2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziția mijloacelor de transport public –troleibuze
Beschreibung: Achiziția mijloacelor de transport public - troleibuze Contractul de furnizare vizeaza: - Achiziția de 2 troleibuze noi de cca 12 metri – minim 11.5m – maxim 12.5m, Troleibuzele sunt de tip nearticulat, noi, cu planșeu jos (podea integral coborâtă), facilități pentru accesul nelimitat al persoanelor cu mobilitate redusă (rampă – kneeling), fără etaj, caroserie CE, conform Directivei 2007/46/CE, Legea serviciilor de transport public local nr. 92/2007, cu modificările și completările ulterioare, acționate în curent alternativ cu electronică de putere, cu comandă, control, parametrizare și diagnoză cu microprocesor, cu recuperare și înmagazinare a energiei la frânare și cu viteza maximă de circulație, limitată cu dispozitiv limitator de viteză reglabil DLV la 55 km/h, destinate transportului urban de călători. Caietele de Sarcini se referă la condițiile tehnice și de calitate pe care trebuie să le îndeplinească troleibuzele pentru a fi înmatriculate în vederea folosirii lor pe drumurile publice din România. Troleibuzele trebuie să fie realizate în conformitate cu documentele de standardizare în vigoare, cu reglementările naționale și internaționale privind condițiile tehnice pe care trebuie să le îndeplinească vehiculele rutiere, pentru a putea circula pe drumurile publice din România. În specificația tehnică se indică standardele care trebuie respectate, precum și anumite limite restrictive pentru dimensiuni și caracteristici constructive solicitate de către beneficiar. cu HG 907/2016 In conformitate cu prevederile art. 160, alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 22 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art. 160, alin. (2) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare este cel mai tarziu a 11-a zi inainte de data depunerii ofertelor.
Interne Kennung: 12936
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34622300 Oberleitungsbusse
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achiziția mijloacelor de transport public - troleibuze Contractul de furnizare vizeaza: - Achiziția de 2 troleibuze noi de cca 12 metri – minim 11.5m – maxim 12.5m, Troleibuzele sunt de tip nearticulat, noi, cu planșeu jos (podea integral coborâtă), facilități pentru accesul nelimitat al persoanelor cu mobilitate redusă (rampă – kneeling), fără etaj, caroserie CE, conform Directivei 2007/46/CE, Legea serviciilor de transport public local nr. 92/2007, cu modificările și completările ulterioare, acționate în curent alternativ cu electronică de putere, cu comandă, control, parametrizare și diagnoză cu microprocesor, cu recuperare și înmagazinare a energiei la frânare și cu viteza maximă de circulație, limitată cu dispozitiv limitator de viteză reglabil DLV la 55 km/h, destinate transportului urban de călători. Caietele de Sarcini se referă la condițiile tehnice și de calitate pe care trebuie să le îndeplinească troleibuzele pentru a fi înmatriculate în vederea folosirii lor pe drumurile publice din România. Troleibuzele trebuie să fie realizate în conformitate cu documentele de standardizare în vigoare, cu reglementările naționale și internaționale privind condițiile tehnice pe care trebuie să le îndeplinească vehiculele rutiere, pentru a putea circula pe drumurile publice din România. În specificația tehnică se indică standardele care trebuie respectate, precum și anumite limite restrictive pentru dimensiuni și caracteristici constructive solicitate de către beneficiar.
Interne Kennung: 1