2. Verfahren
Verfahren
Titel: a) Zakup i montaż na konstrukcji gruntowej kompletnej instalacji fotowoltaicznej o mocy ok. 499,8 kWp
Beschreibung: 1. Zapytanie dotyczy zakupu i montażu a konstrukcji gruntowej kompletnej instalacji fotowoltaicznej o mocy ok. 499,8 kWp . 2. Zamawiający nie dopuszcza zakupu urządzeń używanych. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych oraz ofert wariantowych. 4. Przeznaczenie przedmiotu zamówienia Przedmiotowe instalacje mają zapewnić częściowe zbilansowanie zapotrzebowania na energię elektryczną wynikającego z prowadzonych procesów produkcyjnych Zamawiającego i tym samym zwiększenie efektywności energetycznej oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. 5. Miejsce posadowienia Instalacje zostaną posadowione na gruncie na terenie będącym w użytkowaniu Zamawiającego na działkach wskazanych w dokumentach formalnych, o których mowa poniżej. 6. Warunki formalno-prawne Na potrzeby realizacji przedmiotu zamówienia Zamawiający dysponuje następującymi dokumentami: a) Warunki Przyłączenia: nr WP/054071/2025/O08R00 b) Projekty techniczne; c) Pozwolenie na budowę – decyzja nr 152/26 z dnia 14.04.2026 r., oraz decyzja nr 326/26 z dnia 04.08.2026 r. będąca zmianą decyzji nr 152/26 z dnia 14.04.2026 r. 7. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: a) Instalacja PV zgodnie ze specyfikacją techniczną zawartą w rozdziale III Zapytania ofertowego 01A/REKO/PV/2026 z dnia 13.08.2026r.; b) Wykonanie konstrukcji gruntowej kafarowanej zgodnie ze specyfikacją techniczną zawartą w rozdziale IIIZapytania ofertowego 01A/REKO/PV/2026 z dnia 13.08.2026r; c) Wykonanie niezbędnych elementów infrastruktury technicznej wymaganych przez Operatora Sieci Dystrybucyjnej; d) Dokumentację potwierdzającą zgodność przedmiotu zamówienia z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności deklaracja zgodności z obowiązującymi normami; e) Instrukcję obsługi w języku polskim; f) Dostawę i montaż elementów instalacji oraz konstrukcji, a także liczników energii elektrycznej; g) Interaktywny informator o aktualnej i historycznej produkcji prądu z instalacji PV; h) Przeprowadzenie szkolenia dla pracowników Zamawiającego; i) Przyłączenie do instalacji odbiorczej zakładu (hala nr 1) poprzez stacje transformatorową; j) Sporządzenie dokumentacji powykonawczej niezbędnej do uzyskania pozwolenia na użytkowanie; k) Przeprowadzenie odbiorów z Tauron Dystrybucja - Operatorem Sieci Dystrybucyjnej. Szczegółowe informacje zawarte są w Zapytaniu ofertowym nr 01A/REKO/PV/2026 z dn. 13.08.2026 r. dostępnym pod adresem https://www.reko-odpady.pl/dofinansowania/
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup i montaż na konstrukcji gruntowej kompletnej instalacji fotowoltaicznej o mocy ok. 499,8 kWp
Beschreibung: Zamówienie dotyczy zakupu i montażu na konstrukcji gruntowej kompletnej instalacji fotowoltaicznej o mocy ok. 499,8 kWp . SPECYFIKACJA PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Przedmiotowa Instalacja PV musi zostać wykonana zgodnie z dokumentami, którymi dysponuje Zamawiający wskazanymi w Roz. II pkt 6 Zapytania ofertowego nr 01A/REKO/PV/2026 z dnia 13.08.2026r., w tym w szczególności Projektami technicznymi Dostęp do wskazanych powyżej dokumentów na zasadach opisanych w Rozdziale VIII Zapytania ofertowego nr 01A/REKO/PV/2026 z dnia 13.08.2026r. 1. Instalacja PV - zgodna z WP nr WP/054071/2025/O08R00 z dn. 02.09.2025 r. i projektem technicznym. 2. Typ konstrukcji – ziemna, kafarowana – wykonanie zgodnie z projektem technicznym. WYMAGANIA PODSTAWOWE Poniżej wskazujemy wymagania podstawowe określone w stosunku do przedmiotu zamówienia i Oferenta, których brak możliwości spełnienia przez Oferenta, powoduje negatywną ocenę i odrzucenie oferty: 1. Przedmiot oferty musi dotyczyć i być zgodny z przedmiotem zamówienia opisanym w rozdziale II Zapytania ofertowego nr 01A/REKO/PV/2026 z dnia 13.08.2026r. oraz musi uwzględniać specyfikację zawartą w rozdziale III Zapytania ofertowego nr 01A/REKO/PV/2026 z dnia 13.08.2026r. 2. Minimalne okresy gwarancji, liczone od daty końcowego protokołu odbioru przedmiotu zamówienia: a) na panele – 25 lat; b) na system montażowy – 10 lat; c) na konstrukcje montażową - 15 lat; d) na falownik – 10 lat; e) na wykonanie montażu – 3 lata. 3. Minimalne wymagania dotyczące serwisu gwarancyjnego: a) obsługa zgłoszenia w języku polskim; b) podjęcie działań serwisowych - bezpośrednio po zgłoszeniu tj. nie później niż w ciągu 24 godzin w dni robocze oraz 48 godzin w dni ustawowo wolne od powiadomienia o wystąpieniu awarii. 4. Maksymalny okres realizacji umowy wynosi 5 miesięcy od daty zawarcia umowy, z zastrzeżeniem że zakres przedmiotu zamówienia określony w rozdziale II pkt. 7 ppkt od a) do j) zostanie wykonany w terminie maksymalnie do 3 miesięcy od daty zawarcia umowy. 5. Warunki udziału/wymagania wobec Oferenta - o udzielenie zamówienia może ubiegać się Oferent spełniający łącznie następujące warunki: a) Dysponuje potencjałem finansowym i organizacyjnym dającym zdolność do wykonania umowy. W odniesieniu do tego warunku Zamawiający wymaga aby przychody Oferenta za ostatni zamknięty rok obrachunkowy wynosiły minimum 2,0 mln złotych. Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania sprawozdania finansowego na etapie oceny ofert w przypadku jeżeli takie sprawozdania nie będą dostępne w publicznych lub płatnych bazach do których Zamawiający ma dostęp. b) Dysponuje potencjałem technicznym oraz doświadczeniem dającym zdolność do wykonania umowy. Na potwierdzenie spełnienia warunku Oferent zobowiązany jest wskazać w Załączniku nr 2 (Wykaz wymagań dotyczących potencjalnego Oferenta – etap wizji lokalnej) referencje rozumiane jako wskazanie referencyjnych jednostek tj. instalacji/zakładów w których została wykonana i jest użytkowana tego typu instalacja o mocy nie mniejszej niż 500 kWp. Wymaganym jest wskazanie min. 5 szt. i przedłożenie na etapie procedury dostępu do wizji lokalnej referencji od wskazanych jednostek. Wskazane referencje muszą dotyczyć okresu wykonania tych instalacji z ostatnich 3 lat tj. w okresie od 01 sierpnia 2023 do 31 lipca 2026 r. c) Dysponuje potencjałem osobowym dającym zdolność do wykonania umowy. W odniesieniu do tego warunku Zamawiający wymaga aby Oferent dysponował kierownikiem robót posiadającym uprawnienia SEP DIE do 15 kV. Na potwierdzenie spełnienia warunku Oferent zobowiązany jest wskazać w Załączniku nr 2 (Wykaz wymagań dotyczących potencjalnego Oferenta – etap wizji lokalnej) kierownika robót oraz załączyć dokument potwierdzający posiadane uprawnienia. d) Niezalegający z zapłatą podatków i składek ubezpieczenia społecznego. Dla weryfikacji Oferent zobowiązany jest załączyć do oferty zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach i składkach ZUS, lub innych danin publiczno-prawnych, nie starsze niż 3 miesiące od daty złożenia oferty. Szczegółowe informacje zawarte są w Zapytaniu ofertowym nr nr 01A/REKO/PV/2026 z dnia 13.08.2026r. dostępnym na stronie internetowej https://www.rekoodpady.pl/dofinansowania/
Interne Kennung: 01A/REKO/PV/2026