564146-2026 - Wettbewerb
Polen – Medizinische Geräte – Zakup wraz z dostawą sprzętu medycznego do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup wraz z dostawą sprzętu medycznego do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą sprzętu medycznego do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi, w podziale na 6 Pakietów (części): Pakiet 1 – Mata ewakuacyjna, Wózek inwalidzki, Krzesło ewakuacyjne; Pakiet 2 – Aparat USG mobilny – 2 szt. 2. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych sprzętu medycznego objętego zamówieniem, które Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 do SWZ. 3. Zamówienie jest współfinansowane w ramach Umowy NR UM.AOS.U-29285.2025-00/4722/2025/498 o powierzenie grantu w ramach Projektu grantowego nr: FERS.03.07- IP.07-001/23 pod nazwą: „Dostępność Plus dla AOS”, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Interne Kennung5/ZP/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający, po przeanalizowaniu ogółu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie w/w postępowania, a także zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem pełnego 35-dniowego terminu składania ofert jest niemożliwe, co z kolei w rażący sposób zagraża interesom Zamawiającego z uwagi na ryzyko przerwania dostaw. W związku z unieważnieniem postępowania prowadzonego na tego typu asortyment w roku bieżącym (3/ZP/2026) z uwagi na fakt, że na pakiety nie zostały złożone oferty lub wszystkie oferty podlegały odrzuceniu (art.255 pkt.1 oraz pkt. 2ustawy Pzp.), koniecznym staje się uruchomienie przedmiotowego postępowania jako pilnego, w tym uwzględnienie konieczności maksymalnego, dopuszczalnego prawem skrócenia terminów prowadzonego postępowania. Ww. zadanie jest współfinansowane w ramach Umowy NR UM.AOS.U-29285.2025-00/4722/2025/498 o powierzenie grantu w ramach Projektu grantowego nr: FERS.03.07- IP.07-001/23 pod nazwą: „Dostępność Plus dla AOS”, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Zgodnie z warunkami otrzymania dofinansowania Zamawiający zobowiązany jest do rozliczenia wydatków poniesionych z tytułu realizacji przedmiotowego zamówienia do dnia 31.12.2026 r. Zatem, pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert w wszczętym postępowaniu wynika z konieczności zagwarantowania zrealizowania zamówień objętych dotacją i ich prawidłowego rozliczenia. Biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenia Zamawiającego dotyczące realizacji podobnych zamówień oraz obecnie obowiązujące realia rynkowe Zamawiający uważa, że nie jest możliwe skrócenie terminu realizacji zamówienia, gdyż wiązałoby to się ze zmianami dotyczącym charakterystyki przedmiotu zamówienia, a to mogłoby wpłynąć na konkurencyjność ofert, a w skrajnym przypadku doprowadzić do braku ofert i do unieważnienia postępowania. Podkreślania wymaga, że zgodnie z art. 138 ust 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz. U. 2026 poz. 793 ze zm.) „Termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej” Tym niemniej, zgodnie z art. 138 ust 2 pkt. 2 ustawy Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Zamawiający posiada możliwość skracania terminów otrzymywania ofert w przypadkach, gdy pilny charakter sytuacji sprawia, że zwykłe terminy są niewykonalne, lecz nie uniemożliwia to przeprowadzenia regularnego postępowania. Redakcja tego motywu preambuły wskazuje wyraźnie, że możliwym jest to nawet w sytuacji zawinionego zachowania Zamawiającego – istotą jest bowiem utrzymanie trybu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego z ogłoszeniem, a zatem działanie Centrum w tym zakresie w pełni koreluje zarówno z duchem jak i treścią art. 138 ustawy Pzp – postępowanie zostanie przeprowadzone w drodze postępowania z ogłoszeniem, jednak przy zastosowaniu skróconych terminów. Wobec powyższego, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest w pełni uzasadnione, przez co za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie przedmiotowego zamówienia.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet 1 – Mata ewakuacyjna; Wózek inwalidzki, Krzesło ewakuacyjne
BeschreibungSzczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych sprzętu medycznego objętego zamówieniem, które Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 do SWZ.
Interne KennungPakiet 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke, 35112000 Rettungs- und Notfallausrüstung
Optionen
Beschreibung der OptionenBrak
LosLOT-0006
TitelPakiet 2 – Aparat USG mobilny – 2 szt.
Interne KennungPakiet 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage