565075-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Angiografie-Ausstattung – Diverse materiale pentru cardiologie interventionala - Analizor rapid
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Diverse materiale pentru cardiologie interventionala - Analizor rapid
Beschreibung: Cant. max. ctr. subs; Cant. min. ctr. subs. Ghid 0,018” pentru dezobstructii periferice complexe – Ghid metalic buc 50 14 Teaca introductoare pentru abord transseptal – teaca arteriala buc 50 1 Balon coronarian necompliant pentru postdilatarea stenturilor - Balon angioplastie buc 250 83 Balon coronarian coaxial (over-the-wire) - Balon angioplastie buc 17 6 Cateter de reintrare pentru proceduri CTO periferice buc 50 1 Balon pentru proceduri in leziuni cronice calcificate periferice buc 45 1 Microcateter pentru angioplastie periferica buc 50 1 Analizor mobil rapid cu acumulator si posibilitate de conectare wireless buc 2 1 Consumabile analizor mobil rapid cu acumulator si posibilitate de conectare wierless: Sodiu(Na), Potasiu (K), Calciu ionic(iCa),Hematocrit (Hct),Hemoglobina (Hgb), pH, pCO2, pO2, TCO2, HCO3, Exces de baze(BE), sO2 buc 70 19 Sodiu(Na), Potasiu (K),Hematocrit (Hct),Hemoglobina (Hgb), pH, pCO2, pO2, TCO2, HCO3, Exces de baze(BE), sO2 buc 110 36 Glicemie(Glu) buc 150 3 Creatinina(Crea) buc 150 3 ACT Celit buc 200 56 ACT Caolin 150 69 PT/INR 120 17 Acidul lactic, pH, pCO2, pO2, TCO2, HCO3, Exces de baze(BE), sO2 100 3 TOTAL LOT Cateter de imagistica intravasculara prin coerenta optica 30 10 Ghiduri pentru masurarea rezervei de flux intracoronariene 60 20 Balon cu eliberare de substanta activa paclitaxel 126 42 Set micropunctie 150 50 Balon cu diametru foarte mic pentru CTO 60 20 Teci femurale cu diametru mare 30 10 Microcateter cu profil foarte subtire 60 20
Interne Kennung: 21190/06.08.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33111710 Angiografie-Ausstattung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ghid 0,018” pentru dezobstructii periferice complexe – Ghid metalic
Beschreibung: cant. min. AC 84 buc; cant. max. AC 500 buc.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Teaca introductoare pentru abord transseptal – teaca arteriala
Beschreibung: cant. min. AC 6 buc; cant. max. AC 50 buc
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Balon coronarian necompliant pentru postdilatarea stenturilor - Balon angioplastie
Beschreibung: cant. min. AC. 498 buc; cant. max. 3000 buc;
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Balon coronarian coaxial (over-the-wire) - Balon angioplastie
Beschreibung: cant. min. AC. 36 buc; cant. max. AC. 200 buc
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Cateter de reintrare pentru proceduri CTO periferice
Beschreibung: garantia de participare este de 1% din valoarea cel mai mare ctr. subs.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Balon pentru proceduri in leziuni cronice calcificate periferice
Beschreibung: cant. min. AC. 6 buc; cant. max. AC. 50 buc;
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Microcateter pentru angioplastie periferica
Beschreibung: cant. min. AC. 6 buc; cant. max. AC. 50 buc
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Analizor mobil rapid cu acumulator si posibilitate de conectare wireless
Beschreibung: cant. min. AC. 1 buc, cant. max. AC. 2 buc
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Consumabile analizor mobil rapid cu acumulator si posibilitate de conectare wierless:
Beschreibung: Consumabile analizor mobil rapid cu acumulator si posibilitate de conectare wierless: cant. min. AC. buc; cant. max. AC. buc. Sodiu(Na), Potasiu (K), Calciu ionic(iCa),Hematocrit (Hct),Hemoglobina (Hgb), pH, pCO2, pO2, TCO2, HCO3, Exces de baze(BE), sO2 114 700 Sodiu(Na), Potasiu (K),Hematocrit (Hct),Hemoglobina (Hgb), pH, pCO2, pO2, TCO2, HCO3, Exces de baze(BE), sO2 216 1300 Glicemie(Glu) 18 100 Creatinina(Crea) 18 100 ACT Celit 336 2000 ACT Caolin 414 2500 PT/INR 102 600 Acidul lactic, pH, pCO2, pO2, TCO2, HCO3, Exces de baze(BE), sO2 18 100
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Cateter de imagistica intravasculara prin coerenta optica
Beschreibung: cant. min. AC. 60 buc, cant. max. AC. 360 buc
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Ghiduri pentru masurarea rezervei de flux intracoronariene
Beschreibung: cant. min. AC. 120 buc, cant. max. AC. 720 buc
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Balon cu eliberare de substanta activa paclitaxel
Beschreibung: cant. min. AC. 100 buc; cant. max. AC. 1500 buc.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Set micropunctie
Beschreibung: cant. min. AC. 100 buc.; cant. max. 1800 buc.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Balon cu diametru foarte mic pentru CTO
Beschreibung: cant. min. ctr. subs. 40 buc; cant. max. ctr. subs. 720 buc
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Teci femurale cu diametru mare
Beschreibung: cant. min. AC. 40 buc; cant. max. AC. 360 buc.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Microcateter cu profil foarte subtire
Beschreibung: cant. min. AC. 40 buc; cant. max. AC. 720 buc;
Interne Kennung: 16