564329-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Budowa kompleksu sportowego ORLIK 2025 oraz budowa skateparku i miejsca ukrycia pomiędzy ulicami Chrzanowskiego Daliową i Goździkową w Kosakowie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa kompleksu sportowego ORLIK 2025 oraz budowa skateparku i miejsca ukrycia pomiędzy ulicami Chrzanowskiego Daliową i Goździkową w Kosakowie
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule: „zaprojektuj i wybuduj” robót budowlanych związanych z budową kompleksu sportowego ORLIK 2025 oraz budową skateparku i miejsca ukrycia pomiędzy ulicami Chrzanowskiego, Daliową i Goździkową w Kosakowie. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy kompleksu sportowego oraz innych opracowań i dokumentów w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy i wytyczne Zamawiającego, zgodnie z aktualnym stanem prawnym, 2) uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych warunkujących zrealizowanie prac budowlanych i przekazanie obiektu do użytkowania i jego eksploatacji, 3) wykonanie robót budowlanych, w tym wybudowanie obiektów, dostawę i montaż urządzeń i wyposażenia obiektów wraz z innymi towarzyszącymi pracami oraz uzyskanie przez Wykonawcę pozwolenia na użytkowanie obiektu i/lub zaświadczenia o niewniesieniu sprzeciwu do zawiadomienia o zakończeniu robót, 4) pełnienie nadzoru autorskiego na budowie podczas realizacji zadania, zgodnie z wymogami prawa budowlanego. 3. Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje zaprojektowania i wykonanie następujących obiektów wchodzących w skład kompleksu sportowego ORLIK: 1) boisko do piłki nożnej o wymiarach 30,0 × 62,0 m, wpisane w granice działek inwestycyjnych, o nawierzchni sztucznej (z trawy syntetycznej), wyposażone w bramki, piłkochwyty wykonane wzdłuż krótszych boków boiska o wysokości 6,0 m i niezbędny osprzęt sportowy, ogrodzone systemowym ogrodzeniem o wysokości minimum 4 metrów; 2) boisko wielofunkcyjne wykonane w technologii poliuretanowej o wymiarach 19 m x 32 m, do gry w piłkę koszykową i siatkową wraz z kompletnym wyposażeniem, ogrodzone systemowym ogrodzeniem o wysokości minimum 4 metrów; 3) skatepark, 4) budynku zaplecza sanitarno–szatniowego – miejsca ukrycia, zawierającego pomieszczenia zarządcy obiektu, przedsionek, dwie szatnie z węzłami sanitarnymi, pomieszczenie techniczne, toaletę dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, magazyn sprzętu sportowego i gospodarczego, z pełnym podłączeniem do mediów i wyposażeniem – miejsca ukrycia dostosowane do możliwości technicznych i parametrów nieruchomości, jako miejsca tzw. podwójnego przeznaczenia. W ramach zamówienia należy zaprojektować i wykonać budowlę ochronną kategorii MU (Miejsce Ukrycia) pomiędzy ulicami Chrzanowskiego, Daliową i Goździkową w Kosakowie, stanowiącą obiekt podwójnego przeznaczenia, zgodnie z ustawą z dnia 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej oraz obowiązującymi aktami wykonawczymi. 5) ogrodzenia kompleksu i piłkochwytów oraz stojaków rowerowych (ogrodzenie wewnętrzne z wejściami oraz ogrodzenia zewnętrzne z bramą wjazdową o szerokości minimum 4,0 m i furtką o szerokości 1,2 m); 6) stojaki rowerowe w formie odwróconej litery „U”, umożliwiające bezpieczne przypięcie co najmniej dwóch rowerów każdy; 7) system odwodnienia boisk i urządzeń towarzyszących; 8) oświetlenie kompleksu obiektu i boisk sportowych wykonane w technologii LED; 9) instalację nagłośnienia umożliwiającą obsługę całego obiektu; 10) instalację elektryczną zapewniającą zasilanie wszystkich elementów kompleksu; 11) system monitoringu wizyjnego oraz przyłącze teletechniczne; 12) przyłącze wodociągowe i kanalizacyjne zasilające obiekt z zapewnieniem warunków przeciwpożarowych; 13) ciągi pieszo-jezdne wewnątrz kompleksu; 14) wyposażenie terenu w obiekty małej architektury: ławki 10 szt., kosze na śmieci 10 szt., stojaki rowerowe – 10 szt., elementy małej architektury artystycznej; 15) zagospodarowanie pozostałych terenów zieleni, poprzez nasadzenia zieleni niskiej i wysokiej. Wszystkie obiekty sportowe ORLIK powinny być zaprojektowane i wykonane z zastosowaniem technologii zapewniających bezpieczeństwo użytkowników, a zastosowane rozwiązania techniczno-funkcjonalne muszą odpowiadać obowiązującym normom i standardom dla infrastruktury sportowej. 4. Przedmiot zamówienia jest objęty dofinansowaniem na podstawie umowy nr 2026/0566/3041/SubA/DIS/BO/25 o dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki zadania inwestycyjnego w ramach programu budowy kompleksów sportowych Orlik – Edycja 2025 zawartej pomiędzy Gminą Kosakowo, a Skarbem Państwa Ministrem Sportu i Turystyki. Inwestycja w zakresie Projektowanego miejsca ukrycia jest realizowana w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 na podstawie Umowy o dofinansowanie nr 1023.1.3_2026.OLiOC, na które Zamawiający otrzymał finansowanie z budżetu państwa. 5. Inwestycja objęta przedmiotem zamówienia planowana jest na działce nr 168/37 obr. Kosakowo. Nieruchomość ta znajduje się wśród zwartej zabudowy wsi. Teren oznaczony jest w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego jako 99 ZP – teren zieleni urządzonej i sportu (Uchwała Rady Gminy Kosakowo nr XLIX/9/2010 z dnia 2010-01-27. Jednocześnie Zamawiający informuje, że przystąpiono do zmiany ww. MPZP. W załączeniu do PFU udostępniono projekt nowego MPZP, na podstawie którego należy wykonać projekt inwestycji. 6.Zakres rzeczowy zadania określają: 1) PFU „Budowa kompleksu sportowego ORLIK 2025 oraz budowa skateparku i miejsca ukrycia pomiędzy ulicami Chrzanowskiego, Daliową i Goździkową w Kosakowie”, 2) Umowa nr 2026/0566/3041/SubA/DIS/BO/25 o dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki zadania inwestycyjnego w ramach programu budowy kompleksów sportowych Orlik – Edycja 2025, Program budowy kompleksów sportowych Orlik Edycja 2025, 3) Umowa o dofinansowanie nr 1023.1.3_2026.OLiOC dla zakresu inwestycji obejmującej zaprojektowanie i wykonanie budowli ochronnej kategorii MU (Miejsce Ukrycia) pomiędzy ulicami Chrzanowskiego, Daliową i Goździkową w Kosakowie. Przedmiotowy zakres inwestycji realizowany jest w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026, 4) SWZ.
Interne KennungZP.271.32.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45212220 Bau von Mehrzweck-Sportanlagen, 45111200 Baureifmachung und Abräumung
5. Los
LosLOT-0001
TitelBudowa kompleksu sportowego ORLIK 2025 oraz budowa skateparku i miejsca ukrycia pomiędzy ulicami Chrzanowskiego, Daliową i Goździkową w Kosakowie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45112720 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Sport- und Freizeitanlagen, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 45212200 Bauarbeiten für Sportanlagen, 45111291 Erschließungsarbeiten