See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Execuție lucrări pentru realizarea obiectivului de investiții ,,Reducerea emisiilor de carbon in Municipiul Alexandria, prin adoptarea unui transport public ecologic- Obiectul 1 – Realizare piste de ciclisti, inclusiv statii de inchiriat biciclete, statii de autobuz si sistem de management al traficului, inclusiv sistem de monitorizare video-” SMIS 128167
Beschreibung: Se vor executa lucrări cu respectarea documentației tehnice atasată. Valoarea estimativa a achizitiei pentru Obiectul 1 – Realizare piste de ciclisti, inclusiv statii de inchiriat biciclete, statii de autobuz si sistem de management al traficului, inclusiv sistem de monitorizare video – este de 37.335.038,59 lei (fara TVA), din care: • Cheltuieli pentru relocarea/protectia utilitatilor – 287.329,27 lei (fara TVA); • Cheltuieli pentru asigurarea utilitatilor necesare obiectivului de investitii – 695.871,54 lei (fara TVA); • Constructii si instalatii –21.285.684,56 lei (fara TVA); • Montaj utilaje, echipamente tehnologice si functionale – 546.564,18 lei (fara TVA); • Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care necesita montaj - 6.665.542,68 lei (fara TVA); • Dotari – 4.644.622,03 lei (fara TVA); • Active necorporale - 2.667.956,35 lei (fara TVA); • Organizare de santier – 541.467,98 lei (fara TVA); Numarul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va raspunde tuturor clarificărilor în a 11 a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4652660/2020/II-1.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Ofertantii vor depune ofertele pentru lucrari de executie. Modificarea contractului de achizitie publica, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016. Modificarea contractului in cursul perioadei sale de valabilitate, altfel decat in cazurile si conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016, se realizeaza prin organizarea unei noi proceduri de atribuire, in conformitate cu dispozitiile legii. Eventualele lucrari suplimentare nu vor putea fi atacate sau executate de catre contractant fara acordul prealabil al U.A.T. MUNICIPIUL ALEXANDRIA si cu conditia înscrierii valorii acestora în suma aprobata la subcapitolul Cheltuielilor diverse si neprevazute din Devizul general al lucrarilor. Valoarea estimativa a achizitiei pentru Obiectul 1 – Realizare piste de ciclisti, inclusiv statii de inchiriat biciclete, statii de autobuz si sistem de management al traficului, inclusiv sistem de monitorizare video – este de 37.335.038,59 lei (fara TVA), din care: • Cheltuieli pentru relocarea/protectia utilitatilor – 287.329,27 lei (fara TVA); • Cheltuieli pentru asigurarea utilitatilor necesare obiectivului de investitii – 695.871,54 lei (fara TVA); • Constructii si instalatii –21.285.684,56 lei (fara TVA); • Montaj utilaje, echipamente tehnologice si functionale – 546.564,18 lei (fara TVA); • Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care necesita montaj - 6.665.542,68 lei (fara TVA); • Dotari – 4.644.622,03 lei (fara TVA); • Active necorporale - 2.667.956,35 lei (fara TVA); Organizare de santier – 541.467,98 lei (fara TVA); Valoarea estimata nu cuprinde categoria de cheltuieli intitulata “diverse si neprevazute.” Sursa fondurilor pentru indeplinirea contractului va fi Buget Fonduri nerambursabile (FEDR),, Bugetul de Stat si Bugetul Local.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30231100 Computerterminals, 34430000 Fahrräder, 45213311 Bau von Busbahnhöfen, 45233162 Bau von Fahrradwegen, 48211000 Softwarepaket für den Plattformenverbund