564381-2026 - Wettbewerb
Polen – Medizinische Geräte – 32/D/26 Dostawa sprzętu i aparatury medycznej część 1
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel32/D/26 Dostawa sprzętu i aparatury medycznej część 1
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia niniejszego postępowania przetargowego jest dostawa sprzętu i aparatury medycznej część 1 - dalej towarem, spełniających opis i parametry graniczne oraz zgodnych z asortymentem i ilościami określonymi w Formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ wraz ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia – parametrami technicznymi – załącznik nr 2A do SWZ i zgodne z Formularzem oferty, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensPrzedmiotowa dostawa finansowana jest w ramach dotacji przyznanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na realizację „Zakup sprzętu i aparatury medycznej”. Niezwłocznie po dokonaniu zakupu, ale nie później niż w terminie do 15.12.2026r. SP ZOZ MSWiA w Łodzi winien przesłać dokumenty potwierdzające zakup sprzętu. W związku z powyższym pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zagwarantowania odpowiedniej ilości czasu Wykonawcy związanej z terminem dostarczenia sprzętu do siedziby Zamawiającego. Tym samym zastosowanie ustawowego terminu składania ofert zagraża pomimo usilnych starań Zamawiającego wykonania zamówienia w koniecznym terminie rozliczenia dotacji (tj. do końca grudnia 2026r.) jak również spowoduje negatywne gospodarcze jak i społeczno-zdrowotne skutki niewykonania zamówienia w tymże terminie. Skutkiem dostawy przedmiotu zamówienia po terminie określonym w ww. umowie o dofinansowanie będzie skutkować jej rozwiązaniem. Jednocześnie, skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu i nie zawęża konkurencji (sprzęt będący przedmiotem zamówienia jest ogólnodostępny, na rynku jest kilku producentów i dostawców). Każdy z Wykonawców bowiem jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Ponadto w ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. Tym samym, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na realizację ww. zadania. Skrócenie terminu składania ofert w odnośnym postępowaniu o udzielanie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu i w żaden sposób nie powinno wpłynąć na konkurencyjność postępowania.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet 1 - System barwiąco-nakrywający
BeschreibungDostawa - System barwiąco-nakrywający
Optionen
Beschreibung der Optionenbrak
LosLOT-0002
TitelPakiet 2 - Zatapiarka parafinowa
BeschreibungDostawa - Zatapiarka parafinowa
LosLOT-0003
TitelPakiet 4 - Komplet płyty chłodniczej z płytą grzewczą
BeschreibungDostawa - Komplet płyty chłodniczej z płytą grzewczą
LosLOT-0004
TitelPakiet 4 - Aparat do znieczulenia
BeschreibungDostawa - Aparat do znieczulenia
LosLOT-0005
TitelPakiet 5 - Videolaryngoskop przenośny
BeschreibungDostawa - Videolaryngoskop przenośny
LosLOT-0006
TitelPakiet 6 - Myjnia dezynfektor
BeschreibungDostawa - Myjnia dezynfektor