564226-2026 - Wettbewerb
Finnland – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – Kirkkonummen seurakuntayhtymän elintarvikehankinnat vuosille 2027-2028
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kirkkonummen seurakuntayhtymän elintarvikehankinnat vuosille 2027-2028
Beschreibung: Hankinnan kohteena on elintarvike- ja valmistuotehankinnat vuosille 2027–2028. Sopimusta voidaan jatkaa optiovuosille 2029-2030. Hankinta sisältää kokonaisvaltaisesti kaikki elintarvike- ja valmistuotehankinnat mm. hedelmät ja vihannekset, liha, lihajalosteet ja valmisruoka, pakasteet, teolliset elintarvikkeet, maitotalous ja kanamunat, makeiset ja juomat. Hankinta sisältää myös tuotteiden kuljetuksen asiakkaalle.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse, 15200000 Zubereiteter Fisch und Fischkonserven, 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse, 15400000 Tierische oder pflanzliche Öle und Fette, 15500000 Molkereierzeugnisse, 15600000 Mahl- und Schälmühlenerzeugnisse, Stärken und Stärkeerzeugnisse, 15800000 Diverse Nahrungsmittel, 15980000 Alkoholfreie Getränke, 03210000 Getreide und Kartoffeln/Erdäpfel, 03221000 Gemüse, 03222300 Nichttropisches Obst, 03222200 Zitrusfrüchte, 03310000 Fische, Krebstiere und Aquakulturerzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-054659-LOT-0001