See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Centrální lesopark Vyškov
Beschreibung: Současný stav území, tj. zemědělským výrobní a skladovací areál, začal pochází z konce 50. let 20. století. Tehdy se areál nacházel v okrajové části zástavby města, v širším okolí se nacházely jen pole. V 70. a 80. letech 20. století však bylo v jeho přímé návaznosti postaveno sídliště Na Hraničkách a sídliště Osvobození, areál se tak ocitl uvnitř obytné zástavby města Vyškova. V současné době je lokalita tvořena řadou nevyhovujících nemovitostí, celé výrobní a skladovací území morálně i fyzicky zastaralé, má charakter brownfieldu. Území tvoří převážně betonové a asfaltové plochy s několika pruhy zeleně (náletová neudržovaná zeleň) a objekty, které budou předmětem demolice. Areál je napojen na technické sítě místního významu sloužící pro jeho současnou obsluhu (zdroj el. energie, přípojka vody, kanalizační přípojka a rozvody plynu), je oplocený a přístupný veřejnosti je pouze vjezdem v jihovýchodní části (ul. Na Hraničkách), je napojený na vlečku od železniční stanice. Území je tedy dlouhodobě nedostatečně využívané, lokalita je evidována v Národní databázi brownfieldů. Původní převážně zemědělské a skladové využití (výroba krmných směsí) bylo v posledních letech výrazně utlumováno, původní majitel přesunul výrobu jinam, a území je tak připraveno k regeneraci. Cílem projektu je revitalizace a úprava nevyužívaných ploch, vznik a dostupnost nového veřejného prostranství ve vazbě na zelenou infrastrukturu. Budou revitalizovány stávající nedostatečně využívané výrobně-skladovací plochy a objekty na lesopark – veřejné prostranství s prvky veřejné zeleně a modrozelené infrastruktury. Dílčími cíli realizace lesoparku je vytvořit spojitý systém veřejné zeleně v urbanizovaném prostředí, přispět ke zlepšení obrazu obytného území města Vyškova a stát se páteřním prvkem nové rozvojové lokality sloužící residentům i návštěvníkům města. Výstupem projektu je Centrální lesopark Vyškov, nové území, které bude sloužit místním obyvatelům i návštěvníkům města. Realizací projektu dojde k revitalizaci stávajícího brownfieldu, bude vytvořeno veřejné prostranství s plochami zelené infrastruktury a vodními prvky a dopravní infrastrukturou. Dílčí výstupy jsou charakterizovány jako: Veřejné prostranství bude o rozloze 17 499 m2 s vegetační prvky v počtu 90 nově vysázených stromů (67 stromů ve 2 alejích a 23 solitérních v plenéru) a 5 stávajících stromů perspektivních pro budoucí lesopark (4 na původním místě, 1 přesunut na vhodnější místo v území), 81 m keřového porostu (160 ks keřů), 4 735 m2 parkového trávníku a 5 848 m2 kvetoucí louky. Celková plocha ploch s vegetačními úpravami je 10 783 m2. Prvky modré infrastruktury – 31,4 m2 ochlazovací vodní plochy, vodní prvek - pítko v centrální části středového chodníku, centrální odvodňovací systém včetně železobetonové retenční nádrže o objemu 421,25 m3 a systémů závlah. Tři pochozí komunikace (3 chodníky, v tom 1 společná komunikace pro pěší a cyklisty) v ose lesoparku o celkové ploše 3761 m2. Dopravní infrastruktura centrálního lesoparku, která je tvořena místní komunikací celkové délky 368 m a plochy 2310 m2, dále 39 m2 účelové komunikace, 315 m2 parkovacích stání v zálivech a s 163 m2 obrubníků – plocha dopravní infrastruktury celkem 2 827 m2. Zadavatel metodou Design and Build provede jednacím řízením s uveřejněním v nadlimitním režimu podle § 60 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů, zadávací řízení, jehož předmětem je demolice stávajících budov, zpracování dokumentace pro provedení stavby v návaznosti na již zadavatelem zpracované stupně projektové dokumentace k investiční akci s názvem: „Centrální lesopark Vyškov“.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45236250 Oberbauarbeiten für Parkanlagen, 45112711 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Parkanlagen, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45112711 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Parkanlagen, 45236250 Oberbauarbeiten für Parkanlagen, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste