See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Szolg. hőközpontok szétválasztásának tervezése 2.
Beschreibung: Tervezési szerződések szolgáltató hőközpontok szétválasztására: 1. rész: 202-es hőközpont szétválasztásának tervezése 2. rész: 23-as hőközpont szétválasztásának tervezése 3. rész: IV/1-es hőközpontok szétválasztásának tervezése Ajánlatkérő valamennyi rész vonatkozásában feltételes közbeszerzési eljárást folytat le a Kbt. 53. § (6) bekezdése alapján, figyelemmel arra, hogy a Nemzeti Energetikai Ügynökség Zártkörűen Működő Rész-vénytársasághoz benyújtott pályázatból (Jedlik Ányos Energetikai Program) kívánja finanszírozni a pro-jektet és a támogatásra irányuló igény el nem fogadását, vagy az igényeltnél kisebb összegben történő elfogadását olyan körülménynek tekinti, amely miatt az eljárást eredménytelenné nyilváníthatja. Ajánlat-kérő a fenti feltételt a Kbt. 135. § (12) bekezdése alapján a közbeszerzési eljárás eredményeként megkö-tendő szerződés hatálybalépését felfüggesztő feltételként is kiköti. Ajánlatkérő a tárgyi eljárást valamennyi rész esetében a Kbt. 53. § (5) bekezdése alapján feltételes közbeszerzési eljárásként folytatja le, figyelemmel arra, hogy a 2024. évi LXXIV. törvény 254. § (3) bekezdése szerinti vélemény esetében köthető csak meg a vállalkozási szerződés.
Vorherige Bekanntmachung: 633191-2025
Interne Kennung: EKR001512302025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 202-es hőközpont szétválasztásának tervezése
Beschreibung: 1. rész: 202-es hőközpont szétválasztásának tervezése Tervezési feladat megnevezése: Vállalkozási szerződés keretében a 202. tömbhőközponti körzet szétválasztása 21 db felhasználói hőközpont és a hozzájuk kapcsolódó primer távvezeték tervezése a folyamatos távhőszolgáltatás figyelembevételével, a szükséges provizor vezetékek tervezésével. • A 202. tömbhőközponti körzetek szétválasztása, energiatakarékos hőellátó rendszer kialakítása. A körzethez tartozó épületek önálló távhőellátását kialakítva a rövidebb, korszerűen szigetelt primer vezetékek kisebb hőveszteséget, alacsonyabb villamosenergia felhasználást tesznek lehetővé. • Önállóan szabályozható fogyasztói hőközpontok kialakítása a 202. hőközponti körzethez tartozó épületekben a jelenlegi hőfogadó helyén. A kiviteli- és engedélyezési tervezés során a tervező feladata minden, a megvalósításhoz szükséges engedélyezési és kiviteli terv kidolgozása. A terv készítőjének feladata az ideiglenes ellátását biztosító provizóriumok tervének elkészítése, feladata továbbá (szükséges esetben) a közműszolgáltatók által elvárt tervek elkészítése, a szükségessé váló engedélyezési folyamatok lebonyolítása, a létesítéshez szükséges engedélyek beszerzése. A tervezés során felismerhető körülmények a tervek részletesebb kidolgozását, és a műszaki megoldások felülvizsgálatát igénylik, amit a TERMOSTAR Kft-vel egyeztetni szükséges. Amennyiben a hőközponti helyiség nem rendelkezik önálló villamos ellátással és méréssel, új villamos fogyasztásmérőt és villamos ellátást kell tervezni és kiépíteni. Az áramszolgáltatóval való teljes körű egyeztetés és ügyintézés a tervezési feladat részét képezi. Amennyiben a hőközponti helyiség nem rendelkezik önálló hidegvíz ellátással és méréssel, új fogyasztásmérőt és hidegvíz ellátást kell tervezni és kiépíteni. A szolgáltatóval való teljes körű egyeztetés és ügyintézés a tervezési feladat részét képezi. Minden olyan terv kidolgozása feladat, amely a létesítmények megvalósításához szükséges, függetlenül attól, hogy jelen felsorolás tartalmazza-e azokat. Tervező feladata a vezetékjogi engedély megszerzéséhez szükséges tervdokumentáció összeállítása, minden olyan dokumentummal felszerelve, melyet a vezetékjogi engedélyezéshez engedélyező hatóság megkövetel, illetve az engedélyező hatóság vezetékjogi engedélyezési dokumentáció befogadásáról szóló igazolásának beszerzése is. Elvégzendő feladatok: • Engedélyezési és kivitelei tervek elkészítése, szükséges engedélyek és hozzájárulások beszerzése. • Forgalom technikai és esteleges provizórikus tervek elkészítése szükség szerint. • A megvalósításhoz szükséges valamennyi engedély és hozzájárulás beszerzése • A kiviteli tervek elkészítése során felmerülő esetleges közműkiváltások megtervezése. • Szükséges közműegyeztetések lefolytatása. • Új felhasználói hőközpontok létesítésének tervezése előregyártott blokkhőközpontok alkalmazásával. • A hőközponti szabályozást a meglévő mérés adatgyűjtő távfelügyeleti rendszerbe is integrálni szükséges • Az új felhasználói hőközpontok ellátását biztosító új primer távhővezetékek tervezése A kiviteli tervdokumentáció ÉMIR-FÉMIR rendszerű (pl. KönyvCalc) költségvetési kiírással és méretkimutatással készüljön, 1 pld. árazott és 4 db árazatlan költségvetéssel, részletes főösszesítővel ellátva. A tervdokumentációt digitális szerkeszthető formátumban (EOV helyes dwg, doc, kcm, xls és pdf formátumban) is rendelkezésre kell bocsátani. Tervezői művezetés a kivitelezés időtartama alatt maximum 30 óra mennyiségig. A részletes műszaki követelményeket a Közbeszerzési Dokumentumok részét képező műszaki leírás tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001512302025/1
Los: LOT-0002
Titel: 23-as hőközpont szétválasztásának tervezése
Beschreibung: 2. rész: 23-as hőközpont szétválasztásának tervezése: Tervezési feladat megnevezése: Vállalkozási szerződés keretében a 23. tömbhőközponti körzet szétválasztása 10 db felhasználói hőközpont és a hozzájuk kapcsolódó primer távvezeték tervezése a folyamatos távhőszolgáltatás figyelembevételével, a szükséges provizor vezetékek tervezésével. • A 23. tömbhőközponti körzetek szétválasztása, energiatakarékos hőellátó rendszer kialakítása. A körzethez tartozó épületek önálló távhőellátását kialakítva a rövidebb, korszerűen szigetelt primer vezetékek kisebb hőveszteséget, alacsonyabb villamosenergia felhasználást tesznek lehetővé. • Önállóan szabályozható fogyasztói hőközpontok kialakítása a 23. hőközponti körzethez tartozó épületekben a jelenlegi hőfogadó helyén. A kiviteli- és engedélyezési tervezés során a tervező feladata minden, a megvalósításhoz szükséges engedélyezési és kiviteli terv kidolgozása. A terv készítőjének feladata az ideiglenes ellátását biztosító provizóriumok tervének elkészítése, feladata továbbá (szükséges esetben) a közműszolgáltatók által elvárt tervek elkészítése, a szükségessé váló engedélyezési folyamatok lebonyolítása, a létesítéshez szükséges engedélyek beszerzése. A tervezés során felismerhető körülmények a tervek részletesebb kidolgozását, és a műszaki megoldások felülvizsgálatát igénylik, amit a TERMOSTAR Kft-vel egyeztetni szükséges. Amennyiben a hőközponti helyiség nem rendelkezik önálló villamos ellátással és méréssel, új villamos fogyasztásmérőt és villamos ellátást kell tervezni és kiépíteni. Az áramszolgáltatóval való teljes körű egyeztetés és ügyintézés a tervezési feladat részét képezi. Amennyiben a hőközponti helyiség nem rendelkezik önálló hidegvíz ellátással és méréssel, új fogyasztásmérőt és hidegvíz ellátást kell tervezni és kiépíteni. A szolgáltatóval való teljes körű egyeztetés és ügyintézés a tervezési feladat részét képezi. Minden olyan terv kidolgozása feladat, amely a létesítmények megvalósításához szükséges, függetlenül attól, hogy jelen felsorolás tartalmazza-e azokat. Tervező feladata a vezetékjogi engedély megszerzéséhez szükséges tervdokumentáció összeállítása, minden olyan dokumentummal felszerelve, melyet a vezetékjogi engedélyezéshez engedélyező hatóság megkövetel, illetve az engedélyező hatóság vezetékjogi engedélyezési dokumentáció befogadásáról szóló igazolásának beszerzése is. Elvégzendő feladatok: • Engedélyezési és kivitelei tervek elkészítése, szükséges hozzájárulásokbeszerzése. • Forgalom technikai és esteleges provizórikus tervek elkészítése szükség szerint. • A megvalósításhoz szükséges valamennyi engedély és hozzájárulás beszerzése • A kiviteli tervek elkészítése során felmerülő esetleges közműkiváltások megtervezése. • Szükséges közműegyeztetések lefolytatása. • Új felhasználói hőközpontok létesítésének tervezése előregyártott blokkhőközpontok alkalmazásával. • A hőközponti szabályozást a meglévő mérés adatgyűjtő távfelügyeleti rendszerbe is integrálni szükséges • Az új felhasználói hőközpontok ellátását biztosító új primer távhővezetékek tervezése A kiviteli tervdokumentáció ÉMIR-FÉMIR rendszerű (pl. KönyvCalc) költségvetési kiírással és méretkimutatással készüljön, 1 pld. árazott és 4 db árazatlan költségvetéssel, részletes főösszesítővel ellátva. A tervdokumentációt digitális szerkeszthető formátumban (EOV helyes dwg, doc, kcm, xls és pdf formátumban) is rendelkezésre kell bocsátani. Tervezői művezetés a kivitelezés időtartama alatt maximum 30 óra mennyiségig. A részletes műszaki követelményeket a Közbeszerzési Dokumentumok részét képező műszaki leírás tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001512302025/2
Los: LOT-0003
Titel: IV/1-es hőközpontok szétválasztásának tervezése
Beschreibung: 3. rész: IV/1-es hőközpontok szétválasztásának tervezése: Tervezési feladat megnevezése: Vállalkozási szerződés keretében a IV/1. tömbhőközponti körzet szétválasztása 15 db felhasználói hőközpont és a hozzájuk kapcsolódó primer távvezeték tervezése a folyamatos távhőszolgáltatás figyelembevételével, a szükséges provizor vezetékek tervezésével. • A IV/1. tömbhőközponti körzetek szétválasztása, energiatakarékos hőellátó rendszer kialakítása. A körzethez tartozó épületek önálló távhőellátását kialakítva a rövidebb, korszerűen szigetelt primer vezetékek kisebb hőveszteséget, alacsonyabb villamosenergia felhasználást tesznek lehetővé. • Önállóan szabályozható fogyasztói hőközpontok kialakítása a IV/1. hőközponti körzethez tartozó épületekben a jelenlegi hőfogadó helyén. A kiviteli- és engedélyezési tervezés során a tervező feladata minden, a megvalósításhoz szükséges engedélyezési és kiviteli terv kidolgozása. A terv készítőjének feladata az ideiglenes ellátását biztosító provizóriumok tervének elkészítése, feladata továbbá (szükséges esetben) a közműszolgáltatók által elvárt tervek elkészítése, a szükségessé váló engedélyezési folyamatok lebonyolítása, a létesítéshez szükséges engedélyek beszerzése. A tervezés során felismerhető körülmények a tervek részletesebb kidolgozását, és a műszaki megoldások felülvizsgálatát igénylik, amit a TERMOSTAR Kft-vel egyeztetni szükséges. Amennyiben a hőközponti helyiség nem rendelkezik önálló villamos ellátással és méréssel, új villamos fogyasztásmérőt és villamos ellátást kell tervezni és kiépíteni. Az áramszolgáltatóval való teljes körű egyeztetés és ügyintézés a tervezési feladat részét képezi. Amennyiben a hőközponti helyiség nem rendelkezik önálló hidegvíz ellátással és méréssel, új fogyasztásmérőt és hidegvíz ellátást kell tervezni és kiépíteni. A szolgáltatóval való teljes körű egyeztetés és ügyintézés a tervezési feladat részét képezi. Minden olyan terv kidolgozása feladat, amely a létesítmények megvalósításához szükséges, függetlenül attól, hogy jelen felsorolás tartalmazza-e azokat. Tervező feladata a vezetékjogi engedély megszerzéséhez szükséges tervdokumentáció összeállítása, minden olyan dokumentummal felszerelve, melyet a vezetékjogi engedélyezéshez engedélyező hatóság megkövetel, illetve az engedélyező hatóság vezetékjogi engedélyezési dokumentáció befogadásáról szóló igazolásának beszerzése is. Elvégzendő feladatok: • Engedélyezési és kivitelei tervek elkészítése, szükséges hozzájárulásokbeszerzése. • Forgalom technikai és esteleges provizórikus tervek elkészítése szükség szerint. • A megvalósításhoz szükséges valamennyi engedély és hozzájárulás beszerzése • A kiviteli tervek elkészítése során felmerülő esetleges közműkiváltások megtervezése. • Szükséges közműegyeztetések lefolytatása. • Új felhasználói hőközpontok létesítésének tervezése előregyártott blokkhőközpontok alkalmazásával. • A hőközponti szabályozást a meglévő mérés adatgyűjtő távfelügyeleti rendszerbe is integrálni szükséges • Az új felhasználói hőközpontok ellátását biztosító új primer távhővezetékek tervezése A kiviteli tervdokumentáció ÉMIR-FÉMIR rendszerű (pl. KönyvCalc) költségvetési kiírással és méretkimutatással készüljön, 1 pld. árazott és 4 db árazatlan költségvetéssel, részletes főösszesítővel ellátva. A tervdokumentációt digitális szerkeszthető formátumban (EOV helyes dwg, doc, kcm, xls és pdf formátumban) is rendelkezésre kell bocsátani. Tervezői művezetés a kivitelezés időtartama alatt maximum 30 óra mennyiségig. A részletes műszaki követelményeket a Közbeszerzési Dokumentumok részét képező műszaki leírás tartalmazza. (az építési beruházás, árubeszerzés vagy szolgáltatás jellege és mennyisége, illetve az igények és követelmények meghatározása)
Interne Kennung: EKR001512302025/3