2. Verfahren
Verfahren
Titel: Erilliset osaurakat: Vesikatto, telineet ja sääsuoja, ikkunat
Beschreibung: Kyseessä on kansallinen hankinta. Hanke koskee 1950-luvulla valmistuneen suurlähetystön vesikaton saneerausta, sekä vanhojen ikkunoiden korjausta. Kiinteistö koostuu kolmesta toisissaan kiinni olevasta siivestä. Vesikatto on tiilikatto. Kunnostettavat ikkunat ovat puuikkunoita, joihin uusitaan sisäpuite lämpölasilla. Hankinnassa erilliset osaurakat: - Vesikattourakka - Säilytettävien ikkunoiden peruskorjaus - Uusittavat ikkunat, puuikkunat vanhojen mukaisesti - Telineet ja sääsuoja Osaurakoitsijat tulevat olemaan sopimussuhteessa tilaajan kanssa. Osaurakat alistetaan päätoteuttajan alle. Työt on tarkoitus aloittaa 2026 aikana ja saattaa valmiiksi 2027 aikana.
Interne Kennung: 24-1874
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten