564822-2026 - Ergebnis
Rumänien – Hartkäse – Acord cadru pentru LACTATE (CASCAVAL, LAPTE, SMANTANA, BRANZA, IAURT, UNT)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru pentru LACTATE (CASCAVAL, LAPTE, SMANTANA, BRANZA, IAURT, UNT)
Beschreibung: Acord cadru pentru produse alimentare: LACTATE (CASCAVAL, LAPTE, SMANTANA, BRANZA, IAURT, UNT) necesare hrănirii elevilor pentru o perioada de 12 luni de la data incheierii acordului, conform Caiet de sarcini nr.22467 din 25.03.2026. Orice operator economic are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare, numai prin SEAP (https://e-licitatie.ro/pub) intr-un termen de cel mult 7 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, conform art.160 alin.1 si 2 din Legea 98/2016. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare au fost adresate in termenul prevazut anterior, autoritatea contractanta va publica in SEAP raspunsurile in termen de pana la 5 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, conform art. 161 alin. 2 din Legea 98/2016, autoritatea contractanta urmand sa nu dea curs solicitarilor adresate prin alta modalitate de comunicare sau alt termen decat cel stabilit.
Interne Kennung: 1_2026_PAAP_22410
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15544000 Hartkäse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Cașcaval tip Dalia
Beschreibung: Valoarea maxima estimata acord-cadru 64.000,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: - minim 160 kg, maxim 1.600 kg Valoarea estimată unui singur contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 36.000,00 lei fara TVA. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent (cel mai mare) dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata acordului-cadru: minim 160 kg – maxim 900 kg. Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia minim 2 contracte subsecvente (conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Cașcaval tip Rucăr
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Cașcaval afumat
Beschreibung: Valoarea maxima estimata acord-cadru 67.200,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: - minim 160 kg, maxim 1.600 kg Valoarea estimată unui singur contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 37.800,00 lei fara TVA. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent (cel mai mare) dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata acordului-cadru: minim 160 kg – maxim 900 kg. Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia minim 2 contracte subsecvente (conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lapte de vacă tip UHT
Beschreibung: Valoarea maxima estimata acord-cadru 120.000,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: - minim 1.500 l, maxim 15.000 l Valoarea estimată unui singur contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 70.000,00 lei fara TVA. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent (cel mai mare) dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata acordului-cadru: minim 1.500 l – maxim 8.750 l. Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia minim 2 contracte subsecvente (conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 15511210 UHT-Milch
Los: LOT-0005
Titel: Smântână fermentată
Beschreibung: Valoarea maxima estimata acord-cadru 24.300,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: - minim 180 kg, maxim 1.800 kg Valoarea estimată unui singur contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 14.175,00 lei fara TVA. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent (cel mai mare) dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata acordului-cadru: minim 180 kg – maxim 1.050 kg. Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia minim 2 contracte subsecvente (conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 15512000 Rahm
Los: LOT-0006
Titel: Smântână dulce pentru gătit
Beschreibung: Valoarea maxima estimata acord-cadru 12.750,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: - minim 50 kg, maxim 500 kg Valoarea estimată unui singur contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 7.650,00 lei fara TVA. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent (cel mai mare) dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata acordului-cadru: minim 50 kg – maxim 300 kg. Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia minim 2 contracte subsecvente (conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Branza Feta
Beschreibung: Valoarea maxima estimata acord-cadru 26.000,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: - minim 50 kg, maxim 500 kg Valoarea estimată unui singur contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 15.600,00 lei fara TVA. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent (cel mai mare) dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata acordului-cadru: minim 50 kg – maxim 300 kg. Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia minim 2 contracte subsecvente (conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 15542300 Feta
Los: LOT-0008
Titel: Brânză proaspătă de vacă
Beschreibung: Valoarea maxima estimata acord-cadru 25.200,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: - minim 120 kg, maxim 1.200 kg Valoarea estimată unui singur contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 14.700,00 lei fara TVA. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent (cel mai mare) dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata acordului-cadru: minim 120 kg – maxim 700 kg. Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia minim 2 contracte subsecvente (conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 15542000 Frischkäse
Los: LOT-0009
Titel: Brânză telemea maturată de vacă
Beschreibung: Valoarea maxima estimata acord-cadru 95.200,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: - minim 340 kg, maxim 3.400 kg Valoarea estimată unui singur contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 56.000,00 lei fara TVA. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent (cel mai mare) dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata acordului-cadru: minim 340 kg – maxim 2.000 kg. Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia minim 2 contracte subsecvente (conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Iaurt
Beschreibung: Valoarea maxima estimata acord-cadru 37.800,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: - minim 540 kg, maxim 5.400 kg Valoarea estimată unui singur contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 22.050,00 lei fara TVA. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent (cel mai mare) dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata acordului-cadru: minim 540 kg – maxim 3.150 kg. Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia minim 2 contracte subsecvente (conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 15551300 Joghurt
Los: LOT-0011
Titel: Unt proaspăt 20 gr
Beschreibung: Valoarea maxima estimata acord-cadru 148.500,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: - minim 270 kg, maxim 2.700 kg Valoarea estimată unui singur contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 88.000,00 lei fara TVA. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent (cel mai mare) dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata acordului-cadru: minim 270 kg – maxim 1.600 kg. Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia minim 2 contracte subsecvente (conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 15530000 Butter
Los: LOT-0012
Titel: Unt proaspăt 200-250 gr
Beschreibung: Valoarea maxima estimata acord-cadru 15.000,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: - minim 30 kg, maxim 300 kg Valoarea estimată unui singur contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 8.750,00 lei fara TVA. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent (cel mai mare) dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata acordului-cadru: minim 30 kg – maxim 175 kg. Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia minim 2 contracte subsecvente (conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 12