564000-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Softwarepaket und Informationssysteme – Udbud af Tjenestetidssystem til brug for folkeskoler i Lyngby-Taarbæk Kommune
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af Tjenestetidssystem til brug for folkeskoler i Lyngby-Taarbæk Kommune
BeschreibungKontrakten vedrører Ydelser vedrørende implementering, drift og support af tjenestetidssystem/planlægningssystem (herefter omtalt som tjenestetidssystem eller System) til brug for Ordregivers folkeskoler.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbud gennemføres som offentlig udbud jf. udbudsloven
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenExit-plan (og i løsning 2 Tjenestetidsregistrering)
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
5. Lot
Lot: LOT-0000
Options: