See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odtworzenie części informatycznej systemu DCS oraz upgrade warstwy inżynierskiej i operatorskiej IMOS bloki 4, 5, 6 dla PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Turów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odtworzenie części informatycznej systemu DCS oraz upgrade warstwy inżynierskiej i operatorskiej IMOS bloki 4, 5, 6 dla PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Turów. Celem zadania jest: 1. Poprawa dyspozycyjności systemu automatyki i sterowania poprzez aktualizację systemu Symphony Plus do najnowszej wersji 800xA oraz oprogramowania inżynierskiego S+ Engineering (Composer), 2. Zmniejszenie ryzyka powstania awarii systemu automatyki IMOS, które mogą skutkować ograniczeniami zdolności produkcyjnych elektrowni. 3. Wieloletnie zapewnienie serwisowania poprzez zastosowanie dostępnych na rynku podzespołów (przedłużenie żywotności urządzeń). 4. Zapewnienie bezpieczeństwa pracy urządzeń i instalacji nadzorowanych przez blokowy system automatyki i sterowania. 5. Zapewnienie realizacji procedury 10041/B – Zarządzanie Zasobami Automatyki przemysłowej (OT) w PGE GiEKSA. w szczególności pkt. 6.17.2; 6.17.3. Szczegółowy zakres prac: 4.1. Wykonanie dokumentacji projektowej jako aktualizacja istniejącej dokumentacji 46IOS02_00051_A. 4.2. Wykonanie modernizacji systemu operatorskiego poprzez: (1) Wykonanie archiwizacji istniejącego oprogramowania; (2) Dostarczenie oraz montaż serwerów i stacji klienckich 800xA; (3) Demontaż serwerów i stacji klienckich; (4) Dostarczenie i instalacja systemu operatorskiego 800xA; (5) Przeniesienie danych konfiguracyjnych; (6) Wykonanie konfiguracji serwerów i stacji klienckich; (7) Odtworzenie istniejących połączeń systemu automatyki z systemami zakładowymi Sysnar i PME. Wymagane rozwiązanie umożliwi komunikację z Systemami poprzez wykorzystanie komunikacji w standardzie OPC UA. (8) Uruchomienie systemu wizualizacji i sterowania po modernizacji; (9) Przeprowadzenie testów zmodernizowanego systemu; (10) Wykonanie i dostarczenie Instrukcji Technicznej i Instrukcji Obsługi.
Interne Kennung: POST/GEK/CSS/FZR-ELT/02366/2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72267000 Software-Wartung und -Reparatur
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odtworzenie części informatycznej systemu DCS oraz upgrade warstwy inżynierskiej i operatorskiej IMOS bloki 4, 5, 6 dla PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Turów.