564308-2026 - Auftragsänderung
Ungarn – Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen – Tranzit Ház - tervezés
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tranzit Ház - tervezés
Beschreibung: A Tervpályázat eredményeként kiválasztott, nyertes tervezővel Ajánlatkérő tervezési szerződést kíván kötni a műemléki épületek felújításáról és a kapcsolódó új épületek, épületrészek, valamint az ezekhez szorosan kapcsolódó fejlesztések tervezéséről szóló tervdokumentáció (Tervdokumentáció) elkészítésére vonatkozóan. A Tervdokumentáció tartalma magában foglalja a mű elkészítéséhez szükséges összes tervet és Dokumentációt. A tervezési feladat a szakmai előírásoknak és gyakorlatnak megfelelően generáltervezési feladatot jelent, ennek értelmében tartalmazza az összes szükséges szakági tervezési feladatot építészet, tartószerkezet, statika, épületgépészet, automatika, erősáram, gyengeáram, villám- és túlfeszültség védelem, tűzvédelem, közműtervezés, útépítés és forgalomtechnika, valamint tájépítészet tekintetében egyaránt. A feladat kiterjed továbbá minden olyan kapcsolódó tevékenységre is, amelyek a tervezési feladat teljeskörű elvégzéséhez elengedhetetlenek, úgymint előzetes vizsgálatok, geodéziai, talajmechanikai, régészeti, stb. feltárások és elemzések, füst- és kiürítési szimulációk, látványtervek, makettek, az épületet bemutató mozgóképes anyagok készítése, továbbá a kapcsolódó projektmenedzsment, koordinációs, generáltervezői, lebonyolítói feladatok ellátása A tervezési feladat a tervpályázati Dokumentációban megjelölt ingatlanokon túl kiterjed a szomszédos ingatlanokra is, amennyiben azokon az engedélyezés, illetve a kivitelezés során a projekt megvalósítása, vagy a közműcsatlakozások miatt kapcsolódó munkák elvégzése válik szükségessé. A Tervdokumentáció tartalma többek között várhatóan, de nem kizárólagosan az alábbi feladatokra terjed ki: - vázlatterv, - koncepcióterv, - engedélyezési tervezést megalapozó vizsgálatok, szakvélemények beszerzése, - engedélyezéshez szükséges szakhatósági hozzájárulások és közmű nyilatkozatok beszerzése, - engedélyezéshez szükséges műemléki értékleltár és tudományos dokumentáció elkészítése, régi, rendelkezésre álló dokumentumok frissítése, - bontási és engedélyezési tervek, - településképi véleményezési eljáráshoz szükséges dokumentációk, - műemléki tervtanácsi egyeztetéshez szükséges dokumentációk, - kivitelezési munkálatok közbeszerzéséhez szükséges és egyben elégséges tenderterv a részletes árazott és árazatlan kiírásokkal, - kivitelezési munkálatok megvalósításához és azok közbeszerzéséhez szükséges és egyben elégséges kiviteli terv a részletes, árazott és árazatlan Kiírásokkal, (az ajánlatkérő várhatóan a kiviteli tervek és részletes Kiírások alapján kíván akár külön munkarészekre közbeszerzési eljárásokat lefolytatni. Ez ütemezett tervszállítást jelent.), - műhelytervek, - belsőépítészeti tervek és belsőépítészeti kiviteli tervek és részletes kiírások, - szomszéd épületek kéményeinek és tüzelőberendezéseinek a felülvizsgálata, felmérése, és azok esetlegesen szükséges átépítésére, módosítására irányuló tervdokumentáció elkészítése. FŐKÉTÜSZ hozzájárulás beszerzése az építési engedélyhez, - útépítési tervek, - közmű tervek, - hatósági jóváhagyást igénylő tervek, - szolgáltatói jóváhagyást igénylő tervek, - tervezői művezetés, - megvalósulási terv, - használatbavételhez szükséges tervezői dokumentációk. A Tervdokumentáció tartalma ezen felül magában foglal minden olyan tervezői teljesítést, amely a tervezéstől a megvalósításon át a használatbavételi engedély megszerzésének napjáig szükséges.
Interne Kennung: EKR000888112021
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: EKR000888112021/1