564714-2026 - Ergebnis
Rumänien – Beratung im Bereich Energieeinsparung – Servicii de elaborare documentație tehnico-economică pentru creșterea eficienței energetice a blocurilor de locuințe din Sectorul 6 al Municipiului București
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de elaborare documentație tehnico-economică pentru creșterea eficienței energetice a blocurilor de locuințe din Sectorul 6 al Municipiului București
Beschreibung: Obiectul acordului-cadru îl constituie ”Servicii de elaborare documentație tehnico-economică pentru creșterea eficienței energetice a 215 blocuri de locuințe din Sectorul 6 al Municipiului București”, care cuprinde următoarele etape: - Expertiză tehnică, inclusiv realizare relevee clădiri; - Elaborare audit energetic și a Certificatului inițial de performanță energetică aferent imobilelor, înainte de realizarea lucrărilor; - Documentație de avizare pentru lucrările de intervenții + Deviz general / deviz pe obiecte; - Proiect Tehnic (PTh) + Detalii de execuție (DDE) + Caiet de sarcini pentru contractul de lucrări (CS); - Avize și Acorduri + Proiectul pentru autorizarea lucrărilor de intervenții și obținerea avizelor și acordurilor necesare emiterii autorizației de construcție + Proiectul pentru organizarea execuției; - Asistență tehnică și supervizarea lucrărilor pe durata execuției lucrărilor și până la recepția finală a lucrărilor; - Certificat de performanță energetică aferent blocului de locuințe după izolarea termică și referatul proiectantului la încheierea lucrărilor de execuție.  Servicii de actualizare a documentațiilor tehnico economice pentru creșterea eficienței energetice a blocurilor de locuințe din Sectorul 6.
Interne Kennung: 4340730/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71314300 Beratung im Bereich Energieeinsparung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Serviciile de elaborare a documentațiilor tehnico-economice pentru creșterea eficienței energetice a 215 blocuri de locuințe din Sectorul 6 al Municipiului București din care: 158 blocuri actualizare documentație cu o arie desfășurată estimată de 790.000 mp și 57 blocuri întocmire documentație nouă cu o arie desfășurată estimată de 285.000 mp.  Cantitatea maximă estimată a acordului cadru – arie utilă clădiri totală estimată: 1.075.000 mp – 215 imobile  Cantitate minimă estimată a acordului cadru – arie utilă clădiri totală estimată: 50.000 mp - 10 imobile  Cel mai mic contract subsecvent: 10 imobile cu o arie utilă totală clădiri aproximativ 50.000 mp  Cel mai mare contract subsecvent: 50 imobile cu o arie utilă totală clădiri aproximativ 250.000 mp  Valoarea maximă estimată a acordului cadru: 13.600.000,00 lei fără TVA  Valoarea minimă estimată a acordului cadru: 500.000 lei fără TVA  Valoarea celui mai mic contract subsecvent: 500.000 lei fără TVA  Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 5.000.000 lei fără TVA Frecvența atribuirii contractelor subsecvente, în cazul utilizării acordului-cadru: Se estimează că vor fi încheiate aprox. 3 contracte subsecvente anual, autoritatea contractantă rezervându-și dreptul de a modifica numărul contractelor subsecvente în funcție de bugetul alocat, și în funcție de necesități, în conformitate cu prevederile legale.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71241000 Durchführbarkeitsstudie, Beratung, Analyse, 71319000 Gutachterische Tätigkeit, 71356200 Technische Hilfe