564316-2026 - Ergebnis
Dänemark – Transformatoren – Udbud af kontrakt vedrørende 60/10 kV krafttransformere (16/20 MVA) til Vores Elnet A/S
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af kontrakt vedrørende 60/10 kV krafttransformere (16/20 MVA) til Vores Elnet A/S
BeschreibungOrdregiver udbyder ved nærværende udbud en kontrakt vedrørende anskaffelse af i alt op til 7 stk. krafttransformere, hvoraf 3 er optionelle. Samlet er der således tale om: - Ikke-optionelle: 4 stk. 16/20 MVA ONAN/ONAN - Optionelle: 3 stk. 16/20 MVA ONAN/ONAN Mærkespænding:63/11 kV. Kontraktgrundlaget forventes baseret på Orgalim SI24. Tildelingskriteriet er ”Bedste forhold mellem pris og kvalitet”. Udbuddet gennemføres på dansk, hvorfor al kommunikation – også i forbindelse med eventuelle forhandlinger – vil foregå på dansk. Ordregiver oversætter ikke dele af udbudsmaterialet til engelsk. Det bemærkes, at alene de ansøgere der udvælges i forbindelse med det yderligere kvalifikationstrin får adgang til udbudsmaterialet og får mulighed for at afgive tilbud i forbindelse med udbuddet. Ansøgning kan alene afgives af de økonomiske aktører (specificeret ved CVR. nr. eller tilsvarende), der er en del af kategori ”3.5.28 Transformere, primære (10 MVA til 100 MVA)” på kvalifikationsordningen og som har tilkendegivet interesse. Ansøgning kan således ikke afgives af f.eks. et moderselskab eller søsterselskab, hvis disse ikke er registeret på den udvalgte kategori og har tilkendegivet interesse. Tilsvarende vil det ikke være muligt at indgå aftale med andre økonomiske aktører end de, der er registreret i systemet på den udvalgte kategori.
Interne Kennung626427
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet er gennemført via Achilles UNCE
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31170000 Transformatoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31100000 Elektrische Motoren, Generatoren und Transformatoren
5. Los
LosLOT-0000