See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Élelmiszerek beszerzése a SVKMOK részére/2026
Beschreibung: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktató Kórház részére 17 részben. Ajánlat benyújtható Ajánlattevő választása szerint egy részre, vagy több részre, vagy valamennyi részre. Ajánlatot tenni részenként lehet, a részt képező valamennyi tételre kiterjedően, az egyes tételek esetében megjelölt teljes mennyiség egészére vonatkozóan.
Interne Kennung: EKR000225672026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Füszért áru
Beschreibung: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktató Kórház részére 17 részben. 1. rész: Füszért áru 76 tételben összesen: 1.320 csomag, 488.550 db, 70 doboz, 70.011,6 kg, 11.395 liter mennyiségben. A megjelölt mennyiség Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezi azzal, hogy a megjelölt mennyiség tekintetében 80% mértékben vállal lehívási (megrendelési) kötelezettséget, tehát Ajánlatkérő az adott rész vonatkozásában megjelölt mennyiségek tekintetében -20% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. A mennyiségi eltérés érvényesítése esetén a nyertes ajánlattevő semmilyen jogcímen megtérítési igényre nem jogosult. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő termékekre tehet ajánlatot, illetve a szerződés során Ajánlatkérő csak a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő minőségű árut fogad el. A szakmai, műszaki leírásban meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől – Ajánlatkérő számára – kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező terméket megajánlhat – mely ajánlatot Ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad; az egyenértékűséget az ajánlatban kétséget kizárólag igazolni kell. A műszaki tartalomban megjelölt méretektől (ezalatt értendő a kiszerelés is) való eltérésre a szakmai táblázatban megadott eltérési lehetőségek az irányadóak. Az ajánlatban a szakmai- és ártáblázat kitöltésével specifikálni kell a megajánlott termékeket. A részt képező egyes tételek részletes mennyiségét, összetételét, és szakmai specifikációját a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás (csatolt szakmai és ártáblázat, valamint a közbeszerzési dokumentumok II. fejezeteként csatolt szöveges műszaki leírás) tartalmazza. Ajánlatkérő tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget – kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan az Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009. számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”
Interne Kennung: EKR000225672026/1
Los: LOT-0002
Titel: Eh. szárnyashús
Beschreibung: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktató Kórház részére 17 részben. 2. rész: Szárnyas hús 8 tételben összesen 19.220 kg mennyiségben. A megjelölt mennyiség Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezi azzal, hogy a megjelölt mennyiség tekintetében 80% mértékben vállal lehívási (megrendelési) kötelezettséget, tehát Ajánlatkérő az adott rész vonatkozásában megjelölt mennyiségek tekintetében -20% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. A mennyiségi eltérés érvényesítése esetén a nyertes ajánlattevő semmilyen jogcímen megtérítési igényre nem jogosult. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő termékekre tehet ajánlatot, illetve a szerződés során Ajánlatkérő csak a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő minőségű árut fogad el. A szakmai, műszaki leírásban meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől – Ajánlatkérő számára – kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező terméket megajánlhat – mely ajánlatot Ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad; az egyenértékűséget az ajánlatban kétséget kizárólag igazolni kell. A műszaki tartalomban megjelölt méretektől (ezalatt értendő a kiszerelés is) való eltérésre a szakmai táblázatban megadott eltérési lehetőségek az irányadóak. Az ajánlatban a szakmai- és ártáblázat kitöltésével specifikálni kell a megajánlott termékeket. A részt képező egyes tételek részletes mennyiségét, összetételét, és szakmai specifikációját a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás (csatolt szakmai és ártáblázat, valamint a közbeszerzési dokumentumok II. fejezeteként csatolt szöveges műszaki leírás) tartalmazza. Ajánlatkérő tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget – kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan az Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009. számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”
Interne Kennung: EKR000225672026/2
Los: LOT-0003
Titel: Hentesáru
Beschreibung: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktató Kórház részére 17 részben. 3. rész: Hentesáru 32 tételben összesen 23.910 kg mennyiségben. A megjelölt mennyiség Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezi azzal, hogy a megjelölt mennyiség tekintetében 80% mértékben vállal lehívási (megrendelési) kötelezettséget, tehát Ajánlatkérő az adott rész vonatkozásában megjelölt mennyiségek tekintetében -20% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. A mennyiségi eltérés érvényesítése esetén a nyertes ajánlattevő semmilyen jogcímen megtérítési igényre nem jogosult. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő termékekre tehet ajánlatot, illetve a szerződés során Ajánlatkérő csak a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő minőségű árut fogad el. A szakmai, műszaki leírásban meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől – Ajánlatkérő számára – kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező terméket megajánlhat – mely ajánlatot Ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad; az egyenértékűséget az ajánlatban kétséget kizárólag igazolni kell. A műszaki tartalomban megjelölt méretektől (ezalatt értendő a kiszerelés is) való eltérésre a szakmai táblázatban megadott eltérési lehetőségek az irányadóak. Az ajánlatban a szakmai- és ártáblázat kitöltésével specifikálni kell a megajánlott termékeket. A részt képező egyes tételek részletes mennyiségét, összetételét, és szakmai specifikációját a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás (csatolt szakmai és ártáblázat, valamint a közbeszerzési dokumentumok II. fejezeteként csatolt szöveges műszaki leírás) tartalmazza. Ajánlatkérő tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget – kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan az Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009. számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”
Interne Kennung: EKR000225672026/3
Los: LOT-0004
Titel: VK - fagyasztott pékáru
Beschreibung: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktató Kórház részére 17 részben. 4. rész: VK fagyasztott pékáru 19 tételben összesen 36.130 db és 3.275 kg mennyiségben, a rész esetében a szerződéses időtartam alatt kemence, kelesztő (sütőlemezekkel) és átlátszó vitrin biztosítása kötelező. A megjelölt mennyiség Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezi azzal, hogy a megjelölt mennyiség tekintetében 80% mértékben vállal lehívási (megrendelési) kötelezettséget, tehát Ajánlatkérő az adott rész vonatkozásában megjelölt mennyiségek tekintetében -20% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. A mennyiségi eltérés érvényesítése esetén a nyertes ajánlattevő semmilyen jogcímen megtérítési igényre nem jogosult. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő termékekre tehet ajánlatot, illetve a szerződés során Ajánlatkérő csak a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő minőségű árut fogad el. A szakmai, műszaki leírásban meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől – Ajánlatkérő számára – kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező terméket megajánlhat – mely ajánlatot Ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad; az egyenértékűséget az ajánlatban kétséget kizárólag igazolni kell. A műszaki tartalomban megjelölt méretektől (ezalatt értendő a kiszerelés is) való eltérésre a szakmai táblázatban megadott eltérési lehetőségek az irányadóak. Az ajánlatban a szakmai- és ártáblázat kitöltésével specifikálni kell a megajánlott termékeket. A részt képező egyes tételek részletes mennyiségét, összetételét, és szakmai specifikációját, valamint a biztosítandó készülékekkel szembeni elvárásokat és ezek biztosításával kapcsolatos előírásokat a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás (csatolt szakmai és ártáblázat, valamint a közbeszerzési dokumentumok II. fejezeteként csatolt szöveges műszaki leírás) tartalmazza. Ajánlatkérő tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget – kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan az Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009. számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”
Interne Kennung: EKR000225672026/4
Los: LOT-0005
Titel: Tej és tejtermékek
Beschreibung: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktató Kórház részére 17 részben. 5. rész: Tej- és tejtermékek 28 tételben összesen 21.600 csomag, 335.000 db, 8.170 kg és 65.900 liter mennyiségben Referencia: legalább 241.000 db. A megjelölt mennyiség Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezi azzal, hogy a megjelölt mennyiség tekintetében 80% mértékben vállal lehívási (megrendelési) kötelezettséget, tehát Ajánlatkérő az adott rész vonatkozásában megjelölt mennyiségek tekintetében -20% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. A mennyiségi eltérés érvényesítése esetén a nyertes ajánlattevő semmilyen jogcímen megtérítési igényre nem jogosult. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő termékekre tehet ajánlatot, illetve a szerződés során Ajánlatkérő csak a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő minőségű árut fogad el. A szakmai, műszaki leírásban meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől – Ajánlatkérő számára – kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező terméket megajánlhat – mely ajánlatot Ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad; az egyenértékűséget az ajánlatban kétséget kizárólag igazolni kell. A műszaki tartalomban megjelölt méretektől (ezalatt értendő a kiszerelés is) való eltérésre a szakmai táblázatban megadott eltérési lehetőségek az irányadóak. Az ajánlatban a szakmai- és ártáblázat kitöltésével specifikálni kell a megajánlott termékeket. A részt képező egyes tételek részletes mennyiségét, összetételét, és szakmai specifikációját a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás (csatolt szakmai és ártáblázat, valamint a közbeszerzési dokumentumok II. fejezeteként csatolt szöveges műszaki leírás) tartalmazza. Ajánlatkérő tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget – kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan az Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009. számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”
Interne Kennung: EKR000225672026/5
Los: LOT-0006
Titel: VK - tejtermékek
Beschreibung: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktató Kórház részére 17 részben. 6. rész: VK tejtermékek 14 tételben összesen 3.090 db, 3.660 doboz és 60 liter mennyiségben. A megjelölt mennyiség Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezi azzal, hogy a megjelölt mennyiség tekintetében 80% mértékben vállal lehívási (megrendelési) kötelezettséget, tehát Ajánlatkérő az adott rész vonatkozásában megjelölt mennyiségek tekintetében -20% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. A mennyiségi eltérés érvényesítése esetén a nyertes ajánlattevő semmilyen jogcímen megtérítési igényre nem jogosult. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő termékekre tehet ajánlatot, illetve a szerződés során Ajánlatkérő csak a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő minőségű árut fogad el. A szakmai, műszaki leírásban meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől – Ajánlatkérő számára – kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező terméket megajánlhat – mely ajánlatot Ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad; az egyenértékűséget az ajánlatban kétséget kizárólag igazolni kell. A műszaki tartalomban megjelölt méretektől (ezalatt értendő a kiszerelés is) való eltérésre a szakmai táblázatban megadott eltérési lehetőségek az irányadóak. Az ajánlatban a szakmai- és ártáblázat kitöltésével specifikálni kell a megajánlott termékeket. A részt képező egyes tételek részletes mennyiségét, összetételét, és szakmai specifikációját a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás (csatolt szakmai és ártáblázat, valamint a közbeszerzési dokumentumok II. fejezeteként csatolt szöveges műszaki leírás) tartalmazza. Ajánlatkérő tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget – kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan az Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009. számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”
Interne Kennung: EKR000225672026/6
Los: LOT-0007
Titel: VK - édességek, nassolni valók
Beschreibung: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktató Kórház részére 17 részben. 7. rész: VK édességek, nassolni valók 55 tételben összesen: 1.892 csomag, 4.106 db, 50 doboz mennyiségben. A megjelölt mennyiség Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezi azzal, hogy a megjelölt mennyiség tekintetében 80% mértékben vállal lehívási (megrendelési) kötelezettséget, tehát Ajánlatkérő az adott rész vonatkozásában megjelölt mennyiségek tekintetében -20% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. A mennyiségi eltérés érvényesítése esetén a nyertes ajánlattevő semmilyen jogcímen megtérítési igényre nem jogosult. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő termékekre tehet ajánlatot, illetve a szerződés során Ajánlatkérő csak a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő minőségű árut fogad el. A szakmai, műszaki leírásban meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől – Ajánlatkérő számára – kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező terméket megajánlhat – mely ajánlatot Ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad; az egyenértékűséget az ajánlatban kétséget kizárólag igazolni kell. A műszaki tartalomban megjelölt méretektől (ezalatt értendő a kiszerelés is) való eltérésre a szakmai táblázatban megadott eltérési lehetőségek az irányadóak. Az ajánlatban a szakmai- és ártáblázat kitöltésével specifikálni kell a megajánlott termékeket. A részt képező egyes tételek részletes mennyiségét, összetételét, és szakmai specifikációját a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás (csatolt szakmai és ártáblázat, valamint a közbeszerzési dokumentumok II. fejezeteként csatolt szöveges műszaki leírás) tartalmazza. Ajánlatkérő tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget – kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan az Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009. számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”
Interne Kennung: EKR000225672026/7
Los: LOT-0008
Titel: Mirelit áru
Beschreibung: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktató Kórház részére 17 részben. 8. rész: Mirelit áru 45 tételben összesen: 1.000 db és 64.960 kg mennyiségben. A megjelölt mennyiség Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezi azzal, hogy a megjelölt mennyiség tekintetében 80% mértékben vállal lehívási (megrendelési) kötelezettséget, tehát Ajánlatkérő az adott rész vonatkozásában megjelölt mennyiségek tekintetében -20% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. A mennyiségi eltérés érvényesítése esetén a nyertes ajánlattevő semmilyen jogcímen megtérítési igényre nem jogosult. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő termékekre tehet ajánlatot, illetve a szerződés során Ajánlatkérő csak a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő minőségű árut fogad el. A szakmai, műszaki leírásban meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől – Ajánlatkérő számára – kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező terméket megajánlhat – mely ajánlatot Ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad; az egyenértékűséget az ajánlatban kétséget kizárólag igazolni kell. A műszaki tartalomban megjelölt méretektől (ezalatt értendő a kiszerelés is) való eltérésre a szakmai táblázatban megadott eltérési lehetőségek az irányadóak. Az ajánlatban a szakmai- és ártáblázat kitöltésével specifikálni kell a megajánlott termékeket. A részt képező egyes tételek részletes mennyiségét, összetételét, és szakmai specifikációját a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás (csatolt szakmai és ártáblázat, valamint a közbeszerzési dokumentumok II. fejezeteként csatolt szöveges műszaki leírás) tartalmazza. Ajánlatkérő tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget – kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan az Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009. számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”
Interne Kennung: EKR000225672026/8
Los: LOT-0009
Titel: Instant áru
Beschreibung: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktató Kórház részére 17 részben. 9. rész: Instant áru 13 tételben összesen: 9.600 db és 5.650 kg mennyiségben. A megjelölt mennyiség Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezi azzal, hogy a megjelölt mennyiség tekintetében 80% mértékben vállal lehívási (megrendelési) kötelezettséget, tehát Ajánlatkérő az adott rész vonatkozásában megjelölt mennyiségek tekintetében -20% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. A mennyiségi eltérés érvényesítése esetén a nyertes ajánlattevő semmilyen jogcímen megtérítési igényre nem jogosult. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő termékekre tehet ajánlatot, illetve a szerződés során Ajánlatkérő csak a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő minőségű árut fogad el. A szakmai, műszaki leírásban meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől – Ajánlatkérő számára – kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező terméket megajánlhat – mely ajánlatot Ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad; az egyenértékűséget az ajánlatban kétséget kizárólag igazolni kell. A műszaki tartalomban megjelölt méretektől (ezalatt értendő a kiszerelés is) való eltérésre a szakmai táblázatban megadott eltérési lehetőségek az irányadóak. Az ajánlatban a szakmai- és ártáblázat kitöltésével specifikálni kell a megajánlott termékeket. A részt képező egyes tételek részletes mennyiségét, összetételét, és szakmai specifikációját a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás (csatolt szakmai és ártáblázat, valamint a közbeszerzési dokumentumok II. fejezeteként csatolt szöveges műszaki leírás) tartalmazza. Ajánlatkérő tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget – kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan az Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009. számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”
Interne Kennung: EKR000225672026/9
Los: LOT-0010
Titel: Eh. vörös hús
Beschreibung: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktató Kórház részére 17 részben. 10. rész: Eh. vörös hús 14 tételben összesen: 40.200 kg mennyiségben. A megjelölt mennyiség Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezi azzal, hogy a megjelölt mennyiség tekintetében 80% mértékben vállal lehívási (megrendelési) kötelezettséget, tehát Ajánlatkérő az adott rész vonatkozásában megjelölt mennyiségek tekintetében -20% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. A mennyiségi eltérés érvényesítése esetén a nyertes ajánlattevő semmilyen jogcímen megtérítési igényre nem jogosult. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő termékekre tehet ajánlatot, illetve a szerződés során Ajánlatkérő csak a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő minőségű árut fogad el. A szakmai, műszaki leírásban meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől – Ajánlatkérő számára – kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező terméket megajánlhat – mely ajánlatot Ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad; az egyenértékűséget az ajánlatban kétséget kizárólag igazolni kell. A műszaki tartalomban megjelölt méretektől (ezalatt értendő a kiszerelés is) való eltérésre a szakmai táblázatban megadott eltérési lehetőségek az irányadóak. Az ajánlatban a szakmai- és ártáblázat kitöltésével specifikálni kell a megajánlott termékeket. A részt képező egyes tételek részletes mennyiségét, összetételét, és szakmai specifikációját a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás (csatolt szakmai és ártáblázat, valamint a közbeszerzési dokumentumok II. fejezeteként csatolt szöveges műszaki leírás) tartalmazza. Ajánlatkérő tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget – kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan az Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009. számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”
Interne Kennung: EKR000225672026/10
Los: LOT-0011
Titel: Pékáru
Beschreibung: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktató Kórház részére 17 részben. 11. rész: Pékáru 29 tételben összesen 422.600 db és 80.460 kg mennyiségben; A megjelölt mennyiség Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezi azzal, hogy a megjelölt mennyiség tekintetében 80% mértékben vállal lehívási (megrendelési) kötelezettséget, tehát Ajánlatkérő az adott rész vonatkozásában megjelölt mennyiségek tekintetében -20% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. A mennyiségi eltérés érvényesítése esetén a nyertes ajánlattevő semmilyen jogcímen megtérítési igényre nem jogosult. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő termékekre tehet ajánlatot, illetve a szerződés során Ajánlatkérő csak a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő minőségű árut fogad el. A szakmai, műszaki leírásban meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől – Ajánlatkérő számára – kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező terméket megajánlhat – mely ajánlatot Ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad; az egyenértékűséget az ajánlatban kétséget kizárólag igazolni kell. A műszaki tartalomban megjelölt méretektől (ezalatt értendő a kiszerelés is) való eltérésre a szakmai táblázatban megadott eltérési lehetőségek az irányadóak. Az ajánlatban a szakmai- és ártáblázat kitöltésével specifikálni kell a megajánlott termékeket. A részt képező egyes tételek részletes mennyiségét, összetételét, és szakmai specifikációját a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás (csatolt szakmai és ártáblázat, valamint a közbeszerzési dokumentumok II. fejezeteként csatolt szöveges műszaki leírás) tartalmazza. Ajánlatkérő tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget – kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan az Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009. számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”
Interne Kennung: EKR000225672026/11
Los: LOT-0012
Titel: VK - pékáru
Beschreibung: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktató Kórház részére 17 részben. 12. rész: VK pékáru 6 tételben összesen: 8.400 db mennyiségben. A megjelölt mennyiség Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezi azzal, hogy a megjelölt mennyiség tekintetében 80% mértékben vállal lehívási (megrendelési) kötelezettséget, tehát Ajánlatkérő az adott rész vonatkozásában megjelölt mennyiségek tekintetében -20% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. A mennyiségi eltérés érvényesítése esetén a nyertes ajánlattevő semmilyen jogcímen megtérítési igényre nem jogosult. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő termékekre tehet ajánlatot, illetve a szerződés során Ajánlatkérő csak a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő minőségű árut fogad el. A szakmai, műszaki leírásban meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől – Ajánlatkérő számára – kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező terméket megajánlhat – mely ajánlatot Ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad; az egyenértékűséget az ajánlatban kétséget kizárólag igazolni kell. A műszaki tartalomban megjelölt méretektől (ezalatt értendő a kiszerelés is) való eltérésre a szakmai táblázatban megadott eltérési lehetőségek az irányadóak. Az ajánlatban a szakmai- és ártáblázat kitöltésével specifikálni kell a megajánlott termékeket. A részt képező egyes tételek részletes mennyiségét, összetételét, és szakmai specifikációját a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás (csatolt szakmai és ártáblázat, valamint a közbeszerzési dokumentumok II. fejezeteként csatolt szöveges műszaki leírás) tartalmazza. Ajánlatkérő tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget – kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan az Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009. számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”
Interne Kennung: EKR000225672026/12
Los: LOT-0013
Titel: Zöldség, gyümölcs
Beschreibung: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktató Kórház részére 17 részben. 13. rész: Zöldség, gyümölcs 57 tételben összesen: 6.310 csomó, 143.770 db, 105.540 kg mennyiségben. A megjelölt mennyiség Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezi azzal, hogy a megjelölt mennyiség tekintetében 80% mértékben vállal lehívási (megrendelési) kötelezettséget, tehát Ajánlatkérő az adott rész vonatkozásában megjelölt mennyiségek tekintetében -20% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. A mennyiségi eltérés érvényesítése esetén a nyertes ajánlattevő semmilyen jogcímen megtérítési igényre nem jogosult. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő termékekre tehet ajánlatot, illetve a szerződés során Ajánlatkérő csak a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő minőségű árut fogad el. A szakmai, műszaki leírásban meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől – Ajánlatkérő számára – kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező terméket megajánlhat – mely ajánlatot Ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad; az egyenértékűséget az ajánlatban kétséget kizárólag igazolni kell. A műszaki tartalomban megjelölt méretektől (ezalatt értendő a kiszerelés is) való eltérésre a szakmai táblázatban megadott eltérési lehetőségek az irányadóak. Az ajánlatban a szakmai- és ártáblázat kitöltésével specifikálni kell a megajánlott termékeket. A részt képező egyes tételek részletes mennyiségét, összetételét, és szakmai specifikációját a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás (csatolt szakmai és ártáblázat, valamint a közbeszerzési dokumentumok II. fejezeteként csatolt szöveges műszaki leírás) tartalmazza. Ajánlatkérő tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget – kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan az Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009. számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”
Interne Kennung: EKR000225672026/13
Los: LOT-0014
Titel: Italok
Beschreibung: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktató Kórház részére 17 részben. 14. rész: Italok 11 tételben összesen: 26.370 db és 474 liter mennyiségben. A megjelölt mennyiség Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezi azzal, hogy a megjelölt mennyiség tekintetében 80% mértékben vállal lehívási (megrendelési) kötelezettséget, tehát Ajánlatkérő az adott rész vonatkozásában megjelölt mennyiségek tekintetében -20% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. A mennyiségi eltérés érvényesítése esetén a nyertes ajánlattevő semmilyen jogcímen megtérítési igényre nem jogosult. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő termékekre tehet ajánlatot, illetve a szerződés során Ajánlatkérő csak a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő minőségű árut fogad el. A szakmai, műszaki leírásban meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől – Ajánlatkérő számára – kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező terméket megajánlhat – mely ajánlatot Ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad; az egyenértékűséget az ajánlatban kétséget kizárólag igazolni kell. A műszaki tartalomban megjelölt méretektől (ezalatt értendő a kiszerelés is) való eltérésre a szakmai táblázatban megadott eltérési lehetőségek az irányadóak. Az ajánlatban a szakmai- és ártáblázat kitöltésével specifikálni kell a megajánlott termékeket. A részt képező egyes tételek részletes mennyiségét, összetételét, és szakmai specifikációját a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás (csatolt szakmai és ártáblázat, valamint a közbeszerzési dokumentumok II. fejezeteként csatolt szöveges műszaki leírás) tartalmazza. Ajánlatkérő tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget – kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan az Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009. számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”
Interne Kennung: EKR000225672026/14
Los: LOT-0015
Titel: Diétás termékek
Beschreibung: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktató Kórház részére 17 részben. 15. rész: Diétás termékek 18 tételben összesen 20 csomag, 3.100 db, 50 doboz, 2.460 kg és 846,4 kg mennyiségben. A megjelölt mennyiség Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezi azzal, hogy a megjelölt mennyiség tekintetében 80% mértékben vállal lehívási (megrendelési) kötelezettséget, tehát Ajánlatkérő az adott rész vonatkozásában megjelölt mennyiségek tekintetében -20% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. A mennyiségi eltérés érvényesítése esetén a nyertes ajánlattevő semmilyen jogcímen megtérítési igényre nem jogosult. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő termékekre tehet ajánlatot, illetve a szerződés során Ajánlatkérő csak a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő minőségű árut fogad el. A szakmai, műszaki leírásban meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől – Ajánlatkérő számára – kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező terméket megajánlhat – mely ajánlatot Ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad; az egyenértékűséget az ajánlatban kétséget kizárólag igazolni kell. A műszaki tartalomban megjelölt méretektől (ezalatt értendő a kiszerelés is) való eltérésre a szakmai táblázatban megadott eltérési lehetőségek az irányadóak. Az ajánlatban a szakmai- és ártáblázat kitöltésével specifikálni kell a megajánlott termékeket. A részt képező egyes tételek részletes mennyiségét, összetételét, és szakmai specifikációját a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás (csatolt szakmai és ártáblázat, valamint a közbeszerzési dokumentumok II. fejezeteként csatolt szöveges műszaki leírás) tartalmazza. Ajánlatkérő tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget – kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan az Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009. számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”
Interne Kennung: EKR000225672026/15
Los: LOT-0016
Titel: Cukrászati alapanyagok
Beschreibung: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktató Kórház részére 17 részben. 16. rész: Cukrászati alapanyagok 11 tételben összesen: 40 db, 1.200 kg és 40 liter mennyiségben. A megjelölt mennyiség Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezi azzal, hogy a megjelölt mennyiség tekintetében 80% mértékben vállal lehívási (megrendelési) kötelezettséget, tehát Ajánlatkérő az adott rész vonatkozásában megjelölt mennyiségek tekintetében -20% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. A mennyiségi eltérés érvényesítése esetén a nyertes ajánlattevő semmilyen jogcímen megtérítési igényre nem jogosult. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő termékekre tehet ajánlatot, illetve a szerződés során Ajánlatkérő csak a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő minőségű árut fogad el. A szakmai, műszaki leírásban meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől – Ajánlatkérő számára – kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező terméket megajánlhat – mely ajánlatot Ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad; az egyenértékűséget az ajánlatban kétséget kizárólag igazolni kell. A műszaki tartalomban megjelölt méretektől (ezalatt értendő a kiszerelés is) való eltérésre a szakmai táblázatban megadott eltérési lehetőségek az irányadóak. Az ajánlatban a szakmai- és ártáblázat kitöltésével specifikálni kell a megajánlott termékeket. A részt képező egyes tételek részletes mennyiségét, összetételét, és szakmai specifikációját a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás (csatolt szakmai és ártáblázat, valamint a közbeszerzési dokumentumok II. fejezeteként csatolt szöveges műszaki leírás) tartalmazza. Ajánlatkérő tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget – kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan az Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009. számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”
Interne Kennung: EKR000225672026/16
Los: LOT-0017
Titel: Fagyasztott pékáru
Beschreibung: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktató Kórház részére 17 részben. 17. rész: Fagyasztott pékáru 7 tételben, összesen 336 kg mennyiségben. A megjelölt mennyiség Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezi azzal, hogy a megjelölt mennyiség tekintetében 80% mértékben vállal lehívási (megrendelési) kötelezettséget, tehát Ajánlatkérő az adott rész vonatkozásában megjelölt mennyiségek tekintetében -20% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. A mennyiségi eltérés érvényesítése esetén a nyertes ajánlattevő semmilyen jogcímen megtérítési igényre nem jogosult. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő termékekre tehet ajánlatot, illetve a szerződés során Ajánlatkérő csak a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak maradéktalanul megfelelő minőségű árut fogad el. A szakmai, műszaki leírásban meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől – Ajánlatkérő számára – kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező terméket megajánlhat – mely ajánlatot Ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad; az egyenértékűséget az ajánlatban kétséget kizárólag igazolni kell. A műszaki tartalomban megjelölt méretektől (ezalatt értendő a kiszerelés is) való eltérésre a szakmai táblázatban megadott eltérési lehetőségek az irányadóak. Az ajánlatban a szakmai- és ártáblázat kitöltésével specifikálni kell a megajánlott termékeket. A részt képező egyes tételek részletes mennyiségét, összetételét, és szakmai specifikációját a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás (csatolt szakmai és ártáblázat, valamint a közbeszerzési dokumentumok II. fejezeteként csatolt szöveges műszaki leírás) tartalmazza. Ajánlatkérő tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget – kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan az Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009. számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”
Interne Kennung: EKR000225672026/17