563923-2026 - Ergebnis
Rumänien – Antiseptika und Desinfektionsmittel – Achiziție de produse chimice dezinfectante
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție de produse chimice dezinfectante
Beschreibung: Achiziţionarea de Antiseptice si dezinfectanti, prin încheierea de Acorduri cadru de furnizare, pe o perioada de 36 luni, pentru desfășurarea în condiții optime a activităților specifice Spitalului de Urgență al M.A.I. „Prof. Dr. Dimitrie Gerota” A. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. B. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11- a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor, în masura în care sunt transmise în termenul precizat.
Interne Kennung: 4283767_2025_PAAPD1566759
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33631600 Antiseptika und Desinfektionsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: "DEZINFECTANT PE BAZA DE CLOR (TABLETE) "
Beschreibung: "DEZINFECTANT PE BAZA DE CLOR (TABLETE) " conform documentelor atasate cantitate minima AC - 3900 compr., cantitate maxima AC - 13650 compr.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Detergent dezinfectant de nivel mediu pentru suprafețe
Beschreibung: Detergent dezinfectant de nivel mediu pentru suprafețe conform documentelor atasate. cantitate minima AC - 1248 l/kg., cantitate maxima AC - 4368 l/kg.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Detergent dezinfectant de nivel înalt pentru suprafețe
Beschreibung: Detergent dezinfectant de nivel înalt pentru suprafețe conform documentelor atasate. cantitate minima AC - 3250 l/kg., cantitate maxima AC - 11375 l/kg.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Dezinfectant rapid tip spray pentru dezinfecția rapidă de nivel mediu
Beschreibung: Dezinfectant rapid tip spray pentru dezinfecția rapidă de nivel mediu conform documentelor atasate. cantitate minima AC - 2.015 fl., cantitate maxima AC - 7.052,50 fl.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Dezinfectant rapid tip spray pentru dezinfecția rapidă de nivel înalt
Beschreibung: Dezinfectant rapid tip spray pentru dezinfecția rapidă de nivel înalt conform documentelor atasate. cantitate minima AC - 2.405 fl., cantitate maxima AC - 8.417,50 fl.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Detergent dezinfectant enzimatic pentru etapa de curățare a instrumentarului și dispozitivelor medicale
Beschreibung: Detergent dezinfectant enzimatic pentru etapa de curățare a instrumentarului și dispozitivelor medicale conform documentelor atasate. cantitate minima AC -1.950 l/kg., cantitate maxima AC - 6.825 l/kg.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: DEZINFECTANT DE NIVEL ÎNALT CONCENTRAT PENTRU DEZINFECȚIA PRIN IMERSIE A INSTRUMENTARULUI ȘI DISPOZITIVELOR TERMOSENSIBILE
Beschreibung: ADEZINFECTANT DE NIVEL ÎNALT CONCENTRAT PENTRU DEZINFECȚIA PRIN IMERSIE A INSTRUMENTARULUI ȘI DISPOZITIVELOR TERMOSENSIBILE conform documentelor atasate. cantitate minima AC - 1.950 l/kg., cantitate maxima AC - 6825 l/kg.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: SĂPUN ANTISEPTIC PENTRU DEZINFECȚIA CHIRURGICALĂ A MÂINILOR CU CLORHEXIDINĂ
Beschreibung: SĂPUN ANTISEPTIC PENTRU DEZINFECȚIA CHIRURGICALĂ A MÂINILOR CU CLORHEXIDINĂ conform documentelor atasate. cantitate minima AC - 2275 l/kg., cantitate maxima AC - 7.962,50 l/kg.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: ANTISEPTIC PENTRU DEZINFECȚIA IGIENICĂ ȘI CHIRURGICALĂ A MÂINILOR PRIN FRECARE
Beschreibung: ANTISEPTIC PENTRU DEZINFECȚIA IGIENICĂ ȘI CHIRURGICALĂ A MÂINILOR PRIN FRECARE conform documentelor atasate. cantitate minima AC - 2600 l/kg., cantitate maxima AC - 9100 l/kg.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: DEZINFECTANT LICHID GATA DE UTILIZARE PENTRU SUPRAFEȚE DIN DOMENIUL ALIMENTAR
Beschreibung: DEZINFECTANT LICHID GATA DE UTILIZARE PENTRU SUPRAFEȚE DIN DOMENIUL ALIMENTAR conform documentelor atasate. cantitate minima AC - 2210 l/kg., cantitate maxima AC - 7735 l/kg.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: "DEZINFECTANT PENTRU DEZINFECȚIA TERMINALĂ PRIN NEBULIZARE A SUPRAFEȚELOR ȘI DISPOZITIVELOR MEDICALE PE CALE AERIANĂ "
Beschreibung: "DEZINFECTANT PENTRU DEZINFECȚIA TERMINALĂ PRIN NEBULIZARE A SUPRAFEȚELOR ȘI DISPOZITIVELOR MEDICALE PE CALE AERIANĂ "conform documentelor atasate. cantitate minima AC - 1300 l/kg, cantitate maxima AC - 4550 l/kg.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0013
Titel: LAVETE SPORICIDE PENTRU DEZINFECȚIA DE NIVEL ÎNALT A SUPRAFEȚELOR DISPOZITIVELOR MEDICALE
Beschreibung: "LAVETE SPORICIDE PENTRU DEZINFECȚIA DE NIVEL ÎNALT A SUPRAFEȚELOR DISPOZITIVELOR MEDICALE "conform documentelor atasate. cantitate minima AC - 2275pachet, cantitate maxima AC - 7962,50 pachet
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0012
Titel: LAVETE PENTRU CURATAREA SI DEZINFECȚIA DE NIVEL ÎNALT A SUPRAFEȚELOR
Beschreibung: LAVETE PENTRU CURATAREA SI DEZINFECȚIA DE NIVEL ÎNALT A SUPRAFEȚELOR conform documentelor atasate. cantitate minima AC - 2275 pachet, cantitate maxima AC - 7962,50 pachet
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: DETERGENT, DEZINFECTANT ȘI ACTIVATOR PENTRU MAȘINILE DE SPĂLAT ȘIDEZINFECTAT AUTOMAT GASTROSCOAPE ȘI COLONOSCOAPE
Beschreibung: DETERGENT, DEZINFECTANT ȘI ACTIVATOR PENTRU MAȘINILE DE SPĂLAT ȘIDEZINFECTAT AUTOMAT GASTROSCOAPE ȘI COLONOSCOAPE Conform documentelor atasate
Interne Kennung: 14