2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi całodobowej ochrony fizycznej dla Oddziału Regionalnego AMW w Gdyni
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi całodobowej ochrony fizycznej dla Oddziału Regionalnego AMW w Gdyni. 2.Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 61 ustawy, tj. za pośrednictwem platformy zakupowej Marketplanet pod adresem: https://amw.ezamawiajacy.pl, która spełnia wymagania opisane w art. 64 ustawy lub przy użyciu poczty elektronicznej (e-mail) na adres wskazany w punkcie I SWZ, za wyjątkiem przypadków wskazanych w SWZ. Oferty oraz oświadczenia i dokumenty składane wraz z ofertą należy składać tylko i wyłącznie przy użyciu Platformy.
Interne Kennung: DZP-OG.2623.297.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Z postępowania Zamawiający wykluczy Wykonawcę, jeśli zajdą przesłanki wskazane w: a) art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, b) art. 109 ust. 1 pkt 4), 5), 6), 7) i 8) ustawy Prawo zamówień publicznych, c) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 514), d) zakaz o którym mowa w art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 2. Podmiotowe środki dowodowe, które Wykonawca powinien złożyć na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia: 1) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy, sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotycząca braku prawomocnego orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 3) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 594), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór stanowi załącznik nr 4 do SWZ; 4) Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 ustawy oraz art. 109 ust. 1 pkt 5),6),7) i 8) ustawy – wzór stanowi załącznik nr 7 do SWZ; 5) Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji w zakresie niepodlegania zakazowi, o którym mowa w art. 5k ust. 1 Rozporządzenia 2022/576 oraz niepodlegania wykluczeniu z postępowania, zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji – wzór stanowi załącznik nr 8 do SWZ; 6) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarcze, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, dokumenty wskazane w pkt IX ppkt 1. 1) – 1. 6) SWZ składa każdy z Wykonawców oddzielnie. W przypadku polegania na zasobach podmiotów udostępniających zasoby, zgodnie z art. 119 ustawy Pzp, Zamawiający zbada czy wobec tych podmiotów nie zachodzą podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy. W związku z powyższym Wykonawca złoży dokumenty wskazane w pkt IX ppkt 1. 1) – 1. 6) SWZ w zakresie podmiotu/ów, na których zasobach polega w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Szczegółowy opis podstaw wykluczenia i podmiotowych środków dowodowych, które należy złożyć na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia z postępowania jest zawarty w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi całodobowej ochrony fizycznej dla Oddziału Regionalnego AMW w Gdyni. 2. Umowa obowiązuje od dnia zawarcia, lecz przedmiot zamówienia będzie realizowany nie wcześniej niż od dnia 01.02.2026r., od godz. 08.00 przez 24 miesiące lub do momentu wyczerpania maksymalnego wynagrodzenia Wykonawcy, określonego w zawartej umowie. 3. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 08.12.2025 r. 4. Wraz z ofertą Wykonawca powinien złożyć: 1) Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia „JEDZ” - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3 do SWZ. a)W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, JEDZ podpisany przez osoby upoważnione do reprezentacji, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje brak podstaw wykluczenia i spełnianie warunków udziału w postępowaniu; b) W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby; 2) Oświadczenie dotyczące zakazu z art. 5k ust. 1 Rozporządzenia 2022/576 oraz przesłanek wykluczenia z art. 7 ust. 1 ustawy w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji – wzór stanowi załącznik nr 6 SWZ W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie to składa każdy z Wykonawców. Oświadczenie to składa również podmiot udostępniający zasoby. 3) Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zawierające wykaz usług które wykonają poszczególni wykonawcy, zgodnie z art. 117 ust. 4 ustawy – wzór stanowi załącznik nr 9 SWZ, jeżeli dotyczy. 4) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia zgodnie z art. 118 ust. 3 ustawy, wzór stanowi załącznik nr 10 do SWZ - jeżeli dotyczy. 5) Uzasadnienie zastosowania innej stawki podatku VAT niż jest wskazana w Formularzu ofertowym – jeżeli dotyczy; 6) Pełnomocnictwo upoważniające do podpisania oferty i jej załączników, o ile ofertę podpisuje pełnomocnik; 7) Pełnomocnictwo (lub inny dokument, z którego wynika umocowanie do reprezentacji) do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – jeżeli dotyczy; 8) Uzasadnienie dotyczące tajemnicy przedsiębiorstwa – jeżeli dotyczy. Szczegółowy opis dokumentów, które należy złożyć wraz z ofertą jest zawarty w SWZ.