565221-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Kraftfahrzeuge für besondere Zwecke – Nordjyllands Beredskab - Udbud af redningsenheder
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelNordjyllands Beredskab - Udbud af redningsenheder
BeschreibungUdbuddet, der gennemføres som et offentligt udbud efter reglerne herom i udbudslovens §§ 56 og 57, vedrører aftale om levering af redningsenheder. Aftalen er ikke opdelt i mindre delaftaler, da en samlet aftale sikrer ens redningsenheder og dermed ensartet funktionalitet i anvendelsen samt ensartet krav til reservedele og vedligeholdelse. Aftalen indgås på baggrund af det aftaleudkast, der indgår som en del af udbudsmaterialet. For nærmere beskrivelse af ydelsen omfattet af aftalen henvises til det samlede udbudsmateriale.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144000 Kraftfahrzeuge für besondere Zwecke
5. Los
LosLOT-0001