564775-2026 - Wettbewerb
Tschechien – Dienstleistungen von Architekturbüros – Projektová dokumentace - Kapacitní parkování – koupaliště Louka
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelProjektová dokumentace - Kapacitní parkování – koupaliště Louka
BeschreibungPředmětem plnění veřejné zakázky je projektová činnost. Zakázka není rozdělena na části (zadavatel neumožňuje dílčí plnění). Předmětem plnění veřejné zakázky jsou služby spočívající ve zhotovení projektové dokumentace pro následnou realizaci projektu „Kapacitní parkování – koupaliště Louka“ na pozemku parc. č. 32/1- 24/6, 24/5 v k. ú. Znojmo-Louka. Odhadované investiční náklady stavby jsou 200 mil. Kč bez DPH. Závazným podkladem pro vyhotovení projektové dokumentace je Studie, která je přílohou č. 1 této zadávací dokumentace. Předmětem plnění jsou zejména následující výstupy a činnosti: 1. Vyhotovení projektové dokumentace pro povolení záměru (DPZ), která bude v dokladové části obsahovat veškeré doklady potřebné pro vydání povolení záměru. Součástí DPZ bude také projednání se všemi DOSS (dotčenými orgány státní správy) a předprojektová příprava zahrnující všechny nutné stavebně technické průzkumy (např. geologický a geotechnický průzkum, hydrogeologický průzkum apod.) a jiné dodatečné měření, které povedou k bezchybnému vyhotovení díla. Dokumentace pro povolení záměru musí po věcné stránce vyhovět požadavkům zákona č. 283/2021 Sb., stavební zákon, ve znění pozdějších předpisů („stavební zákon“), vyhlášce č. 146/2024 Sb., o požadavcích na výstavbu a Vyhlášce č. 131/2024 Sb., o dokumentaci staveb, vše v platném znění. Rozsah jednotlivých částí dokumentace musí odpovídat druhu a významu investičního záměru, jeho umístění, stavebně technickému provedení, účelu využití, vlivu na životní prostředí a době trvání stavby. Výkon související inženýrsko-investiční činnosti (zejm. zajištění stanovisek dotčených orgánů státní správy, majitelů sítí atd.). Výkon inženýrsko-investiční činnosti zahrnuje ze strany dodavatele projednání projektové dokumentace k řízení o povolení záměru s dotčenými orgány a organizacemi státní správy, tj. zajištění stanovisek pro vydání povolení záměru, podání žádosti na stavební úřad a vyřízení povolení záměru včetně nabytí právní moci. 2. Vyhotovení projektové dokumentace pro provedení stavby vč. soupisu prací, dodávek a služeb včetně výkazu výměr (dokumentace pro výběr zhotovitele stavby) (dále také jen „PDPS“), která bude použita v zadávacím řízení podle ZZVZ a dle příslušných prováděcích právních předpisů a která obsahuje zejména náležitosti dle platné a účinné legislativy, vztahující se svým obsahem k předmětu plnění, zejména stavebního zákona, souvisejících právních předpisů, podrobný soupis stavebních prací, dodávek a služeb s výkazem výměr členěný na jednotlivé stavební objekty a provozní soubory a etapy, zahrnující rovněž vedlejší a ostatní náklady dle Vyhlášky č. 169/2016 Sb., oceněný soupis stavebních prací, dodávek a služeb – položkový rozpočet s využitím agregovaných (kumulovaných) položek u opakovaných velkoobjemových položek s rozpisem obsahu, položkový rozpočet musí být zpracován tak, aby jejich položky byly v maximálním rozsahu navázány na vybranou cenovou soustavu. PDPS musí být způsobilá tvořit součást zadávací dokumentace veřejné zakázky na stavební práce v podrobnostech nezbytných pro zpracování nabídky na veřejnou zakázku, tj. v podrobnosti vyžadované ZZVZ a jeho prováděcími předpisy, zejména vyhláškou č. 169/2016 Sb., o stanovení rozsahu dokumentace veřejné zakázky na stavební práce a soupisu stavebních prací, dodávek a služeb s výkazem výměr, ve znění pozdějších předpisů. Zohledněny musí být mj. ustanovení § 36 odst. 1 ZZVZ (zákaz stanovení zadávacích podmínek tak, aby určitým dodavatelům bezdůvodně přímo nebo nepřímo zaručovaly konkurenční výhodu nebo vytvářely bezdůvodné překážky hospodářské soutěže), ustanovení § 89 odst. 5 ZZVZ (zákaz stanovení technických podmínek tak, aby zvýhodňovaly nebo znevýhodňovaly určité dodavatele nebo výrobky; zákaz odkazů na konkrétní výrobky). 3. Poskytnutí výhradní licence k užití projektové dokumentace dle zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „občanský zákoník“), a zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském, právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon), ve znění pozdějších předpisů (dále jen „autorský zákon“), tzn. ničím neomezený souhlas s užitím díla, aby byl zadavatel oprávněn s dílem volně, dle svého uvážení a bez omezení nakládat. 4. Poskytování součinnosti a technické pomoci v zadávacím řízení na zhotovitele stavby podle ZZVZ. Dodavatel v průběhu této fáze zajistí pro zadavatele odpovědi na dotazy účastníků vztahující se k projektové dokumentaci v rámci vysvětlení zadávací dokumentace v průběhu realizace zadávacího řízení na výběr zhotovitele stavby podle ZZVZ. Dotazy účastníků, tj. žádosti o vysvětlení zadávací dokumentace, vztahující se k projektové dokumentaci, předá zadavatel dodavateli v elektronické podobě, dodavatel zpracuje odborné odpovědi na dotazy účastníků, tj. podá vysvětlení zadávací dokumentace nejpozději do 3 pracovních dnů bez ohledu na rozsah a složitost věcného obsahu a zašle je v elektronické podobě zadavateli. 5. Provádění autorského dozoru při realizaci stavby na základě projektové dokumentace dle § 14 písm. h) a § 161 odst. 2 stavebního zákona (dále také jako „Výkon autorského dozoru“). Bližší informace jsou uvedeny v zadávací dokumentaci a jejích přílohách uveřejněné na profilu zadavatele.
Interne Kennung6414
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZadavatel si vyhrazuje ve smyslu § 100 odst. 1 zákona možnost zúžení předmětu plnění, a to o nerealizaci dílčí části plnění Výkon autorského dozoru. Zadavatel uvádí, že vyhrazená změna rozsahu plnění je navázána zejména na rozhodnutí o zajištění financování stavby z vlastních či jiných zdrojů. Dodavatel ocení vyhrazené plnění jako součást celkové nabídkové ceny. Cena vyhrazeného plnění bude součástí celkové nabídkové ceny a bude tak zohledněna v rámci hodnocení nabídek (kritérium – celková nabídková cena), jelikož zadavatel aktuálně předpokládá realizaci celého předmětu plnění. Bližší informace o vyhrazené změně předmětu plnění jsou uvedeny v příloze č. 3 – návrh smlouvy.