See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ruokapalvelujen digitaalisen omavalvonnan palvelun hankinta
Beschreibung: Hankinnan kohteena on ruokapalvelujen digitaalisen omavalvontajärjestelmän hankinta palveluna (SaaS), sisältäen järjestelmän käyttöönoton, tarvittavat mittalaitteet, laitevuokrauksen, asennukset, koulutuksen sekä jatkuvan käytön tuen sopimuskauden aikana. Ruokapalveluiden digitaalinen omavalvontajärjestelmä on elintarviketurvallisuuden, riskienhallinnan ja puhtaudenhallinnan keskeinen työväline, joka tukee toiminnan lakisääteistä omavalvontaa, omavalvonnan dokumentointia ja reaaliaikaista seurantaa. Järjestelmä soveltuu erilaisten ammattikeittiöiden ja niiden oheistilojen tarpeisiin. Järjestelmä mahdollistaa ruokapalveluissa tehtävät lämpötilamittaukset sekä pintapuhtausmittaukset, niiden tulosten automaattisen tallentamisen, dokumentoinnin ja raportoinnin. Tuomi Logistiikka Oy kilpailuttaa hankinnan Pirkanmaan Voimia Oy:n ja Sastamalan Ruoka- ja Puhtauspalvelut Oy:n toimeksiannosta. Kilpailutus toteutetaan hankintarenkaana, jonka jäseninä ovat Pirkanmaan Voimia Oy ja Sastamalan Ruoka- ja Puhtauspalvelut Oy. Hankintarenkaalle valitaan yksi yhteinen Toimittaja, jonka kanssa hankintarenkaan molemmat jäsenet tekevät omat sopimuksensa.
Interne Kennung: 623565
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Aiempi hankintamenettely keskeytettiin tarjouspyynnössä havaittujen olennaisten puutteiden ja epäselvyyksien vuoksi. Kyseessä on aiemmin julkaistua hankintaa vastaava kilpailutus täsmennetyillä tarjouspyyntöasiakirjoilla, minkä vuoksi menettely toteutetaan nopeutettuna.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0000