2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa sprzętu medycznego, urządzeń medycznych oraz mebli niezbędnych do wyposażania AOS Szpitala Ogólnego w Kolnie
Beschreibung: Przedmiotem jest zakup i dostawa sprzętu medycznego, urządzeń medycznych oraz mebli niezbędnych do wyposażania AOS Szpitala Ogólnego w Kolnie, w liczbie i asortymencie określonym w Załączniku Nr 2 do SWZ. Liczba części: 8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku Nr 2 do SWZ, stanowiącym szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne wraz z formularzem asortymentowo-cenowym. Informacje w zakresie zasad realizacji przedmiotu zamówienia, gwarancji oraz wynagrodzenia zawiera Załącznik Nr 13 do SWZ - wzór umowy (dotyczy części Nr 1, 3 i 6), Załącznik Nr 14 do SWZ - wzór umowy (dotyczy części Nr 2, 4, 5, 7 i 8). Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793) zwanej dalej „ustawą PZP”. Postępowanie prowadzone jest wg procedury obowiązującej dla postępowań na dostawy, których wartość szacunkowa przekracza kwoty określonej w art. 4 lit. c) dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014r. w sprawie zamówień publicznych, uchylającej dyrektywę 2004/18/WE (Dz. Urz. UE L 94 z 28.03.2014, str. 65, z późn. zm.) zmienionej rozporządzeniem Komisji (UE) 2025/2152 z dnia 22 października 2025 r. (Dz. Urz. UE L 2025/2152 z 23.10.2025) tj. powyżej 216 000 euro co stanowi równowartość kwoty 930 960,00 zł. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, wobec których brak jest podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025r. poz. 514) oraz art. 5k ust. 1 rozporządzenia 2025/2033 z dnia 23 października 2025r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L. 2025.2033) oraz spełniają poniżej określone warunki tj.: 1) posiadają właściwe zdolności techniczne lub zawodowe: Zrealizowali należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) co najmniej jedną dostawę aparatu ultrasonograficznego, o wartości brutto minimum: - dla części Nr 1 – 220 000,00 zł - dla części Nr 3 – 230 000,00 zł - dla części Nr 6 – 350 000,00 zł W zakresie pozostałych części, tj. części Nr 2, 4, 5, 7 i 8, Zamawiający nie stawia żadnych warunków udziału w postępowaniu. 13) Przedmiot umowy finansowany będzie w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027 projektu nr FEPD.04.05-IZ.00-0003/24 „Poprawa jakości i dostępności do świadczeń AOS w Szpitalu Ogólnym w Kolnie”. 22) Zamawiający na podstawie art. 257 ustawy PZP zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Termin realizacji zamówienia: maksymalnie do 6 tygodni od dnia zawarcia umowy - dotyczy wszystkich części. Obowiązek informacyjny RODO - zgodnie z zapisami pkt 16 SWZ - "Klauzula Informacyjna – art. 13 RODO". Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Informacje na temat zabezpieczenia znajdują się w pkt 13 SWZ (dotyczy części Nr 1, 3 i 6). Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przy realizacji zamówienia stosował zasadę DNSH („nie czyń poważnej szkody”; ang. „Do No Significant Harm”). Realizacja zamówienia ma na celu ograniczenie negatywnego oddziaływania na środowisko, sprzyjanie celom środowiskowym, w tym gospodarka w obiegu zamkniętym i ograniczenie odpadów. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia, a w szczególności jego wytwarzanie i użytkowanie w okresie jego cyklu życia, nie naruszał zasady „nieczynienia poważnych szkód” (DNSH), o której mowa w art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. Informacje dotyczące zasad DNSH opisane są w pkt 3 SWZ i Załączniku Nr 11 do SWZ. Informacje dla Wykonawcy, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP opisano w pkt 6.5 SWZ. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na poszczególne części. Każda część stanowi niepodzielną całość i nie podlega dalszemu podziałowi. Zgodnie z treścią art. 107 ust. 2 Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie ww. przedmiotowych środków dowodowych w przypadku, jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne.
Interne Kennung: Sz.O./ZP/14/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke, 33112200 Ultraschallanlage
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część Nr 1 Aparat USG (Kardiologia)
Beschreibung: Przedmiotem jest zakup i dostawa sprzętu medycznego, urządzeń medycznych oraz mebli niezbędnych do wyposażania AOS Szpitala Ogólnego w Kolnie, w liczbie i asortymencie określonym w Załączniku Nr 2 do SWZ. Liczba części: 8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku Nr 2 do SWZ, stanowiącym szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne wraz z formularzem asortymentowo-cenowym. Informacje w zakresie zasad realizacji przedmiotu zamówienia, gwarancji oraz wynagrodzenia zawiera Załącznik Nr 13 do SWZ - wzór umowy (dotyczy części Nr 1, 3 i 6), Załącznik Nr 14 do SWZ - wzór umowy (dotyczy części Nr 2, 4, 5, 7 i 8). Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793) zwanej dalej „ustawą PZP”. Postępowanie prowadzone jest wg procedury obowiązującej dla postępowań na dostawy, których wartość szacunkowa przekracza kwoty określonej w art. 4 lit. c) dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014r. w sprawie zamówień publicznych, uchylającej dyrektywę 2004/18/WE (Dz. Urz. UE L 94 z 28.03.2014, str. 65, z późn. zm.) zmienionej rozporządzeniem Komisji (UE) 2025/2152 z dnia 22 października 2025 r. (Dz. Urz. UE L 2025/2152 z 23.10.2025) tj. powyżej 216 000 euro co stanowi równowartość kwoty 930 960,00 zł. Przedmiot umowy finansowany będzie w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027 projektu nr FEPD.04.05-IZ.00-0003/24 „Poprawa jakości i dostępności do świadczeń AOS w Szpitalu Ogólnym w Kolnie”
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 Sprzęt medyczny (Kardiologia)
Los: LOT-0003
Titel: Część Nr 3 Aparat USG (Urologia)
Los: LOT-0004
Titel: Część nr 4 Sprzęt medyczny (Urologia)
Los: LOT-0005
Titel: Część nr 5 Sprzęt medyczny (Chirurgia)
Los: LOT-0006
Titel: Część Nr 6 Aparat USG (Gin-Poł.)
Los: LOT-0007
Titel: Część nr 7 Sprzęt medyczny (Gin-Poł.)
Los: LOT-0008
Titel: Część nr 8 Meble (Urologia, Kadriologia i Chirurgia)
Haupteinstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke