2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadań inwestycyjnych w ramach Projektu „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich – kontynuacja (MRG3)”
Beschreibung: Zamówienie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS 2021-2027) w ramach projektu pn.: „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich – kontynuacja (MRG3). Przedmiotem zamówienia jest:Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadań inwestycyjnych w ramach Projektu „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich – kontynuacja (MRG3)” PAKIET NR 1: Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego pn.: „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem prawomocnych decyzji administracyjnych, pełnienie nadzoru autorskiego oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Zaprojektowanie i wybudowanie 4 suchych zbiorników na wodę w leśnictwie Ścinawka, położonych na działkach ewidencyjnych nr: 420, 421, 645, 178, 647, obręb Ścinawka Górna” Zapewnienie kontroli nad zgodnością realizacji zamierzenia budowlanego z dokumentacją projektową, przepisami prawa oraz interesem inwestora. Świadczenie usługi nadzoru wykonywane będzie w trakcie trwania robót budowlanych oraz 30 dni od bezusterkowego odbioru końcowego robót. Lokalizacja inwestycji Jednostki ewidencyjne i działki: • woj. dolnośląskie, powiat kłodzki, leśnictwie Ścinawka, położonych na działkach ewidencyjnych nr: 420, 421, 645, 178, 647, obręb Ścinawka. PAKIET NR 2: Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego pn.: „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem prawomocnych decyzji administracyjnych, pełnienie nadzoru autorskiego oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Zaprojektowanie i wbudowanie 499 szt. wodospustów stalowych na drogach leśnych” Zapewnienie kontroli nad zgodnością realizacji zamierzenia budowlanego z dokumentacją projektową, przepisami prawa oraz interesem inwestora. Świadczenie usługi nadzoru wykonywane będzie w trakcie trwania robót budowlanych oraz 30 dni od bezusterkowego odbioru końcowego robót. Lokalizacja inwestycji: teren administracyjny Nadleśnictwa Jugów Wykonawca może złożyć ofertę na jeden pakiet lub na więcej pakietów. Oferta złożona na dany pakiet musi jednakże obejmować cały zakres robót przewidziany w szczegółowych opisach Przedmiotu Zamówienia do SWZ dla danego pakietu. Zamawiający uzna ofertę za złożoną poprawnie, jeżeli będzie ona obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla danego pakietu. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. Usługa pełnienia funkcji „Nadzoru Inwestorskiego" obejmuje: - Usługa pełnienia funkcji „Nadzoru Inwestorskiego" obejmuje: wykonywanie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego - przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. 2026r., poz. 524), w tym Art. 25 i 26 ustawy Prawo budowlane, - ETAP-I pełnienie nadzoru inwestorskiego nad sporządzaną koncepcją dokumentacji i dokumentacją do złożenia pozwolenia na budowę (koncepcja i projekt budowlano wykonawczy) przez Wykonawcę robót budowlanych w systemie zaprojektuj i wybuduj, jej zgodności z PFU, weryfikacją harmonogramów i kosztorysów przedłożonych przez Wykonawcę robót budowlanych, wraz z akceptacją do realizacji i uzyskania prawomocnych decyzji pozwoleń na budowę/prawomocnych zgłoszeń i wszelkiego rodzaju niezbędnych wymaganych prawem uzgodnień. - ETAP-II - pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych przez Wykonawcę robót budowlanych w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Wszystkie etapy usługi należy wykonać w oparciu o załączony w załączniku nr 11 do SWZ: PAKIET nr 1: załącznik nr 11A do SWZ: Program Funkcjonalno-Użytkowy – „Zaprojektowanie i wybudowanie 4 zbiorników w Leśnictwie ŚCINAWKA położonych na działkach ew. nr 420, 421, 645, 178, 647, obręb Ścinawka Górna” wraz z kosztorysami ofertowymi zerowymi. PAKIET nr 2: załącznik nr 11B do SWZ: Program Funkcjonalno-Użytkowy - „Zaprojektowanie i wbudowanie 499 szt. wodospustów stalowych na drogach leśnych”, wraz z kosztorysem ofertowym zerowym, w tym formularzem ofertowym (pdf i excel). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wynikający z § 4 wzoru umowy - załącznik nr 9A i nr 9B do SWZ, w zależności od pakietu: W ramach zawartej Umowy Wykonawca zobowiązany jest do: a) uczestnictwa w spotkaniach z Wykonawcą dokumentacji projektowej w trakcie uzgadniania koncepcji oraz uczestnictwo w sprawdzeniu i odbiorze dokumentacji projektowej; b) udziału w przekazaniu placu budowy wykonawcy robót budowlanych; c) monitorowania postępu robót, nadzoru i kontroli nad terminową realizacją zadania; d) potwierdzania ilości i jakości faktycznie wykonanych robót budowlanych oraz usunięcia wad; e) zapewnienia realizacji zadania zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną, przepisami Prawa budowlanego oraz obowiązującymi normami; f) nadzoru i kontroli nad zgodnością realizacji robót budowlanych z wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa przeciwpożarowego, przepisami bhp oraz przepisami związanymi z ochroną środowiska, a w szczególności przestrzeganiem warunków realizacji robót określonych w decyzjach środowiskowych oraz zaświadczeniach organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura2000, wydanych dla poszczególnych obiektów będących przedmiotem nadzoru; g) informowania przedstawiciela inwestora o postępie prac zagrażających ich nieterminowemu wykonaniu; h) prowadzenia narad koordynacyjnych na budowie w terminach uzgodnionych z Zamawiającym i wykonawcą robót budowlanych; i) sprawdzania certyfikatów, atestów, gwarancji itp. na użyte materiały; Opis przedmiotu zamówienia w SWZ oraz wynikający z § 4 wzoru umowy - załącznik nr 9A i nr 9B do SWZ, w zależności od pakietu
Interne Kennung: SA.270.27.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Szczegółowe zasady regulujące sposób prowadzenia postępowania wynikają z SWZ. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. "procedury odwróconej", o której mowa w art. 139 ust. 1, 3-4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71311000 Beratung im Tief- und Hochbau, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego:„Zaprojektowanie i wybudowanie 4 suchych zbiorników na wodę w leśnictwie Ścinawka, położonych na działkach ewidencyjnych nr: 420, 421, 645, 178, 647, obręb Ścinawka Górna”
Beschreibung: Szczegółowy opis wskazanej części zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: PAKIET nr 1: Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego:
Los: LOT-0002
Titel: Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego: „Zaprojektowanie i wbudowanie 499 szt. wodospustów stalowych na drogach leśnych”
Interne Kennung: PAKIET NR 2: Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego: