2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odvoz a likvidace nebezpečného odpadu
Beschreibung: Předmětem plnění veřejné zakázky je zajištění odvozu a likvidace nebezpečného odpadu po dobu 3 let, který vzniká v Nemocnici Třebíč, příspěvkové organizaci, při provádění zdravotnických činností. Podrobné požadavky zadavatele viz zadávací dokumentace.
Interne Kennung: VZ1/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90520000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit radioaktiven, giftigen, medizinischen und gefährlichen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90524000 Dienstleistungen für medizinische Abfälle
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s ust. § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje změnu rozsahu plnění předmětu plnění, spočívající ve změně závazku v níže jmenovaných případech: 1) Změna rozsahu služeb: Pokud se během doby trvání smlouvy změní typ sbíraného odpadu (např. změna legislativy), zadavatel může upravit rozsah služeb bez změny celkového charakteru zakázky. 2) V důsledku změny míry inflace zjištěné podle oficiálních údajů ČSÚ za uplynulý kalendářní rok za těchto podmínek: - V každém následujícím roce trvání smlouvy může být cena upravena v závislosti na hodnotě inflace zjištěné podle oficiálních údajů ČSÚ za uplynulý kalendářní rok, a to tehdy, pokud se míra inflace změní o více jak 5 % oproti míře inflace v předchozím kalendářním roce. Úpravy ceny mohou být provedeny tak, že se cena zvýší/sníží maximálně o stejné %, o které se změní míra inflace oproti míře inflace v předchozím kalendářním roce. - Úpravy ceny mohou být provedeny v okamžiku, kdy budou vydány oficiální údaje ČSÚ za uplynulý kalendářní rok, platnost úpravy ceny je však možné uplatňovat smluvními stranami zpětně k datu, kdy uplynul rok trvání smlouvy (ve 2. roce trvání smlouvy) a vždy dalších 12 měsíců (v dalších letech trvání smlouvy). - Úpravu ceny musí smluvní strana požádat písemně druhou smluvní stranu nejpozději do 1 kalendářního měsíce od vydání oficiálních údajů ČSÚ za uplynulý kalendářní rok. Neučiní-li tak, cena zůstane v platnosti po dalších 12 měsíců platnosti smlouvy. - K úpravě ceny může dojít jen na základě dohody smluvních stran na základě uzavřeného písemného dodatku ke smlouvě. - Pokud dojde k dohodě smluvních stran, mohou smluvní strany uplatnit změny ceny k datu, kdy uplynul první rok trvání smlouvy (v 2. roce trvání smlouvy) a vždy dalších 12 měsíců (v dalších letech trvání smlouvy). V takovém případě jsou smluvní strany povinny provést doúčtování/vrácení částek odpovídajících sjednané úpravě ceny za platební období, ve kterém byla účtována původně sjednaná cena. 3) Změna ceny v důsledku navýšení nákladů (zejména paliv, energií a dalších poplatků souvisejících s likvidací odpadu) o více jak 10% oproti předchozímu kalendářnímu roku. V žádosti o navýšení ceny budou doloženy podklady vysvětlující a prokazující míru navýšení nákladových cen poskytovaných služeb. Na podkladě takové žádosti se zavazuje zadavatel tuto v dobré víře projednat. Zadavatel však není povinen navýšení ceny přijmout, přičemž v rámci jednání stran může být dohodnuto jiné (nižší) navýšení, popřípadě může být dohodnuta časová limitace případného navýšení či stanovení jiné podmínky rozhodné pro trvání takové změny ceny. Případná dohoda na nové ceně může být platná a účinná až okamžikem nabytí účinnosti písemného dodatku uzavřené ke smlouvě a obsahující ujednání stany navyšující cenu služeb.