565222-2026 - Wettbewerb
Polen – Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen – Budowa farmy fotowoltaicznej o mocy 2 MW z magazynem energii 2MW/4MWh oraz infrastrukturą towarzyszącą” w lokalizacji Obszaru Plewiska 2” Projekty 10, 11
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Bauleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa farmy fotowoltaicznej o mocy 2 MW z magazynem energii 2MW/4MWh oraz infrastrukturą towarzyszącą” w lokalizacji Obszaru Plewiska 2” Projekty 10, 11
Beschreibung1. Przedmiotowa inwestycja polega na budowie z przyłączeniem do sieci elektroenergetycznej elektrowni fotowoltaicznej elektrowni fotowoltaicznej o mocy do 2MW (1996,44 kWp) pod nazwą „Plewiska 10 i 11”, wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, oraz magazynem energii o mocy znamionowej czynnej systemu 2MW oraz pojemności 4MWh, wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Elektrownia fotowoltaiczna z magazynem energii zlokalizowana będą na działce nr 1220/1 obręb Plewiska, gmina Komorniki, powiat poznański. Celem inwestycji jest zwiększenie udziału pozyskanej energii z Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Montaż instalacji OZE pozwoli na zmniejszenie emisji do atmosfery szkodliwych związków i substancji co przełoży się na poprawę stanu środowiska naturalnego. 2. Wymagania odnośnie zastosowanych materiałów, warunków dostawy i przechowywania oraz montażu elementów składowych instalacji, a także inne warunki związane z procesem budowlanym np. wymagania ochrony przeciwpożarowej, BHP, itp. określone są w dokumentacji projektowej oraz innych załącznikach do SWZ. 3. Inwestycja zlokalizowana ma być na części działki 1220/1 obszar Plewiska 2 obręb Plewiska ,gmina Komorniki 4. Inwestycja elektrowni fotowoltaicznej 2MWp obejmuje w szczególności: • Opracowanie projektu wykonawczego dot. budowy farmy fotowoltaicznej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną; • Zmianę warunków przyłączenia wydanych przez ENEA Operator w zakresie typów i ilości zastosowanych urządzeń takich jak panele i falowniki fotowoltaiczne; • Uzgodnienie dokumentacji projektowej z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej w zakresie telemechaniki i układu pomiarowego rozliczeniowego; • Opracowanie i uzgodnienie z ENEA Operator harmonogramu testów oraz instrukcji współpracy ruchowej; • Uzgodnienie dokumentacji z rzeczoznawcą ds. przeciwpożarowych jeżeli wymagane; • Wykonanie robót budowalnych i montażowych; • Przeprowadzenie prób, testów i pomiarów odbiorowych; • Uruchomienie elektrowni fotowoltaicznej; • Przeprowadzenie pomiarów parametrów sieci na potrzeby kompensacji mocy biernej; • Opracowanie dokumentacji powykonawczej. Wykonanie prac budowlanych i montażowych elektrowni fotowoltaicznej 2MWp obejmuje: • Wykonanie przyłącza farmy od złącza kablowego SN wł. ENEA Operator do projektowanej stacji transformatorowej; • Posadowienie, podłączenie i uruchomienie stacji transformatorowej; • Zamontowanie konstrukcji wsporczej paneli fotowoltaicznych poprzez jej wbijanie w grunt; • Montaż paneli i falowników fotowoltaicznych na przygotowanej konstrukcji wsporczej; • Montaż rozdzielnic elektrycznych z zabezpieczeniami po stronie DC; • Montaż urządzeń pomiarowych i wykonawczych na potrzeby kompensacji mocy biernej kabla SN oraz stanów nieustalonych farmy fotowoltaicznej; • Montaż i uruchomienie systemu CCTV; • Montaż i uruchomienie systemu SSWiN; • Montaż i uruchomienie oprogramowania fabrycznego instalacji fotowoltaicznej zainstalowanego na komputerze stacjonarnym Zamawiającego lub do odczytu w chmurze poprzez łącze internetowe z dowolnego miejsca na świecie z komputera lub telefonu komórkowego; • Wykonanie uziemienia instalacji; • Wykopy dla kabli elektrycznych średniego napięcia, niskiego napięcia, okablowania instalacji niskoprądowych, kanalizacji kablowej teletechnicznej i uziemienia; • Wykonanie drogi dojazdowej do elektrowni; • Wykonanie ogrodzenia farmy fotowoltaicznej; • Zasiew trawy na terenie elektrowni fotowoltaicznej; • Wykonanie niezbędnych prób testów i pomiarów; 5. Inwestycja Magazynu Energii o mocy 2MW i pojemności 4MWh obejmuje w szczególności: • Opracowanie koncepcji Magazynu Energii na działce nr 1220/1 obręb Plewiska, gmina Komorniki, powiat poznański; • Uzyskanie warunków przyłączeniowych Magazynu Energii do sieci elektroenergetycznej; • Opracowanie projektu budowlanego zamiennego uwzględniającego Magazyn Energii wraz z infrastrukturą towarzyszącą: – drogami dojazdowymi zgodnymi z rozwiązaniami dokumentacji elektrowni fotowoltaicznej, – ogrodzeniem zgodnymi z rozwiązaniami dokumentacji elektrowni fotowoltaicznej, – Stacja transformatorowa jeżeli wymagana, – Rozdzielnia SN stacji transformatorowej jeżeli wymagana, – Rozdzielnia nN stacji transformatorowej, – wewnętrzna linia zasilająca na napięciu SN 15kV lub nN 800V pomiędzy stacją transformatorową a Magazynem Energii (wybór napięcia przyłączenia zostanie wskazany w koncepcji) zgodnymi z rozwiązaniami dokumentacji elektrowni fotowoltaicznej, – wewnętrzne linie sygnałowe i sterownicze zgodne z rozwiązaniami dokumentacji elektrowni fotowoltaicznej, – uziemienie, – instalacja odgromowa jeżeli wymagana, – systemem monitoringu SSWiN, CCTV zgodny z rozwiązaniami przyjętymi dla elektrowni fotowoltaicznej, – Systemy BMS,EMS,SCADA z uwzględnieniem elektrowni fotowoltaicznej; • Uzyskanie zgód lokalizacji Magazynu Energii z gestorami sieci sąsiadującymi z Magazynem Energii; • Uzgodnienie dokumentacji z rzeczoznawcą ds. przeciwpożarowych oraz innymi organami które są wymagane do uzyskania pozwolenia na budowę oraz pozwolenia na użytkowanie; • Opracowanie projektu wykonawczego dot. budowy Magazynu Energii wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną; • Uzgodnienie dokumentacji projektowej zgodności z wydanymi warunkami przyłączeniowymi Magazynu Energii z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej w zakresie między innymi telemechaniki i układu pomiarowego rozliczeniowego; • Opracowanie projektu wykonawczego dot. budowy Magazynu Energii wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną; • Opracowanie i uzgodnienie z ENEA Operator harmonogramu testów, instrukcji współpracy ruchowej, oraz innych dokumentów które będzie wymagała Enea Operator; Wykonanie prac budowlanych i montażowych magazynu energii o mocy 2MW i pojemności 4MWh obejmuje: • Wykonanie wewnętrznej linii zasilającej pomiędzy Magazynem Energi a stacją transformatorową elektrowni fotowoltaicznej; • Posadowienie, podłączenie i uruchomienie Magazynu Energii; • Posadowienie, podłączenie i uruchomienie stacji transformatorowej; • Montaż urządzeń
Interne Kennung03/08/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungenDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 71314100 Dienstleistungen im Elektrobereich, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 44000000 Baukonstruktionen und Baustoffe; Bauhilfsprodukte (elektrische Apparate ausgenommen), 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45000000 Bauarbeiten, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 45233140 Straßenarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
Titel„Budowa farmy fotowoltaicznej o mocy 2 MW z magazynem energii 2MW/4MWh oraz infrastrukturą towarzyszącą” w lokalizacji Obszaru Plewiska 2” Projekty 10, 11
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen