565322-2026 - Ergebnis
Rumänien – Füllstoffe – "Acord cadru 48 luni - Furnizare Filer de calcar pentru prepararea mixturilor - Secția Producție" - DRDP Buzau
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Acord cadru 48 luni - Furnizare Filer de calcar pentru prepararea mixturilor - Secția Producție" - DRDP Buzau
Beschreibung: Achizitia "Acord cadru 48 luni - Furnizare Filer de calcar pentru prepararea mixturilor - Secția Producție" este necesara pentru asigurarea materialelor necesare productiei de mixtura asfaltica in vederea executiei in regie proprie a lucrarilor de intretinere curenta si periodica la partea carosabila a drumurilor nationale si autostrazilor, aflate in administrarea D.R.D.P. Buzau. Materialele utilizate la fabricarea mixturilor asfaltice sunt: bitumul (simplu, aditivat sau modificat) si materiale granulare (nisip natural, agregate naturale si filer). A. Conform art. 160 alin. 1 din Legea 98/2016, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari/informatii suplimentare in legatura cu Documentatia de Atribuire este: Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificări/informații suplimentare: A. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu Documentația de Atribuire este în a 20-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. B. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care Autoritatea Contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare este în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata, va pune AC in imposibilitatea de a oferi un raspuns si drept urmare se va considera TARDIVA. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Interne Kennung: 16054368/2026/1783/S1+S2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44831200 Füllstoffe
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achizitie "Acord cadru 48 luni - Furnizare Filer de calcar pentru prepararea mixturilor - Secția Producție"
Interne Kennung: 1