2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie projektów budowlanych i wykonawczych wraz z budową podstacji trakcyjnych PT CPK i PT Dmosin zasilających odcinek LK85 Warszawa - CPK - Łódź oraz PT Kuźnica-Czajków zasilającej odcinek LK86 Sieradz – Wrocław z opcją na kolejne podstacje zasilające LK85 i 86.
Beschreibung: 1. Poniższe informacje mają na celu wskazanie specyfiki przedmiotu Zamówienia oraz potrzeb Zamawiającego i mają umożliwić Wykonawcom podjęcie decyzji o złożeniu wniosku o dopuszczenie do udziału w Postępowaniu. 2. Przedmiot Zamówienia – zakres podstawowy. Przedmiotem Zamówienia jest opracowanie dla Infrastruktury zasilającej dokumentacji projektowej, realizacja robót budowlanych, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie oraz przekazanie do eksploatacji w celu zasilenia kolei dużych prędkości na odcinku Warszawa – Łódź oraz Sieradz – Wrocław w ramach Inwestycji. Infrastruktura zasilająca będąca przedmiotem niniejszego postępowania w założeniu powinna się składać z: a. trzech podstacji trakcyjnych systemu NN/2x25 kV: PT CPK (400/2x25 kV) i PT Dmosin (220/2x25 kV) zasilających odcinek Warszawa – Łódź oraz PT Kuźnica-Czajków (400/2x25 kV), która stanowi jeden z punktów zasilania odcinka Sieradz - Wrocław, b. linii kablowych najwyższych napięć łączących podstacje trakcyjne ze stacjami elektroenergetycznymi PSE S.A., c. powiązania podstacji trakcyjnej z siecią trakcyjną linii kolejowej (Kabinami Autotransformatorowymi wraz z magistralą światłowodową), d. systemów teletechnicznych, automatyki i sterowania w tym m.in. telemechanika, system sterowania SCADA, systemy łączności. 2. Szczegółowe określenie przedmiotu Zamówienia zostało opisane w Rozdziale III OPW. 3. Po zakończeniu dialogu Zamawiający sporządzi Specyfikację Warunków Zamówienia (dalej: „SWZ”) zgodnie z wymogami art. 185 ust. 2 ustawy Pzp. Elementem SWZ będą Projekt Umowy oraz opis przedmiotu Zamówienia. SWZ zostanie przekazany Wykonawcom, z którymi Zamawiający będzie prowadził dialog i którzy zostaną zaproszeni do złożenia oferty. 4. Szczegóły dotyczące sposobu realizacji Zamówienia zostaną określone w OPZ (w szczególności PFU) i Umowie. 5. Przedmiot Zamówienia – Prawo Opcji: Zamawiający planuje zastrzeżenie w Umowie prawa do rozszerzenia podstawowego zakresu przedmiotu Zamówienia o utrzymanie pogwarancyjne dla podstacji trakcyjnych z zamówienia Podstawowego. Zamawiający może zlecić opcjonalny zakres prac dla całości lub wybranej części (jednej z Podstacji) Zamówienia. W przypadku konieczności wymiany urządzenia lub jego części Wykonawca wymieni uszkodzony element na nowy takiego samego producenta, jednakże w przypadku braku dostępności Wykonawca zapewni zamiennik o parametrach nie gorszych niż wcześniej zamontowany. W ramach serwisu pogwarancyjnego Wykonawca zapewni również kontrolę elementów w czasookresach określonych w PFU. Powyższe będzie stanowiło przedmiot dialogu. 6. Szczegółowe określenie Prawa Opcji Zamówienia zostało opisane w Rozdziale III Podrozdział III – PRAWO OPCJI OPW. W ramach Prawa Opcji Zamawiający również planuje rozszerzenie podstawowego zakresu za-mówienia o 2 podstacje trakcyjne tj. PT Pabianice, PT Dziadowa Kłoda. 7. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 388 pkt 2 lit. c ustawy Pzp. Przedmiot Zamówienia będzie obejmował w szczególności: prace projektowe lub budowlane w zakresie podstacji trakcyjnych, systemu sterowania i monitorowania zasilania trakcyjnego (SCADA), kablowych lub napowietrznych linii o właściwym napięciu, jak również usług utrzymania po przekazaniu obiektów do eksploatacji. Warunki udzielenia takich zamówień, tj. „zamówień podobnych” zostaną określone w Projekcie Umowy. Z uwagi na powtarzalność zadań, obejmujących poszczególne obiekty zasilania lub ich części, jak również ich powiązanie funkcjonalne w system zasilania trakcyjnego służący Kolei Dużych Prędkości na odcinkach linii „Y”, z których składa się zamówienie, w toku realizacji prac może pojawić się potrzeba związana z koniecznością wdrożenia zmian w układzie zasilania, przewidzianych do zlecenia jako zamówienie podobne.
Interne Kennung: FZA.2510.7.2026/MKŚ/10
Verfahrensart: Wettbewerblicher Dialog
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232221 Umspann-Unterstation
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232220 Bau von Unterwerken, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45000000 Bauarbeiten, 45314310 Verlegen von Kabeln, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiot Zamówienia – zakres podstawowy. Przedmiotem Zamówienia jest opracowanie dla Infrastruktury zasilającej dokumentacji projektowej, realizacja robót budowlanych, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie oraz przekazanie do eksploatacji w celu zasilenia kolei dużych prędkości na odcinku Warszawa – Łódź oraz Sieradz – Wrocław w ramach Inwestycji. Infrastruktura zasilająca będąca przedmiotem niniejszego postępowania w założeniu powinna się składać z: a. trzech podstacji trakcyjnych systemu NN/2x25 kV: PT CPK (400/2x25 kV) i PT Dmosin (220/2x25 kV) zasilających odcinek Warszawa – Łódź oraz PT Kuźnica - Czajków (400/2x25 kV), która stanowi jeden z punktów zasilania odcinka Sieradz - Wrocław, b. linii kablowych najwyższych napięć łączących podstacje trakcyjne ze stacjami elektroenergetycznymi PSE S.A., c. powiązania podstacji trakcyjnej z siecią trakcyjną linii kolejowej (Kabinami Autotransformatorowymi wraz z magistralą światłowodową), d. systemów teletechnicznych, automatyki i sterowania w tym m.in. telemechanika, system sterowania SCADA, systemy łączności. 2. Szczegółowe określenie przedmiotu Zamówienia zostało opisane w Rozdziale III OPW. 3. Po zakończeniu dialogu Zamawiający sporządzi Specyfikację Warunków Zamówienia (dalej: „SWZ”) zgodnie z wymogami art. 185 ust. 2 ustawy Pzp. Elementem SWZ będą Projekt Umowy oraz opis przedmiotu Zamówienia. SWZ zostanie przekazany Wykonawcom, z którymi Zamawiający będzie prowadził dialog i którzy zostaną zaproszeni do złożenia oferty. 4. Szczegóły dotyczące sposobu realizacji Zamówienia zostaną określone w OPZ (w szczególności PFU) i Umowie.