwiać lub utrudniać ruchu pojazdów szczególnie na skrzyżowaniach, wjazdach, zjazdach, przystankach autobusowych, miejscach przeznaczonych do ruchu pieszych, 5.12. ręczne odgarnięcie pokrywy śnieżnej w miejscach niedostępnych dla pługów oraz doczyszczanie ręczne błota pośniegowego i zmarzliny przykrawężnikowej jezdni w strefie przejść dla pieszych, 5.13. wyrażenie gotowości do pracy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu umożliwiając kontakt telefoniczny w celu zapewnienia dyspozycyjności, 5.14. wyznaczenie osób pełniących dyżury w dni wolne od pracy i święta, odpowiedzialnych za przystąpienie do akcji zimowej w przypadku wystąpienia opadów śniegu, 5.15. wyposażenie operatora zatrudnionego przy zimowym utrzymaniu dróg w telefon komórkowy umożliwiający bezpośredni kontakt z przedstawicielem Zamawiającego odpowiedzialnym za prowadzenie akcji zimowej, 5.16. używanie sprzętu w pełni sprawnego technicznie, w przypadku awarii sprzętu Wykonawca zobowiązany jest do podstawienia sprzętu zastępczego, 5.17. w czasie wykonywania usług związanych z zimowym utrzymaniem dróg przestrzeganie przepisów BHP, oraz przepisów wynikających z Kodeksu Ruchu Drogowego. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za właściwe wykonanie usług, zapewnienie bezpieczeństwa oraz metody organizacyjno-techniczne, 5.18. w okresie trwania umowy utrzymanie w gotowości technicznej solarek, lemieszy, nośników oraz lamp pulsujących i dodatkowego oświetlenia drogowego, 5.19. informowanie na bieżąco Zamawiającego o momencie rozpoczęcia i zakończenia akcji odśnieżania przez wiadomość sms na nr telefonu podany przez zamawiającego. 6. Kontrolowanie oczyszczania terenów odbywać się będzie na bieżąco przez upoważnionych przedstawicieli Zamawiającego. Z uwagi na ograniczona liczbę znaków pełen opis przedmiotu zamówienia znajduje się w OPZ - zał. nr 4 do SWZ.
Los: LOT-0003
Titel: Część 3. Zimowe utrzymanie dróg, wybranych chodników, placów i parkingów gminnych w sołectwach: Rytel, Gutowiec, Krzyż, Zapora i Zapędowo.
Beschreibung: 1. przewidywana ilość godzin pracy – 605, w tym: 1.1. Sołectwo Rytel – zimowe utrzymanie dróg gminnych, wybranych chodników i placów. Przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 290. Należy uwzględnić wszystkie ulice i drogi gminne, w tym również trasę jazdy autobusu szkolnego na odcinku Rytel - Zapora oraz drogi udostępnione dla ruchu: Rytel - Konigort - Zapora, Rytel - Olszyny, Rytel - Błota. Należy uwzględnić następujące chodniki i place w Rytlu: -chodnik ul. Ks. Kowalkowskiego, -chodnik ul. Zapora + promenada wzdłuż Wielkiego Kanału Brdy, -chodnik ul. Nad Kanałem, -plac przy ul. Chłopowskiej, -chodnik ul. 22 Lutego, -chodnik ul. Leśna, -chodnik ul. Jatowska, -chodnik ul. Ostrowska (wzdłuż stadionu) + parking przy Ośrodku Zdrowia i Remizie OSP, -parking przy budynku szatniowym przy stadionie, -chodnik ul. Raciążska, -chodnik ul. Dworcowa, -chodnik ul. Krótka, -chodnik ul. Nowa Wieś, -chodnik ul. Chłopowska, -chodnik ul. Szkolna, -chodnik ul. Odrodzenia, -przejścia dla pieszych. 1.2. Sołectwo Gutowiec – zimowe utrzymanie dróg gminnych. Przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 70. 1.3. Sołectwo Krzyż – zimowe utrzymanie dróg gminnych i wybranych chodników. Przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 100, w tym m.in.: -chodnik przy lesie w Krzyżu. 1.4. Sołectwo Zapora – zimowe utrzymanie dróg gminnych. Przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 60, w tym m.in.: -chodnik w Zaporze. 1.5. Sołectwo Zapędowo – zimowe utrzymanie dróg gminnych. Przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 85. 3. Wielkość zamówienia jest uzależniona od warunków atmosferycznych w sezonie zimowym. Wynagrodzenie za wykonanie usług będzie wynagrodzeniem za faktycznie przepracowane godziny sprzętu udokumentowane poprzez raporty pracy sprzętu potwierdzone przez sołtysów, przewodniczących osiedli lub upoważnione osoby w Urzędzie Miejskim w Czersku. Wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie pracy płatne będzie na podstawie miesięcznej faktury. Pierwszą fakturę będzie można wystawić po 01.01.2027 r. 4. Jeżeli w danym miesiącu tj. listopad, grudzień 2026 r., styczeń, luty, marzec 2027 r. wynagrodzenie za świadczone usługi związane z zimowym utrzymaniem ulic/dróg gminnych/chodników dla poszczególnej części nie przekroczy kwoty w wysokości 50.000,00 zł brutto (w tym 8% VAT) Wykonawcy należy się wynagrodzenie za utrzymanie gotowości do pracy ludzi i sprzętu określone w OPZ - zał. nr 4 do SWZ. Wynagrodzenie za gotowość płatne będzie na podstawie miesięcznej faktury. Pierwszą fakturę (za listopad i grudzień 2026 r.) będzie można wystawić po 01.01.2027 r. 5. Zakres zamówienia obejmuje: 5.1. odśnieżanie ulic, dróg i parkingów/placów (część 1, 3 – 6) przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu, 5.2. odśnieżanie chodników przy zastosowaniu sprzętu o masie nośnika nie przekraczającym 3,5 Mg i rozstaw osi max. 1,5 m (część 2 - 6), 5.3. usuwanie śliskości zimowej przy zastosowaniu odpowiednich (właściwych) środków chemicznych i uszorstniających dostosowanych do warunków pogodowych (mieszanka solno-piaskowa – własność Zamawiającego będzie składowana na placu przy ul. Klaskawskiej 23, Złotowo – teren bazy. Z tego miejsca będzie pobierana przez Wykonawcę. Wyjątek stanowi Sołectwo Rytel, Sołectwo Zapora i Sołectwo Zapędowo, które zostały ujęte w Części 3 – dla tych sołectw miejscem składowania mieszanki solno-piaskowej będzie teren przy oczyszczalni ścieków w Rytlu przy ul. Jatowskiej. W cenę oferty należy wliczyć załadunek solarki mieszanką solno-piaskową, dojazd do miejsca świadczenia usługi, koszt pracy sprzętu przeznaczonego do akcji zimowego utrzymania dróg, koszt paliwa i oleju silnikowego, koszt pracy, dyspozycyjności operatorów sprzętu i osób odpowiedzialnych za prowadzenie akcji zimowej oraz inne koszty niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia, 5.4. przy odśnieżaniu należy zwrócić uwagę, aby śnieg usuwany z jezdni nie był przemieszczany na inne krzyżujące się drogi, 5.5. prowadzenie obserwacji warunków atmosferycznych w celu podjęcia działań dla utrzymania zimowego dróg i ulic lub chodników i parkingów, 5.6. przystąpienie do prowadzenia akcji zimowej niezwłocznie po ustaniu opadów śniegu lub w ich trakcie gdy pokrywa śniegu jest grubsza niż 5 cm, w przypadku występowania ciągłych opadów, zawiei i zamieci śnieżnych, zagrażających bezpieczeństwu ruchu z powodu powstania zatorów drogowych, 5.7. przystąpienie do prowadzenia akcji zimowej niezwłocznie w przypadku wystąpienia gołoledzi, 5.8. rozpoczęcie świadczenia usług niezwłocznie, nie później jednak niż w czasie do (zgodnie z ofertą Wykonawcy – maksymalnie do 2 godz.) od otrzymania od upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego, sołtysa, przewodniczącego osiedla, wezwania telefonicznego, ustnego, 5.9. bezwzględne respektowanie poleceń przedstawicieli Zamawiającego odpowiedzialnych za bezpośrednie prowadzenie akcji zimowej w zakresie odśnieżania i posypywania, 5.10. rozpoczęcie świadczenia usług związanych z utrzymaniem przejezdności dróg w godzinach nocnych, w przypadkach zaistnienia sytuacji wyjątkowych tj.: intensywnych opadów śniegu, 5.11. usuwanie śniegu z ulic, dróg, chodników, parkingów (płużenie) – odpowiednio dla zadania, przez zgarnianie pokrywy śnieżnej na całej szerokości i długości. Zgarnięty śnieg nie może uniemożliwiać lub utrudniać ruchu pojazdów szczególnie na skrzyżowaniach, wjazdach, zjazdach, przystankach autobusowych, miejscach przeznaczonych do ruchu pieszych, 5.12. ręczne odgarnięcie pokrywy śnieżnej w miejscach niedostępnych dla pługów oraz doczyszczanie ręczne błota pośniegowego i zmarzliny przykrawężnikowej jezdni w strefie przejść dla pieszych, 5.13. wyrażenie gotowości do pracy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu umożliwiając kontakt telefoniczny w celu zapewnienia dyspozycyjności, 5.14. wyznaczenie osób pełniących dyżury w dni wolne od pracy i święta, odpowiedzialnych za przystąpienie do akcji zimowej w przypadku wystąpienia opadów śniegu, Z uwagi na ograniczona liczbę znaków pełen opis przedmiotu zamówienia znajduje się w OPZ - zał. nr 4 do SWZ.
Los: LOT-0004
Titel: Część 4. Zimowe utrzymanie dróg gminnych, wybranych dróg powiatowych, wybranych chodników w sołectwach: Gotelp, Łubna, Łąg – Kolonia, Mokre i Malachin
Beschreibung: 1. przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 515, w tym: 1.2. Sołectwo Gotelp – zimowe utrzymanie dróg gminnych i powiatowych, wybranych chodników. Przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 130, w tym m.in.: -droga powiatowa nr 2613G Mokre – Gotelp – 5,3 km, -chodnik przy Szkole Podstawowej w Gotelpiu. 1.3. Sołectwo Łubna – zimowe utrzymanie dróg gminnych. Przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 90, w tym m.in.: -cały ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż drogi gminnej Łubna-Malachin (ok. 2 km). 1.4. Sołectwo Łąg - Kolonia – zimowe utrzymanie dróg gminnych i powiatowych, Przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 130, w tym m.in.: -droga powiatowa nr 2604G Przyjaźnia – Łąg – 3,4 km. 1.5. Sołectwo Mokre – zimowe utrzymanie dróg gminnych. Przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 80, w tym m.in.: 1.6. Sołectwo Malachin – zimowe utrzymanie dróg gminnych. Przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 85, w tym m.in.: -ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż drogi powiatowej nr 2410G Malachin – Mokre (5,8 km). 3. Wielkość zamówienia jest uzależniona od warunków atmosferycznych w sezonie zimowym. Wynagrodzenie za wykonanie usług będzie wynagrodzeniem za faktycznie przepracowane godziny sprzętu udokumentowane poprzez raporty pracy sprzętu potwierdzone przez sołtysów, przewodniczących osiedli lub upoważnione osoby w Urzędzie Miejskim w Czersku. Wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie pracy płatne będzie na podstawie miesięcznej faktury. Pierwszą fakturę będzie można wystawić po 01.01.2027 r. 4. Jeżeli w danym miesiącu tj. listopad, grudzień 2026 r., styczeń, luty, marzec 2027 r. wynagrodzenie za świadczone usługi związane z zimowym utrzymaniem ulic/dróg gminnych/chodników dla poszczególnej części nie przekroczy kwoty w wysokości 50.000,00 zł brutto (w tym 8% VAT) Wykonawcy należy się wynagrodzenie za utrzymanie gotowości do pracy ludzi i sprzętu określone w OPZ - zał. nr 4 do SWZ. Wynagrodzenie za gotowość płatne będzie na podstawie miesięcznej faktury. Pierwszą fakturę (za listopad i grudzień 2026 r.) będzie można wystawić po 01.01.2027 r. 5. Zakres zamówienia obejmuje: 5.1. odśnieżanie ulic, dróg i parkingów/placów (część 1, 3 – 6) przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu, 5.2. odśnieżanie chodników przy zastosowaniu sprzętu o masie nośnika nie przekraczającym 3,5 Mg i rozstaw osi max. 1,5 m (część 2 - 6), 5.3. usuwanie śliskości zimowej przy zastosowaniu odpowiednich (właściwych) środków chemicznych i uszorstniających dostosowanych do warunków pogodowych (mieszanka solno-piaskowa – własność Zamawiającego będzie składowana na placu przy ul. Klaskawskiej 23, Złotowo – teren bazy. Z tego miejsca będzie pobierana przez Wykonawcę. Wyjątek stanowi Sołectwo Rytel, Sołectwo Zapora i Sołectwo Zapędowo, które zostały ujęte w Części 3 – dla tych sołectw miejscem składowania mieszanki solno-piaskowej będzie teren przy oczyszczalni ścieków w Rytlu przy ul. Jatowskiej. W cenę oferty należy wliczyć załadunek solarki mieszanką solno-piaskową, dojazd do miejsca świadczenia usługi, koszt pracy sprzętu przeznaczonego do akcji zimowego utrzymania dróg, koszt paliwa i oleju silnikowego, koszt pracy, dyspozycyjności operatorów sprzętu i osób odpowiedzialnych za prowadzenie akcji zimowej oraz inne koszty niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia, 5.4. przy odśnieżaniu należy zwrócić uwagę, aby śnieg usuwany z jezdni nie był przemieszczany na inne krzyżujące się drogi, 5.5. prowadzenie obserwacji warunków atmosferycznych w celu podjęcia działań dla utrzymania zimowego dróg i ulic lub chodników i parkingów, 5.6. przystąpienie do prowadzenia akcji zimowej niezwłocznie po ustaniu opadów śniegu lub w ich trakcie gdy pokrywa śniegu jest grubsza niż 5 cm, w przypadku występowania ciągłych opadów, zawiei i zamieci śnieżnych, zagrażających bezpieczeństwu ruchu z powodu powstania zatorów drogowych, 5.7. przystąpienie do prowadzenia akcji zimowej niezwłocznie w przypadku wystąpienia gołoledzi, 5.8. rozpoczęcie świadczenia usług niezwłocznie, nie później jednak niż w czasie do (zgodnie z ofertą Wykonawcy – maksymalnie do 2 godz.) od otrzymania od upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego, sołtysa, przewodniczącego osiedla, wezwania telefonicznego, ustnego, 5.9. bezwzględne respektowanie poleceń przedstawicieli Zamawiającego odpowiedzialnych za bezpośrednie prowadzenie akcji zimowej w zakresie odśnieżania i posypywania, 5.10. rozpoczęcie świadczenia usług związanych z utrzymaniem przejezdności dróg w godzinach nocnych, w przypadkach zaistnienia sytuacji wyjątkowych tj.: intensywnych opadów śniegu, 5.11. usuwanie śniegu z ulic, dróg, chodników, parkingów (płużenie) – odpowiednio dla zadania, przez zgarnianie pokrywy śnieżnej na całej szerokości i długości. Zgarnięty śnieg nie może uniemożliwiać lub utrudniać ruchu pojazdów szczególnie na skrzyżowaniach, wjazdach, zjazdach, przystankach autobusowych, miejscach przeznaczonych do ruchu pieszych, 5.12. ręczne odgarnięcie pokrywy śnieżnej w miejscach niedostępnych dla pługów oraz doczyszczanie ręczne błota pośniegowego i zmarzliny przykrawężnikowej jezdni w strefie przejść dla pieszych, 5.13. wyrażenie gotowości do pracy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu umożliwiając kontakt telefoniczny w celu zapewnienia dyspozycyjności, 5.14. wyznaczenie osób pełniących dyżury w dni wolne od pracy i święta, odpowiedzialnych za przystąpienie do akcji zimowej w przypadku wystąpienia opadów śniegu, 5.15. wyposażenie operatora zatrudnionego przy zimowym utrzymaniu dróg w telefon komórkowy umożliwiający bezpośredni kontakt z przedstawicielem Zamawiającego odpowiedzialnym za prowadzenie akcji zimowej, 5.16. używanie sprzętu w pełni sprawnego technicznie, w przypadku awarii sprzętu Wykonawca zobowiązany jest do podstawienia sprzętu zastępczego, Z uwagi na ograniczona liczbę znaków pełen opis przedmiotu zamówienia znajduje się w OPZ - zał. nr 4 do SWZ.
Los: LOT-0005
Titel: Część 5. Zimowe utrzymanie dróg gminnych i wybranych chodników w sołectwach: Odry i Wieck
Beschreibung: 1. przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 283, w tym: 1.1. Sołectwo Odry – zimowe utrzymanie dróg gminnych i wybranych chodników. Przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 173, w tym m.in.: -chodnik w Odrach przy ul. Strażackiej i ul. Długiej. 1.2. Sołectwo Wieck – zimowe utrzymanie dróg gminnych. Przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 110. 3. Wielkość zamówienia jest uzależniona od warunków atmosferycznych w sezonie zimowym. Wynagrodzenie za wykonanie usług będzie wynagrodzeniem za faktycznie przepracowane godziny sprzętu udokumentowane poprzez raporty pracy sprzętu potwierdzone przez sołtysów, przewodniczących osiedli lub upoważnione osoby w Urzędzie Miejskim w Czersku. Wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie pracy płatne będzie na podstawie miesięcznej faktury. Pierwszą fakturę będzie można wystawić po 01.01.2027 r. 4. Jeżeli w danym miesiącu tj. listopad, grudzień 2026 r., styczeń, luty, marzec 2027 r. wynagrodzenie za świadczone usługi związane z zimowym utrzymaniem ulic/dróg gminnych/chodników dla poszczególnej części nie przekroczy kwoty w wysokości 50.000,00 zł brutto (w tym 8% VAT) Wykonawcy należy się wynagrodzenie za utrzymanie gotowości do pracy ludzi i sprzętu określone w OPZ - zał. nr 4 do SWZ. Wynagrodzenie za gotowość płatne będzie na podstawie miesięcznej faktury. Pierwszą fakturę (za listopad i grudzień 2026 r.) będzie można wystawić po 01.01.2027 r. 5. Zakres zamówienia obejmuje: 5.1. odśnieżanie ulic, dróg i parkingów/placów (część 1, 3 – 6) przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu, 5.2. odśnieżanie chodników przy zastosowaniu sprzętu o masie nośnika nie przekraczającym 3,5 Mg i rozstaw osi max. 1,5 m (część 2 - 6), 5.3. usuwanie śliskości zimowej przy zastosowaniu odpowiednich (właściwych) środków chemicznych i uszorstniających dostosowanych do warunków pogodowych (mieszanka solno-piaskowa – własność Zamawiającego będzie składowana na placu przy ul. Klaskawskiej 23, Złotowo – teren bazy. Z tego miejsca będzie pobierana przez Wykonawcę. Wyjątek stanowi Sołectwo Rytel, Sołectwo Zapora i Sołectwo Zapędowo, które zostały ujęte w Części 3 – dla tych sołectw miejscem składowania mieszanki solno-piaskowej będzie teren przy oczyszczalni ścieków w Rytlu przy ul. Jatowskiej. W cenę oferty należy wliczyć załadunek solarki mieszanką solno-piaskową, dojazd do miejsca świadczenia usługi, koszt pracy sprzętu przeznaczonego do akcji zimowego utrzymania dróg, koszt paliwa i oleju silnikowego, koszt pracy, dyspozycyjności operatorów sprzętu i osób odpowiedzialnych za prowadzenie akcji zimowej oraz inne koszty niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia, 5.4. przy odśnieżaniu należy zwrócić uwagę, aby śnieg usuwany z jezdni nie był przemieszczany na inne krzyżujące się drogi, 5.5. prowadzenie obserwacji warunków atmosferycznych w celu podjęcia działań dla utrzymania zimowego dróg i ulic lub chodników i parkingów, 5.6. przystąpienie do prowadzenia akcji zimowej niezwłocznie po ustaniu opadów śniegu lub w ich trakcie gdy pokrywa śniegu jest grubsza niż 5 cm, w przypadku występowania ciągłych opadów, zawiei i zamieci śnieżnych, zagrażających bezpieczeństwu ruchu z powodu powstania zatorów drogowych, 5.7. przystąpienie do prowadzenia akcji zimowej niezwłocznie w przypadku wystąpienia gołoledzi, 5.8. rozpoczęcie świadczenia usług niezwłocznie, nie później jednak niż w czasie do (zgodnie z ofertą Wykonawcy – maksymalnie do 2 godz.) od otrzymania od upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego, sołtysa, przewodniczącego osiedla, wezwania telefonicznego, ustnego, 5.9. bezwzględne respektowanie poleceń przedstawicieli Zamawiającego odpowiedzialnych za bezpośrednie prowadzenie akcji zimowej w zakresie odśnieżania i posypywania, 5.10. rozpoczęcie świadczenia usług związanych z utrzymaniem przejezdności dróg w godzinach nocnych, w przypadkach zaistnienia sytuacji wyjątkowych tj.: intensywnych opadów śniegu, 5.11. usuwanie śniegu z ulic, dróg, chodników, parkingów (płużenie) – odpowiednio dla zadania, przez zgarnianie pokrywy śnieżnej na całej szerokości i długości. Zgarnięty śnieg nie może uniemożliwiać lub utrudniać ruchu pojazdów szczególnie na skrzyżowaniach, wjazdach, zjazdach, przystankach autobusowych, miejscach przeznaczonych do ruchu pieszych, 5.12. ręczne odgarnięcie pokrywy śnieżnej w miejscach niedostępnych dla pługów oraz doczyszczanie ręczne błota pośniegowego i zmarzliny przykrawężnikowej jezdni w strefie przejść dla pieszych, 5.13. wyrażenie gotowości do pracy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu umożliwiając kontakt telefoniczny w celu zapewnienia dyspozycyjności, 5.14. wyznaczenie osób pełniących dyżury w dni wolne od pracy i święta, odpowiedzialnych za przystąpienie do akcji zimowej w przypadku wystąpienia opadów śniegu, 5.15. wyposażenie operatora zatrudnionego przy zimowym utrzymaniu dróg w telefon komórkowy umożliwiający bezpośredni kontakt z przedstawicielem Zamawiającego odpowiedzialnym za prowadzenie akcji zimowej, 5.16. używanie sprzętu w pełni sprawnego technicznie, w przypadku awarii sprzętu Wykonawca zobowiązany jest do podstawienia sprzętu zastępczego, Z uwagi na ograniczoną liczbę znaków pełen opis przedmiotu zamówienia znajduje się w OPZ - zał. nr 4 do SWZ.
Los: LOT-0006
Titel: Część 6. Zimowe utrzymanie dróg, wybranych chodników i parkingów gminnych oraz wybranych dróg powiatowych w sołectwach: Będźmierowice, Kurcze, Klaskawa, Mosna, Lipki, Łąg, Złotowo i Łukowo
Beschreibung: 1. przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 595, w tym: 1.1. Sołectwo Będźmierowice – zimowe utrzymanie dróg gminnych. Przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 90. 1.2. Sołectwo Kurcze – zimowe utrzymanie dróg gminnych i wybranych chodników. Przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 100, w tym m.in.: -chodnik w Ostrowitem przy ul. Widokowej i ul. Nadjeziornej. 1.3. Sołectwo Klaskawa – zimowe utrzymanie dróg gminnych. Przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 80. 1.4. Sołectwo Mosna – zimowe utrzymanie dróg gminnych. Przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 25. 1.5. Sołectwo Lipki – zimowe utrzymanie dróg gminnych i wybranych chodników. Przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 30, w tym m.in.: -chodnik w Wądołach przy ul. Głównej, -cały ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż drogi powiatowej Łąg - Złe Mięso (od przejazdu kolejowego do granicy). 1.6. Sołectwo Łąg – zimowe utrzymanie dróg gminnych i wybranych chodników, parkingów. Przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 60, w tym m.in.: -wszystkie ulice i drogi gminne, w tym również chodnik przy ul. Kościelnej w Łęgu i parking przy ul. Cichej w Łęgu, a także przejścia dla pieszych. 1.7. Sołectwo Złotowo – zimowe utrzymanie dróg gminnych i powiatowych, wybranych chodników. Przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 170, w tym m.in.: -ścieżka rowerowa przy drodze powiatowej nr 2605G Czersk – Śliwice na odcinku Złotowo – Mosna – 5,3 km wraz z chodnikiem w Ustroniu. 1.8. Sołectwo Łukowo - zimowe utrzymanie dróg gminnych. Przewidywana ilość godzin pracy sprzętu – 40. 3. Wielkość zamówienia jest uzależniona od warunków atmosferycznych w sezonie zimowym. Wynagrodzenie za wykonanie usług będzie wynagrodzeniem za faktycznie przepracowane godziny sprzętu udokumentowane poprzez raporty pracy sprzętu potwierdzone przez sołtysów, przewodniczących osiedli lub upoważnione osoby w Urzędzie Miejskim w Czersku. Wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie pracy płatne będzie na podstawie miesięcznej faktury. Pierwszą fakturę będzie można wystawić po 01.01.2027 r. 4. Jeżeli w danym miesiącu tj. listopad, grudzień 2026 r., styczeń, luty, marzec 2027 r. wynagrodzenie za świadczone usługi związane z zimowym utrzymaniem ulic/dróg gminnych/chodników dla poszczególnej części nie przekroczy kwoty w wysokości 50.000,00 zł brutto (w tym 8% VAT) Wykonawcy należy się wynagrodzenie za utrzymanie gotowości do pracy ludzi i sprzętu określone w OPZ - zał. nr 4 do SWZ. Wynagrodzenie za gotowość płatne będzie na podstawie miesięcznej faktury. Pierwszą fakturę (za listopad i grudzień 2026 r.) będzie można wystawić po 01.01.2027 r. 5. Zakres zamówienia obejmuje: 5.1. odśnieżanie ulic, dróg i parkingów/placów (część 1, 3 – 6) przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu, 5.2. odśnieżanie chodników przy zastosowaniu sprzętu o masie nośnika nie przekraczającym 3,5 Mg i rozstaw osi max. 1,5 m (część 2 - 6), 5.3. usuwanie śliskości zimowej przy zastosowaniu odpowiednich (właściwych) środków chemicznych i uszorstniających dostosowanych do warunków pogodowych (mieszanka solno-piaskowa – własność Zamawiającego będzie składowana na placu przy ul. Klaskawskiej 23, Złotowo – teren bazy. Z tego miejsca będzie pobierana przez Wykonawcę. Wyjątek stanowi Sołectwo Rytel, Sołectwo Zapora i Sołectwo Zapędowo, które zostały ujęte w Części 3 – dla tych sołectw miejscem składowania mieszanki solno-piaskowej będzie teren przy oczyszczalni ścieków w Rytlu przy ul. Jatowskiej. W cenę oferty należy wliczyć załadunek solarki mieszanką solno-piaskową, dojazd do miejsca świadczenia usługi, koszt pracy sprzętu przeznaczonego do akcji zimowego utrzymania dróg, koszt paliwa i oleju silnikowego, koszt pracy, dyspozycyjności operatorów sprzętu i osób odpowiedzialnych za prowadzenie akcji zimowej oraz inne koszty niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia, 5.4. przy odśnieżaniu należy zwrócić uwagę, aby śnieg usuwany z jezdni nie był przemieszczany na inne krzyżujące się drogi, 5.5. prowadzenie obserwacji warunków atmosferycznych w celu podjęcia działań dla utrzymania zimowego dróg i ulic lub chodników i parkingów, 5.6. przystąpienie do prowadzenia akcji zimowej niezwłocznie po ustaniu opadów śniegu lub w ich trakcie gdy pokrywa śniegu jest grubsza niż 5 cm, w przypadku występowania ciągłych opadów, zawiei i zamieci śnieżnych, zagrażających bezpieczeństwu ruchu z powodu powstania zatorów drogowych, 5.7. przystąpienie do prowadzenia akcji zimowej niezwłocznie w przypadku wystąpienia gołoledzi, 5.8. rozpoczęcie świadczenia usług niezwłocznie, nie później jednak niż w czasie do (zgodnie z ofertą Wykonawcy – maksymalnie do 2 godz.) od otrzymania od upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego, sołtysa, przewodniczącego osiedla, wezwania telefonicznego, ustnego, 5.9. bezwzględne respektowanie poleceń przedstawicieli Zamawiającego odpowiedzialnych za bezpośrednie prowadzenie akcji zimowej w zakresie odśnieżania i posypywania, 5.10. rozpoczęcie świadczenia usług związanych z utrzymaniem przejezdności dróg w godzinach nocnych, w przypadkach zaistnienia sytuacji wyjątkowych tj.: intensywnych opadów śniegu, 5.11. usuwanie śniegu z ulic, dróg, chodników, parkingów (płużenie) – odpowiednio dla zadania, przez zgarnianie pokrywy śnieżnej na całej szerokości i długości. Zgarnięty śnieg nie może uniemożliwiać lub utrudniać ruchu pojazdów szczególnie na skrzyżowaniach, wjazdach, zjazdach, przystankach autobusowych, miejscach przeznaczonych do ruchu pieszych, 5.12. ręczne odgarnięcie pokrywy śnieżnej w miejscach niedostępnych dla pługów oraz doczyszczanie ręczne błota pośniegowego i zmarzliny przykrawężnikowej jezdni w strefie przejść dla pieszych, 5.13. wyrażenie gotowości do pracy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu umożliwiając kontakt telefoniczny w celu zapewnienia dyspozycyjności, Z uwagi na ograniczoną liczbę znaków pełen opis przedmiotu zamówienia znajduje się w OPZ - zał. nr 4 do SWZ.