See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Glatførebekæmpelse og snerydning 2025-2029
Beschreibung: Nærværende udbud omfatter glatførebekæmpelse og snerydning på dele af kørebaner, P-pladser og stier/fortove i Jammerbugt Kommune i vintersæsonerne 2025/2026, 2026/2027, 2027/2028 samt 2028/2029 . Ordregiver har mulighed for at forlænge aftalen med 2 gange 12 måneder. Glatførebekæmpelse og snerydning skal udføres med lastbiler, traktorer og/eller redskabsbærere som specificeret i udbudsmaterialet.
Vorherige Bekanntmachung: 242041-2025
Interne Kennung: 465200
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: Glatførebekæmpelse og snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K110
Beschreibung: Glatførebekæmpelse og snerydning med lastbil på dele af Jammerbugt Kommunes veje.
Interne Kennung: 466251
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung, 90620000 Schneeräumung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ordregiver har mulighed for at forlænge aftalen med to gange 12 måneder.
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Glatførebekæmpelse og snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K120
Interne Kennung: 466252
Beschreibung der Optionen: Ordregiver har mulighed for at forlænge aftalen med to gange 12 måneder
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3: Glatførebekæmpelse og snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K200
Interne Kennung: 466253
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4: Glatførebekæmpelse og snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K220
Interne Kennung: 466254
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 5: Glatførebekæmpelse og snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K240
Interne Kennung: 466255
Los: LOT-0006
Titel: Delaftale 6: Glatførebekæmpelse og snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K260
Interne Kennung: 466256
Los: LOT-0007
Titel: Delaftale 7: Glatførebekæmpelse og snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K270
Interne Kennung: 466257
Los: LOT-0008
Titel: Delaftale 8: Snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K111
Beschreibung: Snerydning med lastbil på dele af Jammerbugt Kommunes veje.
Interne Kennung: 466259
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Los: LOT-0009
Titel: Delaftale 9: Snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K121
Interne Kennung: 466261
Los: LOT-0010
Titel: Delaftale 10: Snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K211
Beschreibung: Snerydning med traktor på dele af Jammerbugt Kommunes veje.
Interne Kennung: 466262
Los: LOT-0011
Titel: Delaftale 11: Snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K221
Interne Kennung: 466263
Los: LOT-0012
Titel: Delaftale 12: Snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K222
Interne Kennung: 466264
Los: LOT-0013
Titel: Delaftale 13: Snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K233
Interne Kennung: 466265
Los: LOT-0014
Titel: Delaftale 14: Snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K241
Interne Kennung: 466266
Los: LOT-0015
Titel: Delaftale 15: Snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K253
Interne Kennung: 466267
Los: LOT-0016
Titel: Delaftale 16: Snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K261
Interne Kennung: 466268
Los: LOT-0017
Titel: Delaftale 17: Snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K262
Interne Kennung: 466269
Los: LOT-0018
Titel: Delaftale 18: Snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K271
Interne Kennung: 466271
Los: LOT-0019
Titel: Delaftale 19: Snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K272
Interne Kennung: 466272
Los: LOT-0020
Titel: Delaftale 20: Snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K311
Interne Kennung: 466273
Los: LOT-0021
Titel: Delaftale 21: Snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K313
Interne Kennung: 466274
Los: LOT-0022
Titel: Delaftale 22: Snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K321
Interne Kennung: 466275
Los: LOT-0023
Titel: Delaftale 23: Snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K322
Interne Kennung: 466276
Los: LOT-0024
Titel: Delaftale 24: Snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute K361
Interne Kennung: 466277
Los: LOT-0025
Titel: Delaftale 25: Glatførebekæmpelse og snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute S01
Beschreibung: Glatførebekæmpelse og snerydning med traktor eller redskabsbærer på dele af Jammerbugt Kommunes veje.
Interne Kennung: 466278
Los: LOT-0026
Titel: Delaftale 26: Glatførebekæmpelse og snerydning i Jammerbugt Kommune – Rute S06
Interne Kennung: 466279