564592-2026 - Ergebnis
Polen – Öffentlicher Verkehr (Straße) – Wykonanie usług kierowania autobusami komunikacji miejskiej należącymi do Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Jaworznie, w miejscach wskazanych przez PKM Sp. z o.o. w wymiarze 170.000 roboczogodzin
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie usług kierowania autobusami komunikacji miejskiej należącymi do Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Jaworznie, w miejscach wskazanych przez PKM Sp. z o.o. w wymiarze 170.000 roboczogodzin
Beschreibung5.1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe świadczenie usług polegających na zapewnieniu przez Wykonawcę (ZLECENIOBIORCĘ) wykwalifikowanego personelu – kierowców – do obsługi (kierowania) pojazdów autobusowych stanowiących własność Zamawiającego (PKM Jaworzno Sp. z o.o., zwanego dalej ZLECENIODAWCĄ), na liniach komunikacji miejskiej obsługiwanych przez Zamawiającego oraz w innych miejscach wskazanych przez ZLECENIODAWCĘ, uzasadnionym organizacją przewozów, zgodnie z jego bieżącym zapotrzebowaniem i obowiązującymi standardami, w ilości nie większej niż 170.000 roboczogodzin świadczenia usług kierowania autobusami przez okres 24 miesięcy. Do realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia na potrzeby realizacji przedmiotu umowy niemniej niż trzydziestu pięciu kierowców dziennie przez cały okres trwania umowy, aby obsłużyć zadania komunikacyjne zwane dalej „brygadami” zlecone przez ZLECENIODAWCĘ według jego potrzeb, w szczególności: w dni robocze, w dni robocze wolne od nauki szkolnej, wybrane soboty i niedziele oraz w dniu 1 listopada (1.11.) przez cały okres trwania niniejszej Umowy. Dokładna liczba kierowców wymagana danego dnia będzie określana przez ZLECENIODAWCĘ według jego bieżących potrzeb. Przedmiot umowy będzie realizowany elastycznie, według bieżących potrzeb ZLECENIODAWCY. ZLECENIODAWCA nie gwarantuje realizacji pełnej liczby roboczogodzin, a brak realizacji pełnego zakresu z uwagi na brak zapotrzebowania ZLECENIODAWCY nie będzie stanowić podstawy do roszczeń ze strony Wykonawcy. Rozpoczęcie i zakończenie pracy przez kierowców będzie następować w siedzibie ZLECENIODAWCY lub innym miejscu wskazanym przez ZLECENIODAWCĘ, uzasadnionym organizacją przewozów. Podana liczba roboczogodzin jest wielkością szacunkową służącą wyłącznie wycenie oferty. Rozliczenia następować będą wg rzeczywiście zrealizowanych roboczogodzin przemnożonych przez podaną w ofercie stawkę za roboczogodzinę. Przedmiot zamówienia winien być wykonany z zachowaniem wszelkich przepisów obowiązujących w przewozach osobowych zgodnie z Ustawą o czasie pracy kierowców z dnia 16 kwietnia 2004 roku (tj. Dz.U. 2024 r. poz. 220 z późn. zm.) oraz Ustawą o transporcie drogowym z dnia 6 września 2001 roku (tj. Dz.U. 2024 r. poz. 1539, 1544, 1855 z późn. zm.) wraz z przepisami wykonawczymi oraz zgodnie z postanowieniami określonymi we wzorze umowy, który stanowi Załącznik nr 6 do SWZ. 5.2. Zamawiający, działając na podstawie art. 95 ustawy Pzp, wymaga, aby Wykonawca lub Podwykonawca zatrudniał na podstawie stosunku umowy o pracę osoby wykonujące czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz.U. z 2023 r. poz. 1465 oraz z 2024 r. poz. 878 i 1222, dalej: Kodeks pracy). 5.2.1. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności polegające na świadczeniu usług kierowania pojazdami komunikacji miejskiej.
Vorherige Bekanntmachung316070-2026
Interne KennungPKM_ZP_2_2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens4.2. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą). 4.2.1. W pierwszej kolejności Zamawiający dokonana badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4.2.2. W związku z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający nie wymaga złożenia wraz Ofertą oświadczenia, o którym mowa w pkt. 9.2. IDW. Zamawiający będzie żądał złożenia tego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 4.2.3. Jeżeli wobec Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona zachodzą podstawy wykluczenia, Wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w pkt. 9.2. IDW potwierdzających brak podstaw do wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający dokona ponownego badania i oceny ofert pozostałych Wykonawców, a następnie dokonana kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej ocenia, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4.2.4. Zamawiający kontynuuje procedurę ponownego badania i oceny ofert, o której mowa w pkt. 4.2.3. IDW, w odniesieniu do ofert Wykonawców pozostałych w postępowaniu, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia. 15.6. Wraz z Ofertą Wykonawca zobowiązany jest złożyć za pośrednictwem Platformy: 1) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, chyba że Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, a Wykonawca w Formularzu Oferty wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów w odniesieniu do Wykonawcy, Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o zamówienie, jak również w odniesieniu do podmiotów udostępniających zasoby; 2) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby, chyba, że umocowanie do reprezentacji wynika z dokumentów, o których mowa w pkt. 15.6. ppkt. 1) IDW; 3) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (np. umowa o współdziałaniu). Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy; 4) zobowiązania wymagane postanowieniami pkt. 10.2. IDW, w przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu wraz z pełnomocnictwami, jeżeli prawo do podpisania danego zobowiązania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt. 15.6. ppkt 1) IDW. Propozycja treści zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. 5) potwierdzenie złożenia wadium. 15.7. Zamawiający nie żąda złożenia wraz z Ofertą przedmiotowych środków dowodowych. 9. PODMIOTOWE I PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE 9.1. Zamawiający żąda podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie: 1) braku podstaw wykluczenia, 2) spełniania warunków udziału w postępowaniu. 9.2. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp nie jest podmiotowym środkiem dowodowym i stanowi tymczasowy dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia i spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert. 9.3. Oświadczenie, o którym mowa w pkt. 9.2. IDW (w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia sporządzonego zgodnie z wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu Wykonawczym Komisji Europejskiej 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, wydanym na podstawie art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE z późn. zm., zwanego dalej „jednolitym dokumentem” lub „JEDZ”), Wykonawca zobowiązany jest przesłać Zamawiającemu w formie elektronicznej (tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym), zgodnie z zasadami określonymi w pkt. 13. IDW. Jednolity dokument JEDZ stanowi Załącznik nr 2 do SWZ oraz dodatkowo w formie oświadczenia stanowiącego Załącznik nr 8 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest wypełnić Jednolity Dokument w takim zakresie, aby zamawiający był w stanie zweryfikować, czy Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu oraz nie podlega wykluczeniu w zakresie opisanym w niniejszej SWZ. Zamawiający informuje, iż na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Zamówień Publicznych znajduje się Instrukcja wypełniania Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia: https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/prawo-zamowien-publicznych-regulacje/prawo-krajowe/jednolity-europejski-dokument-zamowienia 9.4. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych oraz uprzednio oświadczenia/oświadczeń, o których mowa w pkt 9.2. IDW
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowe świadczenie usług polegających na zapewnieniu przez Wykonawcę (ZLECENIOBIORCĘ) wykwalifikowanego personelu – kierowców – do obsługi (kierowania) pojazdów autobusowych stanowiących własność Zamawiającego (PKM Jaworzno Sp. z o.o., zwanego dalej ZLECENIODAWCĄ), na liniach komunikacji miejskiej obsługiwanych przez Zamawiającego oraz w innych miejscach wskazanych przez ZLECENIODAWCĘ, uzasadnionym organizacją przewozów, zgodnie z jego bieżącym zapotrzebowaniem i obowiązującymi standardami, w ilości nie większej niż 170.000 roboczogodzin świadczenia usług kierowania autobusami w ciągu 24 miesięcy. Do realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia na potrzeby realizacji przedmiotu umowy niemniej niż trzydziestu pięciu kierowców dziennie przez cały okres trwania umowy, aby obsłużyć zadania komunikacyjne zwane dalej „brygadami” zlecone przez ZLECENIODAWCĘ według jego potrzeb, w szczególności: w dni robocze, w dni robocze wolne od nauki szkolnej, wybrane soboty i niedziele oraz w dniu 1 listopada (1.11.) przez cały okres trwania niniejszej Umowy. Dokładna liczba kierowców wymagana danego dnia będzie określana przez ZLECENIODAWCĘ według jego bieżących potrzeb.